Úvod > Kalendář akcí > Vánoční trhy Praha 2021 – zrušeno
Vánoční trhy Praha 2021 - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
27.11.
6.1.
Přidat foto
Společenské akce

Vánoční trhy Praha 2021 – zrušeno

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po osmnácté navštívit na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, výborné jídlo a české výrobky.
Do centra Prahy se po dvou letech vrací sváteční pohoda tradičních českých trhů, i když ve zmenšené podobě. Vánoční trhy společnosti Taiko se letos budou konat pouze na Staroměstském náměstí a na náměstí Republiky.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se letos obléknou do tradičních barev s přírodními odstíny. Dominantní bude bílá a zlatá, kterou doplní hnědá s přírodními prvky. Střechy prodejních domků zůstanou čistě bílé, ve štítech je budou lemovat jehličnaté girlandy se zlatými a hnědými koulemi doplněné o přírodní šišky. Štíty stánků ozdobí věnce ve stejném stylu. Shodná výzdoba se promítne také na vyhlídkovém mostě, kde vytvoří tisíce světel zlatou střechu. Jako oblíbené fotopointy poslouží brána ve tvaru třímetrového věnce s malým mostkem a dřevěný stromek. Na Staroměstském náměstí bude 77 prodejních míst.
 

Moravské víno, svařák a klobásy z českého masa

Největší vánoční trhy v České republice exkluzivně nabídnou svařené víno vyrobené z moravských hroznů. Ve spolupráci s Chateau Valtice, které budou na trzích prodávat Svatovavřinecké a Rulandské bílé víno v lahvích s logem Vánoční trhy Praha, připraví organizátoři speciální domácí "svařák". Jeho součástí bude sirup podle vlastní receptury, který ve spojení s vínem z Valtic propůjčí "svařáku" tradiční chuť. Na kvalitní svařák potřebujete slušné víno. Vinaři vybrali Svatovavřinecké také proto, že víno z této odrůdy má krásný jemný nádech sušených švestek a čerstvých povidel. Přímo na trzích bude k zakoupení také originální sirup na přípravu svařeného vína, s logem Vánoční trhy Praha pod názvem Sirup ze 100doly z Valtic. Svařené víno i další pochutiny si návštěvníci trhů vychutnají již tradičně z kompostovatelného nádobí.
 
Největší Vánoční trhy kladou vysoký důraz na české suroviny a výrobky. Hosté trhů si tak mohou pochutnat na klobásách z českého masa, na klasickém českém trdelníku, cukroví od tuzemských výrobců a gurmáni si mohou pochutnat na ústřicích a šnecích.
 

Provozní doba prodejních stánků

Prodejní stánky s širokým produktovým sortimentem i občerstvením budou otevřené na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky každý den od 10 do 22 hodin. Vyhlídkový most bude zavřený pro veřejnost pouze v noci ze Silvestra na Nový rok (31. 12. 2021 – 1. 1. 2022) v době od 22 do 9 hodin.

Také letos je připraven pro návštěvníky trhů atraktivní suvenýr, který si odnese ten, kdo ochutná svařené víno. "Svařák" si totiž můžete koupit ve speciálním hrníčku, který tak obohatí sbírku nejedné domácnosti.

Z důvodu vládních opatření souvisejících s nemocí COVID-19 se konání Vánočních trhů může v jejich průběhu měnit.
 

Covid-19 info

Vánoční trhy se letos budou konat za přísných hygienických nařízení kvůli pandemii COVID-19. Organizátoři zrušili, vzhledem k situaci, již začátkem týdne program, který byl již naplánovaný na celou dobu trvání trhů. Alternativou je reprodukovaná hudba spojená se soutěží. V prostoru trhů si nakoupí občerstvení dle aktuálních nařízení pouze návštěvníci, kteří se prokážou platným očkováním, nebo prodělanou nemocí COVID-19 (180 dní po nákaze). U každého prodejního místa i v prostoru trhů umístí prodejce nádoby s dezinfekčními prostředky a prodejní plochu bude pravidelně dezinfikovat. Mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy budou nejméně 2 metry volného prostoru. Informace o aktuálních covidových opatřeních si mohou návštěvníci trhů přečíst na informačních tabulích umístěných v rámci tržiště. Všechna nařízení se mohou během trvání trhů aktuálně měnit.
 

Ocenění pražských trhů

Pražské vánoční trhy patří mezi nejvyhlášenější v Evropě. Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil (2017) prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě, stejně jako americký zpravodajský portál CNN (2019).