Úvod > Co chcete dělat? > Penzion Sýpka Arnoštov u Jevíčka
Ubytování

Penzion Sýpka Arnoštov u Jevíčka

Sýpka Arnoštov vznikla roku 2020 přestavbou z původní sýpky, která byla vystavena v 17. století v obci Zadní Arnoštov. Sýpka je umístěna na okraji obce, samostatně stojící s pozemkem 2700 m² a nádherným výhledem do ovocných sadů a s vlastní rozlehlou zahradou.
Mezi ovocnými sady a rybízovými plantážemi stál starý dům. Kdysi v něm bývala malotřídka, později se tu skladovalo obilí. Dům nedaleko malebného Jevíčka na Svitavsku zažil opravdu hodně sklizní, než jej objevil brněnský podnikatel Robert Matuška a nechal přestavit na rodinný penzion. A protože výjimečná stavba si žádala výjimečné řešení, obrátil se na znojemské architektonické studio ORA. Architekti ponechali vnějšímu plášti jeho patinu, jako připomínku zašlých dávných časů a dovnitř vložili velmi moderní vestavbu, hodnou 21. století.

Sýpka Arnoštov má 4 samostatné dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, celkem se v Sýpce ubytuje 8+1 (postýlka) hostů + případně malé děti s rodiči v posteli. V přízemí je společný prostor kuchyně a obývacího pokoje, wc s koupelnou, prádelna, zádveří, kotelna, celkem 70 m². V prvním patře najdete 4 pokoje se samostatnými koupelnami a wc, postele 200x180.

Exteriér tvoří kuchyňská deska s dřezem, plynový gril, sezení pro 10 osob, zahrada 2500 m² a parkoviště pro 6 aut + garáž. Minimální počet pronájmu jsou 2 noci.
 

Vybavení objektu​

  • ​Koupelny: fén, ručníky, osušky, mýdlo, šampon, papírové ubrousky, základní toaletní vybavení
  • ​Kuchyně: plně vybavená kuchyně, pečící trouba, mikrovlnná trouba, varná deska, velká lednice s mrazákem, mixér, kávovar (nespresso), varná konvice, myčka, lednice na víno s nabídkou kvalitního vína (za úplatu), káva, čaj (zdarma)
  • ​Venkovní vybavení: plynový gril s vybavením, stůl a židle pro 10 osob, sedací pytle Fatboy
  • Pro děti: postýlka a dětská jídelní židlička, hračky
  • Ostatní vybavení: wifi v celé Sýpce, tv, radio s reprobednami – připojení přes bluetooth, pračka, sušička, žehlící prkno, žehlička, vysavač, lékárnička, knihy, společenské hry, centrální elektrické topení, kachlová kamna na dřevo.

 

Provozovatel

Sýpka Arnoštov

Zadní Arnoštov 73
569 43 Jevíčko
Email:
sypkaarnostov@syp...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.sypkaarnostov.cz
GPS:
49,660330 16,662172
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Občerstvení v Pekle u Moravské Třebové

Občerstvení v Pekle u Moravské Třebové

Moravská Třebová, Pardubický kraj
Zámecká kavárna v Moravské Třebové

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

Moravská Třebová, Pardubický kraj
Restaurace a penzion Excalibur v Moravské Třebové

Restaurace a penzion Excalibur v Moravské Třebové

Moravská Třebová, Pardubický kraj
Knížecí pivovar Moravská Třebová

Knížecí pivovar Moravská Třebová

Moravská Třebová, Pardubický kraj