Úvod > Co chcete dělat? > Obecní dům – secesní klenot Prahy
Obecní dům – secesní klenot Prahy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.
Obecní dům nabízí turistické prohlídky Obecního domu s odborným výkladem. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost zhlédnout různorodé sály a salonky, v kterých se ročně uskuteční stovky významných společenských a kulturních akcí – koncertů, výstav, konferencí, recepcí, plesů. Součástí prohlídkové trasy je i Smetanova síň, proslulá koncertní síň s kapacitou 1200 míst a původními varhanami z doby vrcholné secese (místo koncertů mezinárodních hudebních festivalů Pražské jaro, Varhanní léto, Pražský podzim). Nezapomenutelnou se stává návštěva Primátorského sálu, jehož výzdoba je dílem Alfonse Muchy. Muchovo dílo zde tvoří ojedinělý, vzácně dochovaný celek.

Prohlídky se konají nepravidelně, desetidenní přehled najdete na webových stránkách.

Trasa prohlídky: Smetanova síň – Cukrárna- Slovácký salonek – Salonek Boženy Němcové -Orientální salonek -Grégrův sál – Palackého sál – Primátorský sál – Riegrův sál – Sladkovského sál – Vinárna – Americký bar

Výklad prohlídky je podáván v češtině a angličtině a je rovněž k dispozici v tištěné podobě v němčině, francouzštině, italštině, španělštině, japonštině a ruštině.

Pro organizované skupiny lze dopředu objednat mimořádné prohlídky v češtině, němčině, angličtině, francouzštině, popř. i v dalších jazycích. Minimální cena mimořádné prohlídky: 2500 Kč. Informace, prodej vstupenek a objednávky skupinových prohlídek získáte v historické pokladně Obecního domu.