Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Památky
Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Barokní stavba zámku v Miloticích vznikla na místě středověké tvrze ve druhé polovině 17. století, ale její konečná podoba pochází z první poloviny 18. věku, kdy se zde jako stavebník uplatnil Karel Antonín Sérenyi.

Posledními soukromými držiteli milotického zámku byl rod Seilernů, jemuž byl majetek konfiskován na základě Benešových dekretů. Veřejnosti byl zámek zpřístupněn již roku 1948. Přibližně od poloviny 60. let 20. století probíhaly úpravy interiérů zámku, v roce 1974 byla nová instalace hotova a návštěvníkům byla nabídnuta stylizovaná prohlídková trasa, akcentující barokní epochu, která byla ze společenského hlediska pro Milotice nejvýznamnější.

Dnes si návštěvník může prohlédnout náročně komponovaný celek zámeckého areálu s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou, dvěma oranžériemi, francouzským parkem a přilehlou bažantnicí. Každoročně se zde konají výstavy, nejrůznější folklorní akce, koncerty folkové, vážné a dobové hudby, umělecká sympozia a spousta dalších kulturních a společenských akcí . V zámeckém parku je v letní sezóně přístupné letní kino.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
11.12.
13.12.
Vánoce se blíží...

Vánoce se blíží...

Kyjov, Jižní Morava
10.12.
12.12.
Akce s ukázkami tradičních řemeslných technik

Akce s ukázkami tradičních řemeslných technik

Hodonín, Jižní Morava
7.12.
8.12.
Adventní mikulášský víkend

Adventní mikulášský víkend

Čejkovice, Jižní Morava
6.12.
Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Buchlovice, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep U Budišů

Vinný sklep U Budišů

Mutěnice, Jižní Morava
Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Čejkovice, Jižní Morava