!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sodomkův statek Czap
Ubytování

Sodomkův statek Czap

Rodinný statek s ubytováním, hospodou a kavárnou. Půdu, kterou obděláváme, nám zachovaly nesčetné generace zemědělských hospodářů.
Naše rodina na Zbožnově žije a hospodaří podle písemných zmínek v Gruntovních knihách Rychumburského panství od roku 1681. Všechny lidské osudy rodiny Čápů (rodné jméno mé maminky) a Sodomků jsou po staletí spojená se zemědělstvím. Generace sedláků zažily napříč staletími mnoho úrodných i méně úrodných let, období prosperity i nouze. Za všech okolností ale vždy museli hospodáři obdělat svá pole a obstarat hospodářská zvířata.

Mým cílem není jen zachovat v rodě zemědělské znalosti a postupy a znovu plně oživit statek. Chtěl bych s lidmi, kteří o to stojí sdílet kouzlo a nádheru venkova a hospodaření. Nejen proto jsme na statku vybudovali pět apartmánů pro naše hosty a k tomu útulnou venkovskou hospůdku a kavárnu. Někdo přijede jen se ubytovat a poznat krásy našeho kraje a večer si dá dobré pivo, víno, večeři. Někdo k tomu přidá i možnost projít si hospodářství. Někdo bude chtít trochu víc poznat, jaký je koloběh prací na poli nebo u zvířat. Někdo přijede třeba jen pomoct s polními pracemi nebo na podzimní zabíjačkové hody. Někdo podívat se na venkovské zvyky jako je Masopust, nebo na mlácení obilí klasickou mlátičkou a nebo třeba na hasičské závody. Někdo si přijede jen tak nadýchat se venkovského vzduchu a sednout si na louku a nedělat nic. Rádi u nás přivítáme rodiny s dětmi, turisty, cyklisty, koňáky (o koně bude postaráno), motorkáře, samotáře, celé rodiny nebo přátele, kteří obsadí celý pension a budou mít celý statek pro sebe. A všem nabízím diskuzi o zemědělství, potravinách, životě, kariéře a dalších (ne)podstatných věcech, které jsou kolem nás. A to vše na statku, kde se stále ještě hospodaří.
Zobrazit více

Provozovatel

Sodomkův statek Czap

Zbožnov 16
539 73 Skuteč
Email:
info@sodomkuvstat...
WWW:
https://www.sodom...
GPS:
49,853361 16,020815
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 
22.2.
Rozloučení s masopustem – zrušeno

Rozloučení s masopustem – zrušeno

Hlinsko, Východní Čechy
1.4.
1.5.
Velikonoce na Betlémě

Velikonoce na Betlémě

Hlinsko, Východní Čechy
7.5.
Den architektury

Den architektury

Hlinsko, Východní Čechy
2.7.
Národní muzeum v přírodě se představuje

Národní muzeum v přírodě se představuje

Hlinsko, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování chata Vrbatovka

Ubytování chata Vrbatovka

Vrbatův Kostelec, Východní Čechy
Apartmány v Proseči

Apartmány v Proseči

Proseč, Východní Čechy
Epifany patisserie

Epifany patisserie

Zaječice, Východní Čechy