!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Advent a Vánoce v Česku

Čas adventu a Vánoc má zvláštní magickou moc. Připomeňte si tradice adventu, nechte se přenést do dob dávno minulých, zapomeňte na shon, požijte působivou předvánoční atmosféru a kouzlo, které nikdy nevyprchá.

Adventní tradice a zvyky z dob dávných i současných

Svět tradic je báječně rozmanitý, pestrý, a dokonce může i vonět, chutnat nebo cinkat – to třeba když se vypravíme na výlet třeba k výrobcům regionálních dobrot nebo do slavných porcelánek a skláren. Tradice ale mohou mít podobu krásných českých pohádek, bláznivých pověr, pranostik anebo magických lidových obyčejů, které nás povázejí adventem a Vánocemi. Pojďte dál a bavte se! 
Připravili jsme pro vás adventní kalendář, ze kterého rozhodně nepřiberete, zato vás naladí na Vánoce  Zkraťte si s námi čekání na Ježíška, naplánujte si, čím udělám radost svým blízkým, užívejte si adventní aktivity a výlety s rodinou. Každý den během adventního času odhalíme nový tip...

Objevujte kouzlo adventu a Vánoc při cestách do nejkrásnějších měst v České republice

Advent patří k nejkrásnějším obdobím roku. Města jsou vyzdobena tisíci světly a všude panuje slavnostní atmosféra. Váháte, kam se letos vydat za vánočními dárky a vůní svařeného vína či punče? Pečlivě jsme pro vás vybrali nabídku 20 nejkrásnějších adventních měst ČR, jejichž kouzlo se v době adventu násobí. Který z tipů si letos vyberete vy?

Adventní a vánoční zážitky pro rodiče s dětmi

Nechte se naladit na tu pravou vánoční atmosféru. Pokochejte se pohledem na krásy zimní krajiny, nádhernou výzdobou historických měst, nadchněte se pro historické betlémy anebo se nechte unášet nevšedními melodiemi adventních koncertů.

Vydejte se s námi za nejkrásnějšími betlémy v Česku

V adventním a vánočním čase naleznete betlém na většině náměstí v našich městech. I během roku však můžete navštívit několik stálých expozic. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější tipy pro návštěvu betlémů v České republice.Zdroj: https://www.drevostavitel.cz/clanek/nejkrasnejsi-ceske-betlemy

Kam s dětmi? Vyberte si z tipů na nejlepší místa pro děti v ČR

Nevíte kam s dětmi, když venku prší nebo mrzne? Máme pro vás zážitky a objekty s celoročním provozem, kde jsou dveře otevřeny i v zimě: hrady, zámky, muzea, dětské koutky, herny a další zajímavá místa pro děti.