Úvod > Kalendář akcí > Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze
"> "> "> "> "> "> Staromestské námestí "> Advent v Praze
30.11.
6.1.
+ Přidat foto

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Kdy 30. listopad 2019 10:00 - 6. leden 2020 22:00 Společenské akce
Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.
Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou vychutnávat atmosféru po celý den za tónů vánoční hudby. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů a muzikantů z České republiky i ze zahraničí zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení.

Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční trhy 2019 začnou na Staroměstském i Václavském náměstí 30. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2020.
 

Kulturní program

Návštěvníci největších Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze prožijí Andělské Vánoce. Sváteční atmosféru navodí dekorace s tématikou andělů, bohatě zdobený strom, který se bude pravidelně rozsvěcet na dvě hudební melodie, i vůně typických vánočních pochutin podávaných ze 100% BIO kompostovatelného nádobí. Chybět nebude každodenní kulturní program na multifunkčním pódiu s řadou doprovodných projektů. 

Andělé se jmény se objeví také ve štítech stánků a na vyhlídkovém mostě. Chybět nebudou oblíbené fotokoutky–tentokrát ve tvaru obřího adventního věnce se jmelím –a na trhy se vrátil také loni oblíbený Popelčin střevíček. Kompletně vnovém designu se poprvé představí návštěvníkům prodejní stánky na Staroměstském náměstí, které jsou vprovedení kombinace kovu a obkladů z přírodního dřeva. Novinkou je také dekorativní barevný pásna jejich střechách. Sněhověbílou letos osvěží textilní šerpyvkombinaci červené a zelené.Na vybraných místech ozdobí stánky také truhlíky sživým chvojím a větvemi cesmíny.Na ploše tržiště se objeví také živé stromky v květináčích, které po pražských trzích najdou své místo v pražských lesoparcích.

Na multifunkčním pódiuvystoupí během Vánočních trhů téměř čtyři a půl tisíce účinkujících. Centrem kulturního dění se tradičně stane po celou dobu trhů pódium na Staroměstském náměstí. Každý den se zde odehrají vystoupení folklórních i dětských souborů z České republiky i ze zahraničí, charitativní adoprovodné akce, taneční vystoupení i programové bloky pro děti a dospělé. Nejmenší se opět dočkají promítání pohádek a večerníčků přímo na pódiu.Návštěvníci se mohou těšit na tradiční akce,jako je Mikuláš, Česká mše vánoční ́Hej mistře ́ Jana Jakuba Ryby, rozlévání rybí polévky nebo ZvonohruPetra Manouška a mnoho dalších.

Vánoční strom
Vánoční strom se poprvé rozsvítí vsobotu 30. listopadu v16,30 hodin na titulní skladbu z Krkonošských pohádek, kterou složil Vadim Petrov. Poté se bude rozsvěcetvkaždou půlhodinu,a to poceloudobu trvání trhů (16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 hodin). Střídat se bude spísní na melodii Somewhere in my memoryod Johna Williamse.Animátoři vytvořili pro tyto melodie zcela novéanimacerozsvěcení stromu            
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 12. 2019