Vidět a zažít #světovéČesko

Objevte Českou Kanadu, Moravské Toskánsko nebo České Švýcarsko!
Na portálu Kudy z nudy jsme našli spousty fantastických míst z celého světa – a přitom jsou u nás doma, v místech, kam to mát docela blízko.

Zavedeme vás třeba mezi skalní věže pohádkové země Narnie, do soutěsek Grand Canyonu nebo romantických zahrad malého Versailles. A dokonce vám poradíme, kudy vede cesta na český Matterhorn a do Dolomit, na horu Fudži anebo do Bílého domu!

Památky a kultura

Říká se, že všude dobře, doma nejlíp, tak toho využijte a vydejte se na úžasné výlety třeba po stopách svobodných zednářů nebo dávných templářů. Obdivujte krásu památek, pro které byly inspirací světové architektonické skvosty, prozkoumejte geniální technické stavby, umělé jeskyně a další poklady. Máme pro vás spousty tipů z celé České republiky. Světové Česko nás baví!
 

Okouzlující Olomouc a monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice

Chloubou Olomouce je barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, zapsaný mezi památky UNESCO.

Užijte si krásnou dovolenou v Česku - využijte slevy a vouchery

Cesta k zážitkům = dovolená v České republice! To jsou nejen pobyty na horách, u jezer, rybníků, v lázních, relaxační a wellness pobyty, aktivní dovolená a poznávání zajímavých míst. Užijte si krásnou dovolenou v Česku bez starostí! Vybírejte z nabídek regionů a měst! Ušetřete díky voucherům a slevovým kartám. Rezervujte si včas ta nejepší místa.

Příroda, pěší turistika, cykloturistika a letní aktivity

Lezení po skalách, prozkoumávání přírodních krás a neobvyklých skalních útvarů, výlety na kole i pěšky a hlavně objevování: využijte naše nápady k plánování nových výletů. Ukážeme vám místa téměř neznámá i taková, o kterých možná víte, ale zatím vás nenapadlo podívat se na ně jinak – třeba jako na dvojčata známých destinací v cizině. Naše tipy se vám budou hodit nejen na víkendový výlet během celého roku. Rovnou si naplánujte i delší dovolenou. Česko Tobě!

Letošní sezóna bude skvělou volbou pro rodiny s dětmi i pro aktivní turisty

V našem kalendáři akcí si můžete vybrat z širokého spektra kulturních, sportovních, zábavních i společenských akcí. V Česku bude turistická sezóna bohatá na zážitky!

Odpočinek a lázně

Plníte si sny v lázních a užíváte si wellness víkendy plné smyslových požitků? I v nabitém programu se vám budou hodit neobvyklé tipy na výlety do okolí – romantické a pohodové, plné magických zastavení. Vydejte se s námi do náruče přírody, třeba za tajemstvím kamenných kruhů a menhirových polí. Odhalte zvláštní místa nabitá energií, která prý vnímavým duším dokážou dobít baterky a vrátit elán a chuť do života!

Objevujte všechny krásy Česka

Stezka v oblacích nabízí zážitky pro odvážné po celý rok

Bezbariérovou a celoročně dostupnou Stezku v oblacích na Dolní Moravě bez obtíží zdolají rodiny s kočárky i starší lidé. 710 metrů dřevěného chodníku vás dovede k visuté plošině s lanovou sítí uprostřed, díky které se otevírá nečekaný pohled pod nohy. Odvážní návštěvníci, mezi něž často patří děti, si mohou zkrátit cestu mezi jednotlivými patry skrz rukáv tvořený hustou sítí.

Originální ubytování

K cestování patří pohodlné ubytování. Díky bohatému výběru míst mnoha stylů a kategorií dokážeme splnit přání všem: tradičním výletníkům, kteří hledají luxusní hotel, snílkům, co by rádi spali v postelích s nebesy v sídlech králů a princezen, i pohádkovým Honzům, co se chtějí zavrtat do pruhovaných peřin na peci ve starodávné chalupě. Splníme i hodně neobvyklá přání: už jste třeba spali na seně, v sudu, na stromě nebo v chatičce uprostřed rybníka?