Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu

Výlety celá ČR

Portál Kudy z nudy vám přináší nejkomplexnější nabídku míst pro romantické povahy. Zamilovaná místa týmu CzechTourismu jsou jako stvořená pro výlety do kouzelné přírody, na horské vyhlídky i podvečerní procházky osvětlenými uličkami měst. A můžete se na ně vydat pěšky, na kole nebo klidně i s kočárkem. Dopřejte si dobré jídlo a pití, ale hlavně odpočinek a příjemné ubytování pro vaši dovolenou nebo prodloužený víkend. Nechte se okouzlit nevšedními zážitky a přeneste se do časů odvážných rytířů a krásných princezen.

Po stopách šlechtických rodů: s rodinou Kinských k nejkrásnějším místům v okolí Jičína

Ne nadarmo se Jičínu říká město pohádky. Důvodem není jen oblíbený dětský festival, ale také jeho poloha. Malebné město leží na hranici krásné oblasti Českého ráje, v blízkosti oblíbených hradních zřícenin a skalních měst. Vydejte se na výlet na hrad Trosky, Kost, Drábské vesničky i do Mladé Boleslavi a objevte kouzelnou atmosféru těchto míst.
Zamilovaná místa týmu CzechTourismu
Jičín, Královéhradecký kraj

Cyklovýlety plné zážitků v okolí Lipna

I když by se na první pohled mohlo zdát, že rovinatá krajina v okolí Lipna je jen pro sváteční cyklisty, na své si tady přijdou i ti nejnáročnější. V okolí nádrže vedou desítky kilometrů cyklistických tras. Cestu po příjemných lesních silničkách si můžete zpestřit využitím přívozu a výšlapem k nejvýše položené zřícenině v Čechách.
Zamilovaná místa týmu CzechTourismu
Horní Planá, Jihočeský kraj

Na motorce okolo Slapské přehrady

Co může být krásnějšího než výlet v jedné stopě překrásnou krajinou s mnoha úchvatnými výhledy a zajímavými památkami? Nenáročný výlet okolo Slapské přehrady nadchne nejen začínající motorkáře, ale na své si přijdou i zkušenější jezdci.
Zamilovaná místa týmu CzechTourismu
Štěchovice, Středočeský kraj

Objevte karlštejnskou Ameriku

Téměř v každé roční době je tu krásně. Na jaře můžete obdivovat rozkvetlé louky, za horkého počasí uvítáte chladivou vlhkost lesa a na podzim nádherně zbarvené stromy. Zvlněná krajina Českého krasu okolo hradu Karlštejn poskytuje mnoho variant romantických výletů a procházek. K těm nejzajímavějším místům patří tajemné lomy Malá a Velká Amerika.
Zamilovaná místa týmu CzechTourismu
Karlštejn, Středočeský kraj

Toulky Šumavou s nádechem nostalgie

Šumavské lesy v okolí Železné Rudy s pohodlnými asfaltovými cestami jsou ideální pro letní výlety na kolech, stejně jako pro zimní výpravy na běžkách. Některé trasy jsou svojí nenáročností jako stvořené pro rodiny s dětmi. Snad právě proto mnozí znají tyto hory od útlého věku a později se sem tak rádi vracejí.
Zamilovaná místa týmu CzechTourismu
Hojsova Stráž, Plzeňský kraj

Navštivte ústecké dominanty Větruši a Střekov

Když se blížíte silnicí podél Labe směrem na sever k Ústí, okamžitě si jich všimnete. Na jednom břehu se tyčí na skále majestátný hrad Střekov, na druhém výletní zámeček Větruše. Každý z nich má úplně jinou historii, ale přece mají jedno společné. Z obou je krásný výhled na město i řeku. Díky jejich kouzlu není Ústí nad Labem jen průmyslovým městem lemovaným paneláky.
Zamilovaná místa týmu CzechTourismu
Navštivte ústecké dominanty Větruši a Střekov, Ústecký kraj