Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc 2022 láká k návštěvě hradů a zámků – přinášíme první tipy
Hradozámecká noc 2022 láká k návštěvě hradů a zámků – přinášíme první tipy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Centrem Hradozámecké noci a dení bude pro rocník 2013 hrad Rožmberk "> S tajemnými skrítky se mužete seznámit na Mníšku pod Brdy "> Na hrade Karlštejne se vrátíte prímo do slavného muzikálu Noc na Karlštejne "> Zámek Litomyšl vás okouzlí Španelskou nocí pro Marii Manrique
Památky

Hradozámecká noc 2022 láká k návštěvě hradů a zámků – přinášíme první tipy

  • Vydáno17. července 2022
Hradozámecká noc letos proběhne v noci ze soboty 27. srpna na neděli 28. srpna 2022. Hlavním centrem dění bude hrad a zámek Český Krumlov, kde se oslavy ponesou v duchu barokních zahradních slavností. Tradiční akce představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce.
Až se poslední srpnovou sobotu setmí, zažijete hrady a zámky docela jinak. V sobotu 27. srpna se totiž koná Hradozámecká noc! Mezi více stovkou letošních památek nenajdete jen hrady, zámky, kostely a kláštery, ale také vily a zahrady.
Výstava Svět středověkých her v Hořovicích

10.6.
2.10.
Výstava Svět středověkých her v Hořovicích

Muzejní sezónní výstava přibližuje návštěvníkům formy zábavy středověké společnosti. Můžete se nejen vzdělávat, ale také si hrát. Vystaveny jsou rovněž dobové archeologické nálezy (ostruhy, keramické nádobí). Srdečně zveme i k prohlídce stálé regionální expozice seznamující s historií a řemesly.