!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Vidět a zažít #světovéČesko

Objevte Českou Kanadu, Moravské Toskánsko nebo České Švýcarsko!
Na portálu Kudy z nudy jsme našli spousty fantastických míst z celého světa – a přitom jsou u nás doma, v místech, kam to máte docela blízko.

Zavedeme vás třeba mezi skalní věže pohádkové země Narnie, do soutěsek Grand Canyonu nebo romantických zahrad malého Versailles. A dokonce vám poradíme, kudy vede cesta na český Matterhorn a do Dolomit, na horu Fudži anebo do Bílého domu!

Příroda, pěší turistika, cykloturistika a letní aktivity

Lezení po skalách, prozkoumávání přírodních krás a neobvyklých skalních útvarů, výlety na kole i pěšky a hlavně objevování: využijte naše nápady k plánování nových výletů. Ukážeme vám místa téměř neznámá i taková, o kterých možná víte, ale zatím vás nenapadlo podívat se na ně jinak – třeba jako na dvojčata známých destinací v cizině. Naše tipy se vám budou hodit nejen na víkendový výlet během celého roku. Rovnou si naplánujte i delší dovolenou. Česko Tobě!

Dosud neobjevené skvosty pro sezónu 2020

Velký přehled tipů na výlety a zajímavá místa přináší portál Kudy z nudy. Poznejte neobjevené památky a opomíjené krásy naší země!

Památky a kultura

Říká se, že všude dobře, doma nejlíp, tak toho využijte a vydejte se na úžasné výlety třeba po stopách svobodných zednářů nebo dávných templářů. Obdivujte krásu památek, pro které byly inspirací světové architektonické skvosty, prozkoumejte geniální technické stavby, umělé jeskyně a další poklady. Máme pro vás spousty tipů z celé České republiky. Světové Česko nás baví!
 

Odpočinek a lázně

Plníte si sny v lázních a užíváte si wellness víkendy plné smyslových požitků? I v nabitém programu se vám budou hodit neobvyklé tipy na výlety do okolí – romantické a pohodové, plné magických zastavení. Vydejte se s námi do náruče přírody, třeba za tajemstvím kamenných kruhů a menhirových polí. Odhalte zvláštní místa nabitá energií, která prý vnímavým duším dokážou dobít baterky a vrátit elán a chuť do života!

Originální ubytování a restaurace

K cestování patří pohodlné ubytování a dobré jídlo. Díky bohatému výběru míst mnoha stylů a kategorií dokážeme splnit přání všem: tradičním výletníkům, kteří hledají luxusní hotel, snílkům, co by rádi spali v postelích s nebesy v sídlech králů a princezen, i pohádkovým Honzům, co se chtějí zavrtat do pruhovaných peřin na peci ve starodávné chalupě. Splníme i hodně neobvyklá přání: už jste třeba spali na seně, v sudu, na stromě nebo v chatičce uprostřed rybníka?

Objevujte všechny krásy Česka

Letošní sezóna bude skvělou volbou pro rodiny s dětmi i pro aktivní turisty

V našem kalendáři akcí si můžete vybrat z širokého spektra kulturních, sportovních, zábavních i společenských akcí. V Česku bude turistická sezóna bohatá na zážitky!