Úvod > Kalendář akcí > Kytara v Českém ráji – hudební festival
Festivaly

Kytara v Českém ráji – hudební festival

Základní umělecká škola v Turnově vás zve na 15. ročník festivalu Kytara v Českém ráji.
V rámci jubilejního 15. ročníku vystoupí (mimo jiné) světově uznávané mezinárodní kvarteto Guitar4Mation, jehož členy jsou přední pedagogové konzervatoří a hudebních škol z České republiky, Rakouska a Polska.
V sobotu 14. května se v Základní umělecké škole Turnov uskuteční již XV. ročník festivalu Kytara v Českém ráji – Turnovské kytaření. 

Od 10.00 hodin proběhne v prostorách ZUŠ Turnov přednáška uznávaného pedagoga hry na kytaru Rostislava Coufala na téma – metodika výuky hry na kytaru. Přednáška je určená především pro všechny učitele hry na tento nástroj. 

Od 14.00 hodin v prostorách Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov vystoupí kytarový soubor Corthica složený ze žáků ZUŠ Turnov, ZUŠ Jablonec n. Nisou a ZUŠ Mn. Hradiště. Koncert bude doplněný o sólová vystoupení mladých kytaristů. 

Od 18.00 hodin proběhne v koncertním sále ZUŠ Turnov koncert světově uznávaného mezinárodního kytarového kvarteta Guitar4mation, jejímiž členy jsou přední kytaristé a pedagogové z České republiky, Rakouska a Polska – Petr Saidl, Martin Schwarz, Michal Nagy a Martin Wesely. 

Provozovatel

Základní umělecká škola v Turnově

Náměstí Českého ráje 5
511 01 Turnov
GPS:
50,586960 15,158023
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Liberecký kraj
Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Liberecký kraj