!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze – zrušeno
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> "> Staromestské námestí "> Advent v Praze
27.11.
6.1.
+ Přidat foto
Společenské akce

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze – zrušeno

  • 27. listopad 2021 10:006. leden 2022 22:00
Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 27. listopadu 2021 a končí 6. ledna 2022, tedy na Tři krále.
Vánoční trhy 2021 začnou na Staroměstském náměstí 27. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2022. Letos se konají kvůli pandemii covidu bez programu.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se letos oblékly do tradičních barev s přírodními odstíny. Dominantní barvou je bílá a zlatá, kterou doplňuje hnědá s přírodními prvky. Střechy prodejních domků zůstávají čistě bílé, ve štítech je lemují jehličnaté girlandy se zlatými a hnědými koulemi doplněné o přírodní šišky. Štíty stánků zdobí věnce ve stejném stylu. Shodná výzdoba se promítá také na vyhlídkovém mostě, kde tisíce světel vytváří zlatou střechu. Jako oblíbené fotopointy poslouží brána ve tvaru třímetrového věnce s malým mostkem a dřevěný stromek. Na Staroměstském náměstí je 77 prodejních míst. Vánoční strom by měl svítit každý den po dobu konání trhů s hudebním podkladem v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30 hodin.

Prodejní stánky s širokým produktovým sortimentem i občerstvením budou otevřené každý den od 10 do 22 hodin. Ve spolupráci s Chateau Valtice, které budou na trzích prodávat Svatovavřinecké a Rulandské bílé víno v lahvích s logem Vánoční trhy Praha, připraví organizátoři speciální domácí "svařák". Hosté trhů si tak mohou pochutnat na klobásách z českého masa, na klasickém českém trdelníku, cukroví od tuzemských výrobců a gurmáni si mohou pochutnat na ústřicích a šnecích.
 

Covid-19 info

Vánoční trhy se letos konají za přísných hygienických nařízení kvůli pandemii COVID-19. Organizátoři zrušili, vzhledem k situaci, již začátkem týdne program, který byl již naplánovaný na celou dobu trvání trhů. Alternativou je reprodukovaná hudba spojená se soutěží. V prostoru trhů si nakoupí občerstvení dle aktuálních nařízení pouze návštěvníci, kteří se prokážou platným očkováním, nebo prodělanou nemocí COVID-19 (180 dní po nákaze). U každého prodejního místa i v prostoru trhů umístí prodejce nádoby s dezinfekčními prostředky a prodejní plochu bude pravidelně dezinfikovat. Mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy budou nejméně 2 metry volného prostoru. Informace o aktuálních covidových opatřeních si mohou návštěvníci trhů přečíst na informačních tabulích umístěných v rámci tržiště. Všechna nařízení se mohou během trvání trhů aktuálně měnit.


V roce 2019 získaly naše Vánoční trhy umístění mezi TOP 5 nejlepších vánočních trzích v Evropě prestižním britským listem The Times. Podle deníku jsou trhy v Praze ideálním místem pro dovolenou ve slavnostním období adventu. Největší Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze tak získaly i přes rostoucí celosvětovou konkurenci opět další významné hodnocení ze zahraničí. Mezi nejkrásnější světové trhy zařadil letos opakovaně Staroměstské náměstí v Praze také cestovatelský portál americké televizní stanice CNN Travel. 

 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Red Salon

Red Salon

Praha 1, Praha
Restaurace Mincovna

Restaurace Mincovna

Praha 1, Praha