Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Poutní dům při klášeře Hora Matky Boží u Králík
Ubytování

Hotel Poutní dům při klášeře Hora Matky Boží u Králík

Pěkně zrekonstruovaný hotel Poutní dům se nachází v krásném přírodním prostředí u města Králíky. Nadchne vás nádhernými výhledy, domácí kuchyní a komfortním ubytováním.
Hotel Poutní dům stojí ve výšce 780 m.n.m. po boku poutního areálu na Hoře Matky Boží od poloviny 19. století. Byl založen a sloužil jako ubytovna pro poutníky, ale také jako kulturní centrum, kde se hrála divadla. Za doby komunismu sloužil nuceně Poutní dům jako ubytovna pro věžněné řeholníky a později byl zdevastován státními statky. Po revoluci v roce 1989 byl kompletně rekonstruován a opět začal sloužit jako ubytovací zařízení. Naposledy bylo místo zrekonstruováno v roce 2020 a nabízí komfortní pokoje s vlastním sociálním zařízením i pokoje se společným sociálním zařízením na chodbě.

V hotelu je k dispozici restaurace s velkou krytou terasou, dva salónky, velká herna pro děti, přednáškový sál, fitness, venkovní hřiště, ohniště, pískoviště, parkoviště přímo u objektu a kolem přírodní areál se spoustou zákoutí. Je ideální pro skupiny, rodiny, ale i individuální dovolenou. Přímo z hotelu jsou nádherné výhledy na panorama okolních hor, vedle nevede žádná velká silnice, proto je zde klid a velmi pohodová atmosféra.

K ubytování je nutné vybrat stravování: snídani, polopenzi nebo plnou penzi. Domácí mazlíčci jsou zde po domluvě vítáni, zaplatí 100 Kč/noc.

Provozovatel

Hotel Poutní dům

Kopeček 2
Dolní Hedeč
561 69 Králíky
Tel.:
+420 731 604 750
Email:
recepce@poutnidum...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.poutn...
GPS:
50,075382 16,783116
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Pardubický kraj
Penzion Terezka v Horní Lipce

Penzion Terezka v Horní Lipce

Králíky, Pardubický kraj
Treehouse Sněžník

Treehouse Sněžník

Dolní Morava, Pardubický kraj