Úvod > Výlety > Pěšky po Česku

Výlety celá ČR

Připravili jsme pro vás desítky zajímavých tipů na výlety pěšky po Česku. Naše komplexní nabídka obsahuje nepřeberné množství zajímavých míst, která můžete navštívit. Historické památky, malebná města, pohádkové hrady a zámky, ale také divokou přírodu, hory, jezera a jeskyně. Turistické značené trasy se staly nerozlučnou součástí naší krajiny a přispívají k poznávání naší vlasti, její minulosti i současnosti a k regeneraci duševních i tělesných sil. Tak nazujte pohodlné boty a vyrazte s námi objevovat krásy naší země.

S osobností na procházku: po Praze s architektem Josefem Fantou

Na přelomu 19. a 20. století byl architekt Josef Fanta (1856–1954) jednou z vůdčích osobností nově nastupujícího směru, secese. Právě v té době se zrodily jeho nejznámější stavby, k nimž se vydáme na procházku s Kudy z nudy. Začít samozřejmě nemůžeme jinde než u nejznámější a největší, na pražském Hlavním nádraží. V nejpůsobivějším interiéru vznikla kavárna, kde by byl hřích se nezastavit – jmenuje se totiž přímo podle svého tvůrce: Fantova kavárna.
Pěšky po Česku
Procházka po Praze s architektem Josefem Fantou, Praha

Po stopách šlechtických rodů: výlet malou Paříží aneb s rodem Clary-Aldringenů do Teplic

Do Paříže nemusíte cestovat stovky kilometrů, stačí se vypravit do Teplic. Clary-Aldringenové, kteří měli na teplickém zámku své sídlo od roku 1634 až do konce druhé světové války, tu vybudovali první kamenné lázeňské domy a hotely, dostavěli zámek a založili půvabnou zahradu a parky. Díky jejich eleganci a kráse se městu říkalo Salon Evropy nebo malá Paříž. Pojďte se po Teplicích projít s portálem Kudy z nudy!
Pěšky po Česku
Teplice - procházka městem, Ústecký kraj

S osobností na procházku: do Peruce a Českého středohoří s malířem Emilem Fillou

Vypravte se na výlet ve stopách kubistického malíře, grafika a sochaře Emila Filly (4. dubna 1882 – 7. října 1953), jedné z nejvýznamnějších osobností českého umění první poloviny 20. století. S rodákem z Chropyně se vypravíme do jeho posledního působiště, do městyse Peruc na Lounsku. V tamním zámku měl malíř svůj byt a ateliér, s velkou láskou maloval Perucko i České středohoří. Pojďte se toulat krajinou v jeho stopách.
Pěšky po Česku
na výlet s malířem Emilem Fillou, Ústecký kraj

Pěší výstup na Plešivec – brdský Olymp z Jinců do Lochovic

Na tenhle výlet se budete muset vydat vlakem. Začíná totiž na stanici Jince a končí na železniční zastávce Lochovice. A co vás čeká mezi nimi? Parádní vystup na brdský Olmyp, jak se přezdívá zdejší hoře Plešivec. Na vrcholu naleznete skalní vyhlídku Čertova kazatelna, která nabízí krásný výhled do širokého okolí Jinců, Hořovic a Hostomic.
Pěšky po Česku
Jince, Středočeský kraj

Po stopách šlechtických rodů: procházka barokním Mikulovem s rodem Ditrichštejnů

Mikulov patří v posledních letech k vysloveně módním místům Česka. Stále více lidí objevuje jeho krásu, jedinečnou atmosféru, která je prodchnutá zvláštním klidem, ať je kolem vás kolik lidí chce. Uličky, náměstíčka, kavárny, vinárny, obchůdky… To všechno ovšem v silně historickém rámu, neboť Mikulov je město památkami doslova prošpikované. A i baroko v něm zanechalo velmi výrazné stopy. Nejviditelnější je samozřejmě mikulovský zámek. Právě barokní přestavba na počátku 18. století mu dala jeho dnešní podobu. Z té doby pochází například jízdárna nebo pozoruhodný čestný dvůr s nádhernou kovanou bránou a sochařskou výzdobou od Ignáce Lengelachera.
Pěšky po Česku
Mikulov, Jihomoravský kraj

Praha hipsterská

Fandíte nezávislé kultuře? Pak se vám dnešní výlet bude opravdu líbit! Retro obchody a stylové secondhandy, káva s mandlovým mlékem, cukrárny s veganskými dorty, komplexy plné umělců, kde potkáte nezávislého malíře i známého hudebníka. To všechno je součástí hipsterské scény, kterou nabízí Praha. Ukážeme vám, kam zajít, když holdujete nezávislému životnímu stylu.
Pěšky po Česku
Praha 10, Praha