Poznejte všechny tradice Prahy!

Zažijte nejkrásnější město světa a jeho tradice všemi smysly!
Ankety nejrůznějších časopisů a cestovatelských portálů pravidelně řadí Prahu mezi nejkrásnější města na světě. Za sebou nechává Paříž, Barcelonu i Řím. Oslňuje, láká a bere dech. V čem vyniká nad ostatní města a proč byste ji měli navštívit?

Praha stověžatá

Ať už se vydáte na Karlův most, do malebných uliček Malé Strany anebo budete sledovat magické představení orloje na Staroměstské radnici, každá procházka Prahou je spojená s obdivováním architektonických památek. Jsou letité i moderní, sahají od středověku až k postmoderně a prim mezi nimi hrají pražské věže. Sami zjistíte, že Praha rozhodně není jen stověžatá a že i těch přístupných vyhlídek je mnohem víc, než byste čekali.

I věže pocházejí z nejrůznějších dob. Například Prašná brána je jednou z nejvýraznějších památek pozdní gotiky a zároveň monumentálním vstupem do Starého Města, zatímco Petřínská rozhledna vznikla až na konci 19. století a Žižkovská televizní věž dokonce na konci 20. století. Staroměstská mostecká věž nabízí překrásný výhled na Vltavu a Karlův most z výšky. V Novomlýnské vodárenské věži si kromě výhledů užijete expozici Praha hoří! o pražských hasičích a ničivých požárech, a na Pražský hrad se nejlépe podíváte přímo z věže katedrály sv. Víta. Jako na dlani budete mít nejenom město, ale i Královský palác, baziliku sv. Jiří nebo legendami opředenou Daliborku.

Praha: město pro všechny a pro každé roční období

Praha nabízí bohatou škálu zážitků pro všechny návštěvníky. Díky zoologické zahradě (i ta se řadí k nejlepším na světě), Světu medúz nebo Muzeu smyslů si ji zamilují rodiny s dětmi. Mladé páry sem láká kultura, nákupy a zábava, starší páry oslnivá přehlídka památek, kombinovaná s gurmánskou turistikou a stylovým ubytováním. Vyberte si některý ze stovek hotelů a penzionů přímo v centru města, s oslnivými výhledy!

Praha, starobylá i moderní křižovatka Evropy

Krásu Prahy a přes tisíc let dlouhé dějiny české metropole ocenil i svět: historické jádro města plné jedinečných staveb bylo roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Působivá architektura, velkolepá náměstí a monumentální stavby vás pohltí a nepustí.

I mimo historické centrum ale objevíte spousty malebných zákoutí: zajděte se podívat na Vyšehrad nebo do Stromovky, užijte si procházky po Letné nebo po nábřežích Vltavy a obdivujte místa, kde se historie potkává v neočekávaných kontrastech s moderní architekturou. Chcete příklad? Co třeba secesní klenot Prahy Obecní dům, galerie Mánes, brutalistní skleněná fasáda Nové scény Národního divadla, obchodní dům KotvaRetro muzeem anebo Tančící dům?
 

100 tipů, kam jít na procházku v Praze

Co podniknout v Praze? Užijte si dlouhé procházky zahradami, v parcích, úžasné výhledy a brouzdání starým městem... Praha je jedním z nejkrásnějších měst světa.
 

Pražské chutě a vůně

Toužíte kombinovat současnou, secesní i klasicistní architekturu s gurmánskou turistikou, navštívit skvělé pivnice a pivovary a užít si pověstné pražské kavárny, galerie a ateliéry mladých umělců a designérů? Pak musíte poznat dvě ikonické pražské čtvrtě, které se mění před očima, Holešovice plné nekonvenčního uměleckého života a Karlín, který zažil velké znovuzrození po povodni v roce 2002.

Tradice pražských vánočních trhů

A co víc, Praha vás přivítá v každé roční době. Je to město, které žije celý rok, kde se pořád něco děje a kde je většina památek otevřená celoročně. Navíc jedině koncem roku také zažijete pražské Vánoce. Podmanivou atmosféru tradičních českých Vánoc obdivuje celý svět a Vánoční trhy na Staroměstském náměstí řadí Prahu mezi jednu z nejkrásnějších vánočních destinací světa.

Zasněženými uličkami dojdete na Staroměstské náměstí, kde pod slavnostně ozdobeným a osvětleným stromem stojí jesličky a u stánků se představují tradiční lidová řemesla. Trhy provoní tradiční vánoční pokrmy, jako jsou horké kaštany, svařené víno, horký punč nebo perníčky, ve stáncích koupíte české rukodělné výrobky – třeba skleněné foukané vánoční koule, figurky ze slámy a šustí, anebo perličkové ozdoby z foukaných skleněných perlí, další z českých tradic s puncem UNESCO. Netušenou romantiku nabídne i plavba do pražských Benátek anebo jízda historickou tramvají zářícími ulicemi – zkrátka tohle nikde jinde nezažijete.

Tipy pro advent a Vánoce
 

Praha je jen jedna, ale pohledů na ni nespočetně

Originální pražské příběhy

Někdo miluje na Praze její pohádkovou atmosféru, jiný zase moře červených střech, pompézní barokní zahrady, české pivo, fascinující a zlatě pableskující dlažební kameny nebo bohatý kulturní život. My na Kudy z nudy milujeme její příběhy – a věřte, že město, které je již více než tisíc let křižovatkou evropských kultur, jich nabízí bezpočet. Vypravte se s námi za příběhem tajemného Golema a výstředního císaře Rudolfa II., za historií letohrádku Hvězda, za vášněmi královského rodu Přemyslovců anebo za tajemstvím Nového Světa.

Vyberte si ze skvělých tipů Kudy z nudy v Praze!

Vidět, slyšet, ochutnat i projít krok za krokem můžete historické památky, hudební festivaly, skvělé pivo, tradiční gastronomii i nakupování. Ta nejlepší místa poznáte právě na Kudy z nudy.