!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Advent a Vánoce 2021

Dávné tradice nás inspirují dodnes.
Foukané skleněné koule a baňky zdobí naše vánoční stromečky už od 19. století. A každý rok si tuto tradici s nadšením zopakujeme. Dopřejte si klidný advent!

Tradiční recept: Nejlepší domácí vánočka. Tuhle zvládne úplně každý!

Adventní tradice a zvyky z dob dávných i současných

Advent v tomto roce začíná 28. listopadu a končí na Štědrý den po západu slunce. Svět tradic je báječně rozmanitý, pestrý, a dokonce může i vonět, chutnat nebo cinkat – to třeba když se vypravíme na výlet třeba k výrobcům regionálních dobrot nebo do slavných porcelánek a skláren. Tradice ale mohou mít podobu krásných českých pohádek, bláznivých pověr, pranostik anebo magických lidových obyčejů, které nás povázejí adventem a Vánocemi. Pojďte dál a bavte se!

Objevujte kouzlo adventu a Vánoc při cestách do nejkrásnějších měst v České republice

Připravili jsme pro vás adventní kalendář, ze kterého rozhodně nepřiberete, zato vás naladí na Vánoce  Zkraťte si s námi čekání na Ježíška, naplánujte si, čím udělám radost svým blízkým, užívejte si adventní aktivity a výlety s rodinou. Každý den během adventního času odhalíme nový tip...

Adventní a vánoční zážitky pro rodiče s dětmi

Nechte se naladit na tu pravou vánoční atmosféru. Pokochejte se pohledem na krásy zimní krajiny, nádhernou výzdobou historických měst, nadchněte se pro historické betlémy anebo se nechte unášet nevšedními melodiemi adventních koncertů.

Vydejte se s námi za nejkrásnějšími betlémy v Česku

V adventním a vánočním čase naleznete betlém na většině náměstí v našich městech. I během roku však můžete navštívit několik stálých expozic. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější tipy pro návštěvu betlémů v České republice.Zdroj: https://www.drevostavitel.cz/clanek/nejkrasnejsi-ceske-betlemy

Kam s dětmi? Vyberte si z tipů na nejlepší místa pro děti v ČR

Nevíte kam s dětmi, když venku prší nebo mrzne? Máme pro vás zážitky a objekty s celoročním provozem, kde jsou dveře otevřeny i v zimě: hrady, zámky, muzea, dětské koutky, herny a další zajímavá místa pro děti.