Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Smyslů Praha
Kultura

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů je jak zábavné, tak vzdělávací místo pro příjemně strávený čas s rodinou. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!
Muzeum Smyslů je interaktivní muzeum, kde je jednoduché stát se součástí expozice. Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání: od nejrůznějších místností se změněnou perspektivou, až po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání.
 

A na jaké exponáty se v muzeu můžete těšit?

Hlava na talíři
Poušť je místo, kde si našimy smysly přestáváme být jisti. Opravdu vidíte hlavu na talíři? 
 

Plot na výměnu obličejů
Přemýšleli jste někdy jaké by to bylo mít o trošku menší nos, a nebo třeba větší? Přijďte zažít nevšední zážitek výměny obličejů. Jednoduše si vyberte někoho z návštěvníků a domluvte se, že si vyměníte obličeje prostřednictvím našeho magického plotu.

Fata morgána
Fata morgána je složitá forma svrchního zrcadlení, které je vidět v úzké vrstvě těsně nad obzorem. Je to také italské jméno artušovské čarodějky Morgan le Fay, neboť se věřilo, že tato zrcadlení, která byla často vidět v Messinské úžině, představovala falešnou pevninu vytvářenou jejími čarodějnými kousky, které měly námořníky vlákat do náruče smrti.

Místnost vzhůru nohama
Jste připraveni na jiný úhel pohledu? Dávejte pozor, mohli byste spadnout ze stropu!

Lože ze hřebíků
Slyšeli jste už někdy o loži plném hřebíků? Odvážili byste se na jedno takové si lehnout? Když stoupnete na jediný hřebík, vaše chodidlo vyvine na malou plochu tohoto hřebíku obrovské množství síly, takže dojde snadno k propíchnutí vaší kůže. Co myslíte, že se stane, když si lehnete na 3 500 hřebíků?

Stereogramy
Je možné, že by v obrázku byl schovaný obrázek, nebo nápis? Vidíte ho?V každém obrázku je skryt předmět, který se při správném vidění objeví v trojrozměrné podobě. Pojďte zjistit, kdo z Vaší party dokáže spatřit všechny skryté objekty.

Kaleidoskop
Pamatujete si z dětství na kaleidoskop? Krásný a neustále se měnící optický nástroj. V Muzeu Smyslů se stanete součástí tohoto kouzla. Nejlepší suvenýr, jaký si můžete odnést!

Amesova místnost
Kolik času je potřeba k tomu, aby člověk povyrostl o 10 centimetrů? A co o metr, nebo dokonce ještě víc? Rok, dva roky, déle? V Muzeu Smyslů je možné všechno! Přijďte zažít, jak lidé rostou a zmenšují se během pár vteřin.

Zobrazit více