Úvod > Co chcete dělat? > Praha – Staré Město
Praha – Staré Město
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.
S nejdůležitějšími památkami Starého Města seznamuje návštěvníky Prahy takzvaná Královská cesta, v minulosti trasa korunovačních průvodů českých králů. Začíná u Obecního domu a vede Prašnou bránou a Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí. Odtud zamíří přes Malé náměstí do Karlovy ulice, projde kolem Klementina a na Karlově mostě opustí Staré Město, aby dál pokračovala přes Malou Stranu na Pražský hrad. Královská cesta patří k nejoblíbenějším turistickým trasám a nabízí rychlé seznámení s nejcennějšími památkami historického centra Prahy.
 

Srdce Starého Města

Velkolepé Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí připomíná, že Staré Město pražské bylo po staletí samostatným městem; součástí hlavního města se stalo teprve roku 1784. Z památek na náměstí vyniká orloj na průčelí radnice, technický zázrak, který sem jezdí obdivovat přes 600 let lidé z celého světa. Za vidění stojí kostel svatého Mikuláše coby reprezentativní ukázka pražského baroka, kostel Matky Boží před Týnem a dům u Kamenného zvonu, jedna z nejstarších a nejpozoruhodnějších památek Prahy. Pozveme vás také do paláce Kinských se sbírkami Národní galerie.
 

Co byste ještě měli znát?

Mezi nejlepší staroměstské zážitky patří procházka po staroměstských nábřežích kolem Vltavy s oslnivými vyhlídkami na Malou Stranu na Pražský hrad anebo prohlídka židovského města s jedinečným souborem cenných památek někdejšího pražského ghetta. Najdete tu rovněž Stavovské divadlo, kde se roku 1787 konala světová premiéra opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta, a Karolinum, historické sídlo Univerzity Karlovy.
Zobrazit více

Provozovatel

Magistrát hlavního města Prahy

Mariánské náměstí 2/2
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 236 001 111
Email:
posta@praha.eu
WWW:
www.praha.eu
GPS:
50,087110 14,417835
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

2,5 hodiny