Úvod > Co chcete dělat? > Plavby po Vltavě – Pražské Benátky
PrBen1.JPG
"> PrBen1.JPG "> PrBen2.JPG "> PrBen4.JPG "> PrBen3.JPG "> Vodouch v Certovce "> Vodouch v tunelu "> Vodouch v Certovce "> Panorama Hradcan s Vodouchem "> Lodní bubínek "> Spokojení zákazníci "> Kapitán v Certovce
Přidat foto
Zážitky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.
Na ty, kdo z Křižovnického náměstí sejdou pár schodů do míst, kde kdysi stával první kamenný most v Čechách, čeká nevšední zážitek. Prostory skrývající pozůstatky starobylé románské Prahy často neznají ani rodilí Pražané. Z přístaviště ukrytého v unikátním vodním podzemí Starého města se návštěvníci vydají na plavbu doposud nepoznanými a tajemnými zákoutími matičky Prahy a podplují i pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu z roku 1169.

Patentní celodřevěné lodě typu Vodouch, postavené v duchu nejlepší tradice 19. století, na svou trasu vyplouvají po celý rok. V zimě vás na palubě zahřejí dobová kamna, tzv. lodní bubínek, a svařené víno, v létě osvěží pivo či limonáda. Po nalodění u Juditina mostu pod Křižovnickým náměstím u Karlova mostu proplujete kolem Staroměstské mostecké věže Karlovým mostem k Bradáčovi – nejstaršímu pražskému vodočtu. Dále z paluby lodi uvidíte Pražský hrad a malostranský horizont od Petřína až po Kramářovu vilu, podjezí Staroměstského jezu s výhledem na Smetanovo nábřeží a Národní divadlo či pobřeží ostrova Kampa se Sovovými mlýny. S kapitány doplujete až do samého srdce kanálu Čertovka, kde minete majestátně se vyjímající kolo Velkopřevorského mlýna.

V rámci ceny lodního lístku obdržíte drobné občerstvení a  vstupenku do Muzea Karlova mostu, kde můžete zhlédnout unikátní model Juditina a Karlova mostu.

Nenašla jsem však bližší informace na webových stránkách CzechTourismu a adresu, kam by bylo možné zaslat náměty a fotografie atraktivit, které se podobají oblíbeným turistickým místům v zahraničí.
 

Pražské Benátky na gondole

Společnost Pražské Benátky s.r.o. nabízí také romantické plavby na originální benátské gondole. V ceně je zahrnuta i láhev italského šumivého vína.