Úvod > Co chcete dělat? > Praha – Malá Strana
Praha – Malá Strana
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Malá Strana a Malostranské náměstí

Srdcem Malé Strany je Malostranské náměstímalostranskou radnicí, řadou paláců i půvabných domů a také s nejkrásnějším barokním chrámem Prahy, kostelem sv. Mikuláše. K Pražskému hradu vás dovede buď Nerudova ulice, lemovaná malebnými domy v čele s domem u Dvou slunců, anebo Thunovská, na kterou navazují proslulé Zámecké schody. K ikonickým místům této čtvrti patří také část Karlova mostu s romantickým ostrovem Kampa, který od Vltavy odděluje kanál Čertovka. Nezapomeňte navštívit Museum Kampa se sbírkami umění 20. století a také Franz Kafka Museum. Víte, že kousek od něj se skrývá nejužší pražská ulička?
 

Malostranské zahrady a Petřín

K Malé Straně patří také velká část vrchu Petřína s rozlehlými parky, růžovým sadem, hvězdárnou, rozhlednou a historickým zrcadlovým bludištěm, k němuž vás pohodlně dopraví pozemní lanovka. Na úbočí Petřína leží také Vrtbovská zahrada, nejkrásnější barokní zahrada v Praze. Za prozkoumání stojí i Valdštejnská zahrada s impozantní salou terrenou, a pokud jste si zamilovali pražské baroko, nelitujte námahy a vystoupejte do svažitých palácových zahrad pod Pražským hradem. Můžete procházet z jedné do druhé a cestou objevíte desítky teras, balkonů, schodišť a soch.
 

Tři luxusní hotely s mezinárodním renomé

Malá Strana není jen čtvrtí Senátu, Poslanecké sněmovny a zastupitelských úřadů, najdete tu rovněž celou řadu ikonických restaurací a hotelů, vesměs sídlících v prastarých historických domech. Ve Sněmovní ulici na malém náměstíčku sídlí hotel Alchymist, který nabízí luxusní ubytování s vlastním komorníkem. Hned za rohem leží hotel U Zlaté studně, který americký cestovatelský portál Tripadvisor pravidelně zařazuje mezi nejlepší hotely světa, pověstný je rovněž hotel Mandarin Oriental v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera s wellness v původní renesanční kapli.
Zobrazit více