!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc 2020 láká k návštěvě hradů a zámků - přinášíme první tipy
Hradozámecká noc 2020 láká k návštěvě hradů a zámků - přinášíme první tipy
"> "> "> "> "> Centrem Hradozámecké noci a dení bude pro rocník 2013 hrad Rožmberk "> S tajemnými skrítky se mužete seznámit na Mníšku pod Brdy "> Na hrade Karlštejne se vrátíte prímo do slavného muzikálu Noc na Karlštejne "> Zámek Litomyšl vás okouzlí Španelskou nocí pro Marii Manrique
Památky

Hradozámecká noc 2020 láká k návštěvě hradů a zámků - přinášíme první tipy

Vydáno 16. srpna 2020
Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 29. srpna na neděli 30. srpna 2020, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Každý rok se na některé z památek ve správě NPÚ odehrává hlavní program – v letošním roce bude hlavním hostitelem zámek Mnichovo Hradiště, kde bude probíhat hlavní program.
Mnichovo HradištěAž se poslední srpnovou sobotu setmí, zažijete hrady a zámky docela jinak. V sobotu 29. srpna se totiž koná Hradozámecká noc! Mezi více stovkou letošních památek nenajdete jen hrady, zámky, kostely a kláštery, ale také vily a zahrady.

Vesměs se chystají komentované prohlídky, rytířská klání a slavnosti v nádherných kostýmech, tanec i šerm, hudba a divadlo. Hlavní program letošní Hradozámecké noci vypukne na zámku Mnichovo Hradiště. Přijďte zažít atmosféru doby renesance, baroka, rokoka, empíru a biedermaieru za panování rodu Valdštejnů, napříč staletími. Zatancujete si, zazpíváte, poučíte se o etiketě , oblékání a zábavě dávných časů při sklence vína v nasvícené zámecké zahradě. Připraveny jsou i oživené  prohlídky zámku z doby návštěvy zámku panovníky 3 mocností  tzv. Svaté aliance v roce 1833.
Hradozámecká noc 2021

28.8.
29.8.
Hradozámecká noc 2021

Hradozámecká noc v roce 2021 proběhne v noci ze soboty 28. na neděli 29. srpna 2021.

Hradozámecká noc v Třeboni

28.8.
Hradozámecká noc v Třeboni

3. ročník Hradozámecké noci.