Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování na faře v Jítravě
Ubytování

Ubytování na faře v Jítravě

Jde o barokní stavbu pocházející z roku 1780 spadající do barokní architektury severních Čech. Společně se zbytky hospodářských budov tvoří památkově chráněný areál. Naproti faře stojí dominanta obce, farní kostel sv. Pankráce z roku 1868.
Budova fary se nachází v centru obce na úpatí farského kopce pod Ještědsko-kozákovským hřbetem na horním toku Panenského potoka (asi 19 km od Liberce). Jítrava, dříve  Pankratz, je od roku 1968 součástí obce Rynoltice.

Fara Jítrava do konce minulého století sloužila výhradně pro potřeby místního faráře a farnosti, i když poválečným odsunem německého obyvatelstva velice upadla. Dlouhou dobu, až do roku 1990 byla fara neobsazena a začínala chátrat, v roce 2018 se chátrající budovy ujal děkan P. Antonín Bratršovský z Jablonce nad Nisou, který se postaral o náročnou rekonstrukci. Zrekonstruovaná fara nyní přináší nový komfort, ale nic neztratila na svém půvabu barokní fary s jedinečným rodinným zázemím. Fara nyní bude sloužit jak pro účely farnosti, jako je setkávání, svatby, křtiny, duchovní obnovy, tak i pro lidi žijící mimo farnost nebo církev, kteří v dnešní hektické době hledají klidné zázemí k odpočinku nebo netradiční klidné místo pro své aktivity a projekty. Věříme, že tím vším pro vás právě fara v Jítravě bude.

K dispozici je ubytování pro 1 až 25 osob v 6 ložnicích. Deky i polštáře jsou ze syntetických materiálů, tedy vhodné pro alergiky. Vedle farního sálu byla vybudována nová plně vybavená moderní kuchyně. Kuchyňské linky jsou navrženy tak, aby v případě různých hostů nebo skupin si mohl každý využít svou kuchyňskou linku. Součástí je také velký jídelní stůl.
Zobrazit více

Provozovatel

Římskokatolická farnost Jítrava

Jítrava čp. 98
463 53 Rynoltice
Tel.:
+420 732 716 992
Email:
farnostjitrava@se...
WWW:
farajitrava.cz/
GPS:
50,790493 14,855841
 
 

Vstupné

Poznámka:Ceny za dospělou osobu a děti od 3 let se pohybují v rozmezí od 280 do 500 Kč/noc, dle zvoleného pokoje.
Děti do 3 let bydlí zdarma bez nároku na lůžko. K zapůjčení je jedna dětská postýlka s příslušenstvím.  Poplatek za psa (menšího plemene)- 150,- Kč/ den, možné jen v pokojích Kaplanka a Farářovo apartmá.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Jítravský dvorec

Jítravský dvorec

Rynoltice, Liberecký kraj
Penzion La Campagna v Hrádku nad Nisou

Penzion La Campagna v Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou, Liberecký kraj
Treehouse Ještěd

Treehouse Ještěd

Křižany, Liberecký kraj