Vidět a zažít #světovéČesko

Objevte Českou Kanadu, Moravské Toskánsko nebo České Švýcarsko!

Na portálu Kudy z nudy jsme našli spousty fantastických míst z celého světa – a přitom jsou u nás doma, v místech, kam to máte docela blízko.

Zavedeme vás třeba mezi skalní věže pohádkové země Narnie, do soutěsek Grand Canyonu nebo romantických zahrad malého Versailles. A dokonce vám poradíme, kudy vede cesta na český Matterhorn a do Dolomit, na horu Fudži anebo do Bílého domu!

Mapa tipů #světovéČesko

Do exotických koutů celého světa se s portálem Kudy z nudy dostanete snadno ...

Památky a kultura

Říká se, že všude dobře, doma nejlíp, tak toho využijte a vydejte se na úžasné výlety třeba po stopách svobodných zednářů nebo dávných templářů. Obdivujte krásu památek, pro které byly inspirací světové architektonické skvosty, prozkoumejte geniální technické stavby, umělé jeskyně a další poklady. Máme pro vás spousty tipů z celé České republiky. Světové Česko nás baví!
 

Příroda, pěší turistika, cykloturistika a letní aktivity

Lezení po skalách, prozkoumávání přírodních krás a neobvyklých skalních útvarů, výlety na kole i pěšky a hlavně objevování: využijte naše nápady k plánování nových výletů. Ukážeme vám místa téměř neznámá i taková, o kterých možná víte, ale zatím vás nenapadlo podívat se na ně jinak – třeba jako na dvojčata známých destinací v cizině. Naše tipy se vám budou hodit nejen na víkendový výlet během celého roku. Rovnou si naplánujte i delší dovolenou. Česko Tobě!

Příběhy největších českých osobností

Výběr ze zajímavých známých i neznámých osobností naší historie i současnosti.

Inspirujte se k objevování královských měst v Čechch, na Moravě a ve Slezsku

Velký přehled tipů na výlety a zajímavá místa přináší portál Kudy z nudy. Poznejte krásy naší země!

Odpočinek a lázně

Plníte si sny v lázních a užíváte si wellness víkendy plné smyslových požitků? I v nabitém programu se vám budou hodit neobvyklé tipy na výlety do okolí – romantické a pohodové, plné magických zastavení. Vydejte se s námi do náruče přírody, třeba za tajemstvím kamenných kruhů a menhirových polí. Odhalte zvláštní místa nabitá energií, která prý vnímavým duším dokážou dobít baterky a vrátit elán a chuť do života!

České tradice z dob dávných i současných

Svět tradic je báječně rozmanitý, pestrý, a dokonce může i vonět, chutnat nebo cinkat – to třeba když se vypravíme na výlet třeba k výrobcům regionálních dobrot nebo do slavných porcelánek a skláren. Tradice ale mohou mít podobu krásných českých pohádek, bláznivých pověr, pranostik anebo magických lidových obyčejů, které nás povázejí adventem, Vánocemi a Velikonocemi. Pojďte dál a bavte se! 

Originální ubytování a restaurace

K cestování patří pohodlné ubytování a dobré jídlo. Díky bohatému výběru míst mnoha stylů a kategorií dokážeme splnit přání všem: tradičním výletníkům, kteří hledají luxusní hotel, snílkům, co by rádi spali v postelích s nebesy v sídlech králů a princezen, i pohádkovým Honzům, co se chtějí zavrtat do pruhovaných peřin na peci ve starodávné chalupě. Splníme i hodně neobvyklá přání: už jste třeba spali na seně, v sudu, na stromě nebo v chatičce uprostřed rybníka?

Objevujte všechny krásy Česka

Rozhovory se zajímavými osobnostmi

V našem speciálu o osobnostech najdete rozhovory se zajímavými lidmi ze světa kultury, byznysu nebo sportu.

Ocenění pro #světovéČesko

Projekt #světovéčesko na Kudy z nudy a aplikace Kudy z nudy – Tipy na výlet se probojovali mezi 28 finalistů soutěže Zlatý středník 2021. Příběhy a tipy na cestování pod značkou #světovéčesko představovaly během pandemie příběhy a místa České republiky náhodně i záměrně podobná známým světovým lokalitám - Čechy jsme chtěli v rámci cestování držet doma a pomoci jim objevit méně vytížené turistické cíle.
 
Seriál #světovéčesko získal v kategorii Sport, zábava, umění, média, cestovní ruch a gastronomie ocenění poroty Top Rated. Zabodovala i aplikace portálu Kudy z nudy – Tipy na výlety (stahujte zdarma v Google Play i App Store).