!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Dům bratří Čapků v Budislavi
Ubytování

Dům bratří Čapků v Budislavi

Ubytování v malebné krajině s nádechem času minulých a množstvím kulturních zážitků. Je ideálním místem pro odpočinek těla i mysli. V přízemí se nachází výstava fotografií Karla Čapka, která je přístupná všem příchozím návštěvníkům.
Stavba domu započala těsně před 2. světovou válkou v roce 1938. Po válce byla chata dostavěna a využívána k rekreaci až do roku 1956.

Chata je dřevěná, se zděnými výplněmi. Má dvě nadzemní podlaží se 14 pokoji a jedním apartmánem. V současnosti nabízí 38 lůžek ve dvou a třílůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, společenskou místnost, kuchyň s barem. Chata disponuje jedním apartmánem s vlastní kuchyní a sociálním zařízením.

V letech 2014 – 2016 prošel celkovou rekonstrukcí. Chatu byla opravena do původní podoby, včetně vnitřních dispozic a části nábytku.

Součástí areálu je Ekologické vzdělávací centrum. Objekt podle projektu architekta Jiřího Mojžíše ve tvaru kopule pro cca 50 osob je k dispozici k výukovým ekologickým programům, je vhodným místem k přednáškám, autorským čtením, jednáním, výstavám či malým koncertům, v letních měsících také k ubytování.
Zobrazit více

Provozovatel

Dům bratří Čapků

Budislav 27
569 56 Budislav
Tel.:
+420 777 111 475
Email:
heger.s@dumbratri...
WWW:
www.dumbratricapk...
GPS:
49,797573 16,184024
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 
Toulovcova rozhledna

Toulovcova rozhledna

Proseč, Východní Čechy
Maštalskými hvozdy

Maštalskými hvozdy

Budislav, Východní Čechy
Za rytířem Toulovcem

Za rytířem Toulovcem

Budislav, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytovací hostinec Na Skalách

Ubytovací hostinec Na Skalách

Budislav, Východní Čechy
Hájenka Budislav

Hájenka Budislav

Litomyšl, Východní Čechy
Apartmány v Proseči

Apartmány v Proseči

Proseč, Východní Čechy