ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceHradozámecká noc 2024 – přehled otevřených památek
Společenské akce

Hradozámecká noc 2024 – přehled otevřených památek

15. ročník Hradozámecké noci se opět bude loučit s prázdninami. Připravuje se opět bohatý doprovodný program pro děti a dospělé po celé České republice. Opět budou připravena kulturní představení, ohnivé show, netradiční prohlídkové okruhy a dokonce i adrenalinové zážitky.

Velkolepé rozloučení s létem na desítkách památek po celé České republice. Jen jeden den v roce zůstanou brány památek dokořán i po setmění! Nenechte si ujít jedinečnou šanci zakončit léto ve velkém stylu.

V sobotu 24. srpna 2024 se koná Hradozámecká noc, která bude vrcholem hlavní návštěvnické sezóny na památkách a i letos nabídne bohatý program.

Centrem Hradozámecké noci 2024 bude státní zámek Konopiště, jeden z hlavních objektů letošního ročníku projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů: Habsburkové – domovem i v Českých zemích.


Přehled zapojených hradů a zámků

Praha:
Zahrady pod Pražským hradem, Senát

Středočeský kraj:
zámek Březnice, hrad Český Šternberk, zámek Hořovice, zámek Konopiště, zámek Křinec, hrad Křivoklát, hrad Krakovec, zámek Mnichovo Hradiště, zámek Mníšek pod Brdy, klášter Sázava, hrad Točník, zámek Veltrusy, zámek Zruč nad Sázavou, zámek Žleby

Jihočeský kraj:
zámek Červená Lhota, hrad a zámek Český Krumlov, zámek Dačice, zámek Hluboká nad Vltavou,  hrad a zámek Jindřichův Hradec, zámek Kratochvíle, hrad Landštejn, hrad Nové Hrady, hrad Rožmberk a zámek Třeboň, zámek Vimperk, klášter Zlatá Koruna, hrad Zvíkov

Plzeňský kraj:
zámek Červené Poříčí, hrad a zámek Horšovský Týn, klášter Kladruby, zámek Kozel, zámek Manětín, zámek Nebílovy, klášter Plasy, Plzeň – Bolevec – selský dvůr U Matoušůhrad RabíTachovský zámek, hrad Velhartice

Karlovarský kraj:
hrad a zámek Bečovzámek Kynžvart, hrad Loketzámek Valeč

Ústecký kraj:
zámek Benešov nad Ploučnicí, zámek Duchcov, hrad Házmburk, zámek Jezeří, zámek Krásný Dvůr, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, zámek Pátek, zámek Ploskovice, zámek Stekník, zámek Velké Březno

Liberecký kraj:
hrad Bezděz, hrad Grabštejn, hrad Trosky, zámek Frýdlant, zámek Hrubý Rohozec, zámek Lemberk | zámek Sychrov, hrad Valdštejn, zámek Zákupy

Královéhradecký kraj:
zámek Častolovice, zámek Hrádek u Nechanic, hospitál Kuks, zámek Náchod, zámek Opočno, zámek Ratibořice, hrad Vízmburk
 

Pardubický kraj:
hrad Litice, hrad Kunětická hora, zámek Litomyšl, hrad Potštejn, zámek Slatiňany

Jihomoravský kraj:
hrad Bítov, zámek BučoviceJurkovičova vila, zámek Kunštát, zámek Lednice, zámek Lysice, zámek Milotice, zámek Miroslav, hrad Pernštejn, zámek Rájec nad Svitavou, hrad Špilberk, zámek Uherčicezámek Valtice, hrad Veveřívila Stiassni, zámek Vranov nad Dyjí

Olomoucký kraj:
hrad Bouzov, zámek Jánský Vrch, hrad Šternberk (moravský), zámek Velké Losiny

Zlínský kraj:
hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Květná Zahrada Kroměříž, zámek Vizovice,

Moravskoslezský kraj:
důl Michal, zámek Hradec nad Moravicí, zámek Nová Horka, zámek Kunín, zámek Raduň, zámek Štáblovice

Provozovatel

Národní památkový ústav

Valdštejnské nám. 162/3
118 01 Praha
Tel.:
+420 778 773 560
Email:
mildeova.marketa@...
WWW:
https://www.npu.c...
GPS:
50,083571 14,418550
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

Čerstvé vtípečky – Stand-up Open Mic

Open mic je místo, kde se kuchtí ty nejčerstvější vtípečky. Zkušení i začínající komici zde vyzkouší, jestli své nové vtipy dochutit, přihřát v mikrovlnce, nebo vyhodit do koše.
Praha, Praha

Prague Spring Choral Meeting

Tradiční jarní mezinárodní setkání pěveckých sborů – nesoutěžní přehlídka sborů proběhne v 2 pražských kostelech – Sv. Martin ve zdi a Sv. Michal v Jirchářích.
Praha 1, Praha

V zemi durianů

Srdečně zveme na představení nové publikace V zemi durianů. Životní osudy muzikanta Jozy Šrogla (1861–1924).
Praha 1, Praha

Etnopiknik – 150 let od otevření Náprstkova muzea

Oslavte spolu s námi 150 let od otevření Náprstkova muzea veřejnosti! Významné výročí si muzeum připomene Etnopiknikem, komentovanými prohlídkami běžně nepřístupných původních prostor domu U Halánků a tvořivými dílnami nejen pro děti.
Praha 1, Praha

Komentovaná prohlídka výstavy Vietnam blízký a vzdálený

Přijďte si prohlédnout novou výstavu s jejím autorem!
Praha 1, Praha

Vietnam blízký a vzdálený

Nová výstava v Náprstkově muzeu přibližuje tradiční vietnamskou kulturu a dlouhou historii této země, ale i aktuální moderní Vietnam a příběh početné komunity žijící v České republice. Poznejte historický i současný Vietnam. Výstava potrvá od 30. 4. 2024 do 31. 12. 2025.
Praha 1, Praha

Cizinci v Japonsku a Japonci v cizině

Seznamte se se zajímavostmi země vycházejícího slunce prostřednictvím cyklu přednášek Náprstkova muzea a Jazykové školy Spěváček
Praha, Praha

Červená stužka a My

Koncert v kapli Betlémské, Praha 1.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Socha Viselec od Davida Černého

Socha visí vysoko nad zemí v pražské Husově ulici. Vytvořil jí známý kontroverzní umělec David Černý v roce 1997. Zvláštní socha má představovat vysoké hloubání o možnostech rozhodování. Každý z nás si totiž dokáže řídit vlastní osud tak jako právě zde „visící“ Sigmund.
Praha 1, Praha

Jazz Republic

Jazz Republic už od roku 1997 přináší jazz a blues špičkové kvality. Koncerty se zde konají takřka každý den.
Praha 1, Praha

Ponrepo – kino Národního filmového archivu

Ponrepo je kino Národního filmového archivu. Promítáme filmy, které jinde neuvidíte. Stěžejní díla i rarity světové kinematografie z filmového pásu. Klasické i současné.
Praha, Praha

Dům kazatele – místo kde kázal mistr Jan Hus

Dům kazatele vznikl jako obytný objekt pro kazatele působícího při pražské Betlémské kapli a je dáván do souvislosti s osobností mistra Jana Husa, který v kapli kázal v letech 1402 – 1413.
Praha 1, Praha

Betlémská beseda

Betlémská beseda je atraktivní propojení všech uměleckých směrů v jednom multikulturním centru.
Praha 1, Praha

Betlémská kaple – první kazatelský chrám v Evropě

Slavná kaple, ve které kázal Mistr Jan Hus a která byla roku 1786 zbořena, aby mohla být podle původních plánů v roce 1954 opět postavena. Betlémská kaple je národní kulturní památkou a prvním kazatelským chrámem v Evropě.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Martina ve zdi v Praze

Kostel sv. Martina na Starém Městě v Praze se zachoval jako takřka neporušené dílo středověku, jako vzácný doklad hodnotné románské a gotické architektury. Byl postaven v období mezi roky 1178 až 1187 v tehdejší osadě Újezd, která byla později rozdělena mezi Staré a Nové Město.
Praha 1, Praha

Husova cesta – dálková pěší poutní stezka

Husova cesta je poutní stezka z Prahy do Kostnice o celkové délce 800 km. Trasa začíná v Praze, pokračuje přes hrad Krakovec, dále prochází venkovskou krajinou západních Čech až na česko-německou hranici. Od prvního německého města Bärnau pak stezka pokračuje přes Norimberk a Ulm až do Kostnice.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Papas bar

Papas bar je kousek Španělska v centru Prahy! Vynikající tapasy a Paella Vás na chvilku přenesou do uliček Španělska, moře Vám sice nedodáme, ale budete se u nás cítit jak na dovolené! Esperamos Papas
Praha 1, Praha

Restaurace Monarch

Restaurace Monarch sídlí v centru Prahy v ulici Na Perštýně. Místo má originální atmosféru a název nese již od svého založení. Nejprve to byl vinný bar, poté gastrobar; stávající restaurace Monarch je v provozu od května roku 2017.
Praha 1, Praha

Restaurace, pivovar a hotel U Medvídků v Praze

Pivovarnický dům s domovním znamením dvou medvídků vznikl v ulici Na Perštýně někdy na počátku 15. století a je pojmenovaný po jednom z prvních majitelů Janu Medvídkovi; ten tu roku 1466 založil pivovar, fungující až do konce 19. století. Dnes tu najdete restauraci, pivovar a hotel U Medvídků.
Praha 1, Praha

Thai Station Bistro & Cafe v Praze

Thai Station Healthy Bistro & Cafe je příjemné místo, kde si s rodinou a přáteli můžete užít pravé thajské jídlo.
Praha 1, Praha

Dolce Vita Suites Boutique

Hotel Dolce Vita se nachází nedaleko centra města a nabízí 12 rozsáhlých, elegantních apartmá.
Praha 10, Praha

U dvou koček

Tradice restaurace U Dvou koček se na Uhelném trhu v centru Prahy datuje již od roku 1678. V roce 2010 zde byl otevřen vlastní minipivovar. Interiér restaurace si zachoval starobylou atmosféru. Kromě prostorné restaurace si lze pivo vychutnat také „na stojáka“ ve výčepu.
Praha, Praha

Hotel Unitas Praha

Unitas se nachází v bývalém klášteře, 250 metrů od Karlova mostu. Nabízí ubytování v prostorách s pohnutou historií – původně místo obytných domů, později klášter jezuitů a šedých sester, za komunismu věznicí, kde byl uvězněn i Václav Havel.
Praha 1, Praha

Kavárna Kočičí Praha

Originální kočičí kavárna v centru Prahy nabízí jedinečný zážitek pro váš volný čas. Příjemně strávené chvíle v přítomnosti devíti kočičích mazlíčků a výborné kávy a zákusků.
Praha 1, Praha