!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Milotice – perla jihovýchodní Moravy
Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Památky

Zámek Milotice – perla jihovýchodní Moravy

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Barokní stavba zámku v Miloticích vznikla na místě středověké tvrze ve druhé polovině 17. století, ale její konečná podoba pochází z první poloviny 18. věku, kdy se zde jako stavebník uplatnil Karel Antonín Sérenyi.

Posledními soukromými držiteli milotického zámku byl rod Seilernů, jemuž byl majetek konfiskován na základě Benešových dekretů. Veřejnosti byl zámek zpřístupněn již roku 1948. Přibližně od poloviny 60. let 20. století probíhaly úpravy interiérů zámku, v roce 1974 byla nová instalace hotova a návštěvníkům byla nabídnuta stylizovaná prohlídková trasa, akcentující barokní epochu, která byla ze společenského hlediska pro Milotice nejvýznamnější.

Dnes si návštěvník může prohlédnout náročně komponovaný celek zámeckého areálu s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou, dvěma oranžériemi a francouzským parkem. Každoročně se zde konají výstavy, nejrůznější folklorní akce, koncerty folkové, vážné a dobové hudby, umělecká sympozia a spousta dalších kulturních a společenských akcí . V zámeckém parku je v letní sezóně přístupné letní kino.
 

Cestování bez bariér:

Zámecký park a zahrada mají bezbariérový přístup.

Zobrazit více
6.10.
28.11.
Výstava v Muzeu internačního tábora Svatobořice

Výstava v Muzeu internačního tábora Svatobořice

Svatobořice-Mistřín, Jižní Morava
30.11.
Snow Film Fest 2021 v Kyjově

Snow Film Fest 2021 v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava
28.11.
Adventní tvoření

Adventní tvoření

Kyjov, Jižní Morava
5.11.
6.12.
Návrat idiota IV.

Návrat idiota IV.

Kyjov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Tomáš Krist

Vinařství Tomáš Krist

Milotice, Jižní Morava
B\V Vinařství Milotice

B\V Vinařství Milotice

Milotice, Jižní Morava