Úvod > Co chcete dělat? > Relax a sport resort Dolní Morava
Relax a sport resort Dolní Morava
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Letní sporty

Relax a sport resort Dolní Morava

Horské středisko s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit včetně adrenalinových. Najdete zde lanový park, bobovou dráhu, lanovku k chatě Slaměnka, Mamutíkův vodní park, disc golf, cyklo a pěší trasy, single traily, v zimě Ski areál Sněžník a mnoho dalšího.


Letní aktivity v resortu


Sedačková lanovka Sněžník
Sedačková lanovka Sněžník má převýšení 369 metrů a rychlost jízdy je 5m/s. Nástupní stanice se nachází přímo u parkoviště vedle chaty Marcelka a Wellness hotelu Vista a vyveze vás k chatě Slaměnka. U horní stanice lanovky Sněžník najdete Stezku v oblacích, půjčovnu koloběžek, start Single trailu a výchozí bod pěších a cykloturistických tras. Na kole můžete například příjemně po vrstevnici objet Králický Sněžník. Čekají tu na vás nádherné výhledy na okolní krajinu.

Single Trail
Single trails představují jednosměrné, většinou sjezdové trasy, vhodné jak pro začátečníky tak i zkušené jezdce. Zdejší Single trail pro horská kola je první MTB bike trasou single trailů v Dolní Moravě a je ideální pro všechny bikery od 10 let. Na start místních tras vyjedete pohodlně sedačkovou lanovkou Sněžník a s Resort card navíc dostanete při každém nákupu slevu 50%. Součástí trailu jsou dřevěné lávky, klopené zatáčky, terénní vlny apod. 

Adrenalin park
V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku. Jednou z atrakcí adrenalinové věže je houpačka Double Big swing. Jedná se o obří houpačku pro dvě, nebo jednu osobu, která vás spustí z výšky 13 m. Zajistíte se, pevně se chytíte a už letíte. Kdo se nebojí, může vyzkoušet i BagJump – seskok do obří vzduchové peřiny. Jedná se o seskok ze dvou výškových úrovní – 4 nebo 8 metrů. BagJump najdete v areálu U Slona.

Bobová dráha
Skvělý adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah v ČR. Bobovou dráhu najdete v areálu U Slona a svézt se můžete po celý rok, a to jak v létě, tak v zimě. Dráha je nejrychlejší za mrazu a deště a je lákadlem pro všechny bez rozdílu věku. Boby jsou dvojmístné, na jeden bob se vejdou i dva dospělí, ale můžete si užít i jízdu sami.

Koloběžky
Půjčovna se nachází u horní výstupní stanice lanovky Sněžník. Na výlet doporučujeme panoramatickou trasu (červená cyklotrasa), která je dlouhá 15 km a vede zpět do údolí Dolní Moravy. Koloběžku pak vrátíte do půjčovny Marcelka u spodní stanice lanovky Sněžník. Celý výlet vám zabere cca 1,5 hodiny.

Dětské zábavní parky
Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět jsou rájem zábavy a poznání pro vaše děti. Děti si vyhrají v Mamutíkově vodním parku, v Pískovém světě a k dispozici je jim také Lesní zážitkový park či dětský park Amálka s tubingovými dráhami, trampolínami, prolézačkami a výběhem pro morčata. 

Disc Golf Park
Přijďte si se svými přáteli zahrát DiscGolf a dostaňte frisbee v co nejkratším čase do všech košů na hřišti. Každá jamka je určena TeePadem, místem prvního odhozu a speciálním košem pro chytání disků. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem. Na hřišti je 12 košů, navíc jsou zde pro nejmenší speciální dětské koše, může tedy společně hrát celá rodina.  Odehrát 12košové hřiště trvá přibližně 90 min. Disky pro hru je možné zapůjčit v restauraci Terezka, kde jsou k dostání také skór karty pro zápis výsledků jednotlivých hráčů a pravidla hry.

Šlapací káry Berg
Na šlapacích kárách zažijí zábavu děti i dospělí. V půjčovnách si můžetet půjčit 3 druhy šlapacích kár: Buddy Orange a Buzzy Fiat pro děti, a pro dospělé X-cross BFR 3.

 

Zimní aktivity v resortu


Ski areál Sněžník
Aktivity na zimní období tvoří především Ski areál Sněžník s možnostmi lyžování, sáňkařské dráhy i běžeckých tras. Jedním z hlavních cílů střediska je orientace na rodiny s dětmi. Právě pro ty nejmenší je k dispozici dětský kolotoč a pohyblivý pás v délce 75 metrů. K dispozici je zde červená sjezdovka o délce 600 metrů a unikátní šířce sto metrů. Pro ty, kteří by se chtěli během svých zimních radovánek občerstvit, bude v provozu nový aprésski bar U Slona a nově rozšířená restaurace U Slona, která bude svým večerním provozem sloužit jako stylová horská hospůdka. Na Dolní Moravě nechybí ani lyžařská škola a Skialpové centrum.

Freestyle
Snowpark, Funline a crossová trať, to je skvělý základ pro naučení se freestylu! Na crossové trati trénuje i česká reprezentace. Funline je trať plná zábavných klopenek a zatáček zakončená myší dírou. Ve snowparku U Slona najdete skoky a překážky všech obtížností.  

Večerní sáňkování
Osvětlená sáňkařská dráha je otevřená v úterý, pátek a sobotu večer. Večerní sáňkování je skvělá zábava a zážitek pro děti i dospělé. Užijte si jízdu po zasněžených lesních cestách z horní stanice lanovky U Slona v délce 2,5 km. Otevřeno je za příznivých sněhových podmínek každé úterý, pátek a sobotu po uzavření sjezdovek.

Fatbike
Fatbike je novinkou ve světě cyklistiky. Jízda na něm je vhodná pro všechny fanoušky horských kol, kteří se rádi projedou i v zimě, nejlépe na sněhu. Nyní si i vy můžete vyzkoušet, jaké to je osedlat "tlusťocha" a vyrazit vstříc zážitkům v zasněžené přírodě. 
 

Stezka v oblacích

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost váš sen uskutečnit na Dolní Moravě. Stezka v oblacích se nachází poblíž horské chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na koleKočárky a kola jsou přepravovány na lanovce zdarma. S kočárkem se pohodlně dostanete až na vrchol Stezky po dřevěné lávce.  
 

Hotel Vista

V resortu Dolní Morava také najdete Hotel Vista s nabídkou nadstandardních služeb pro trávení volného času – kryokomora, tenis, stolní tenis, bowling, kongresové sály, golfový trenažér, kopaná, masáže, fitness, dětská hřiště atd. Rozsáhlé wellness centrum ve spodní části a ve druhém podzemním podlaží hotelu nabízí široké spektrum relaxačních a regeneračních procedur.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
14.8.
15.8.
Morava Run 2021

Morava Run 2021

Dolní Morava, Východní Čechy
18.6.
31.8.
Mamutík family ticket

Mamutík family ticket

Dolní Morava, Východní Čechy
18.6.
31.8.
Léto v Mamutíkově louži na Dolní Moravě

Léto v Mamutíkově louži na Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
30.7.
20.8.
Mamutíkovo noční dobrodružství

Mamutíkovo noční dobrodružství

Dolní Morava, Východní Čechy
Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Dolní Morava, Východní Čechy
Stamichmanova stezka na Dolní Moravě

Stamichmanova stezka na Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Traily na Dolní Moravě

Traily na Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Wellness Hotel Vista v Dolní Moravě

Wellness Hotel Vista v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy