Úvod > Co chcete dělat? > Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zážitky
Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.
Na ty, kdo z Křižovnického náměstí sejdou pár schodů do míst, kde kdysi stával první kamenný most v Čechách, čeká nevšední zážitek. Prostory skrývající pozůstatky starobylé románské Prahy často neznají ani rodilí Pražané. Z přístaviště ukrytého v unikátním vodním podzemí Starého města se návštěvníci vydají na plavbu doposud nepoznanými a tajemnými zákoutími matičky Prahy a podplují i pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu z roku 1169.

Patentní celodřevěné lodě typu Vodouch, postavené v duchu nejlepší tradice 19. století, na svou trasu vyplouvají po celý rok. V zimě vás na palubě zahřejí dobová kamna, tzv. lodní bubínek, a svařené víno, v létě osvěží pivo či limonáda. Po nalodění u Juditina mostu pod Křižovnickým náměstím u Karlova mostu proplujete kolem Staroměstské mostecké věže Karlovým mostem k Bradáčovi - nejstaršímu pražskému vodočtu. Dále z paluby lodi uvidíte Pražský hrad a malostranský horizont od Petřína až po Kramářovu vilu, podjezí Staroměstského jezu s výhledem na Smetanovo nábřeží a Národní divadlo či pobřeží ostrova Kampa se Sovovými mlýny. S kapitány doplujete až do samého srdce kanálu Čertovka, kde minete majestátně se vyjímající kolo Velkopřevorského mlýna.

V rámci ceny lodního lístku obdržíte drobné občerstvení a  vstupenku do Muzea Karlova mostu, kde můžete zhlédnout unikátní model Juditina a Karlova mostu.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019