!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Ubytování na zámcích - luxus a zážitky za skvělou cenu
Ubytování na zámcích - luxus a zážitky za skvělou cenu
"> "> "> "> Zámek Liblice "> Zámek Napajedla "> Zámek Zbiroh "> Chateau Mcely

Ubytování na zámcích - luxus a zážitky za skvělou cenu

Vydáno 10. března 2020 Ubytování
Možná máte to štěstí a nějaký hrad či zámek vám říká pane, ale možná patříte k těm, kteří si královské bydlení chtějí alespoň jednou v životě vyzkoušet. V Česku objevíte celou řadu elegantních sídel, která hostům nabízejí ubytování plné romantiky a historie. Někde na vás čekají zámecké hotely, jinde jen pár stylových apartmánů. Které si vyberete pro svůj příští pobyt?

Klid a ticho zámeckých apartmánů

Nové Město nad MetujíHledáte místa, kde budete možná jedinými hosty anebo ti ostatní budou tak daleko, že se ani nepotkáte? Pak vyzkoušejte některý ze tří apartmánů na barokním zámku Jemniště. Dva jsou umístěny v samostatných domcích u vstupní brány do čestného nádvoří, třetí se nachází v bočním zámeckém křídle. Těšit se můžete jak na romantické interiéry, tak prohlídky zámku se sklenkou sektu nebo v létě na piknik v zámeckém parku.

O další hosty nebudete zakopávat ani ve dvou apartmánech v renesančním zámku v Novém Městě nad Metují. Tajným tipem pro milovníky pohádkového ubytování v klidu a pohodě je také zámeček Klokočov v panenské přírodě Železných hor, kde vás dobově zařízené apartmány přenesou do atmosféry 19. století.

MitrowiczZámek Mitrowicz u Týna nad Vltavou nabízí jedinečné ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz. Na patře je k dispozici dalších šest zámeckých pokojů s možností propojení podle potřeby a s celkovou kapacitou 18 lůžek. Jednotlivé pokoje mají zrestaurovaná původní zámecká kamna a jsou zařízena kusovým historickým nábytkem, ale současně nabízejí moderně pojatý koupelnový box a pohodlná lůžka pro dokonalý odpočinek a relaxaci. Zámek je celoročně vytápěn.

Luxus a pohodlí v zámeckém hotelu

Chateau McelyHotely, které jejich majitelé proměnili na zámky, se nemusí povinně držet starobylé romantiky. I tam, kde můžete počítat s dobovými interiéry a historickým nábytkem, proto najdete současný komfort – televize, minibary a přípojky k internetu, vířivky a hydromasážní sprchové boxy. Luxus a pohodlí velkolepého sídla a zároveň jedinečný boutique hotel s vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let, si užijete například v hotelu Chateau Herálec. Líbit se tu bude i milovníkům relaxace a wellness: odpočinku a péči o zdraví je věnováno celé zámecké křídlo.

Zámek NapajedlaPodobné zážitky vám nabídne zámek Chateau Mcely, původně venkovská usedlost šlechtického rodu Thurn-Taxisů. Moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu doplňuje restaurace Piano Nobile využívající místní receptury a relaxační centrum.
 
Lehce jinak uvažovali na zámku Napajedla, kde se jednotlivé pokoje nazývají podle různých lidských vlastností. Místo televizí a minibarů v nich najdete voňavé přírodní esence a shabby chic styl, který kombinuje nové se starým, dává historickým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

zámecký resort sobotínOdpočinek v zámeckém luxusu si vychutnáte také v neuspěchané atmosféře zámku Hostačov, který v březnu loňského roku znovuotevřel po náročné rekonstrukci. Je to skvělý tip i pro gurmány: v zámecké restauraci si totiž vychutnáte jídla ve stylu „slow food“ – z místních, sezonních surovin, připravené podle tradičních receptur a ovlivněné uměním mistra šéfkuchaře.

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty. Součástí resortu je vlastní zámecký pivovar, wellness centrum s relaxačním spa a saunovým světem, fitness, venkovní bazén a tenisové kurty, lanové centrum, adventure golf, minizoo a mnoho dalšího.

Chateau Clara FuturaZnáte Chateau Clara Futura v Dolních Břežanech? Zámek, který patří pražskému arcibiskupství je nově zrekonstruuvaný na hotel. Zámecký komplex je dokonalou kombinací historie a moderny. Technologiemi nabitý, světlý a přátelský prostor nabízí dostatečnou kapacitu pro zcela nerušený souběh více různých typů akcí najednou. Zámecký komplex nabízí luxusní ubytování ve 40 dvoulůžkových pokojích pěti kategorií: 16 pokojů Superior, 10 Deluxe a 12 podkrovních pokojů Comfort.
 

Stylové pokoje v stylových zámcích

MaxmiliánChcete si vychutnat pokoje ve stylu Ludvíka XV. a francouzského rokoka, tudorovské renesance či anglického chippendale? Pak se musíte vypravit do zámeckého hotelu v Hrádku u Sušice. Luxusní interiéry plné romantiky a historie na vás čekají také v komnatách Chateau Hotelu Zbiroh. Zážitky z pobytu na tomto zámku umocňuje zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle se středověkými specialitami a zábavným programem.

Podobné služby nabízí rovněž zámecký hotel Maxmilián pod barokní terasou zámku Loučeň. Ubytovat se můžete jak v budově, která sloužila jako úřednický dům panství Thurn-Taxisů, tak v moderní vzdušné přístavbě s dalšími pokoji. Kdo dá přednost životu šlechty, pro toho jsou určeny tři zámecké dobové apartmány anebo romantický Domeček knížete Alexandra, stojící o samotě přímo v zámeckém parku.

Příkladem zámeckého hotelu, který nabízí ubytování v historickém i současném stylu je stylu i v moderních pokojích, je Zámek Liblice. Kromě pozdně barokní zámecké restaurace s freskami tu najdete také wellness & spa centrum či půjčovnu jízdních kol, k procházkám láká francouzská zahrada a anglický park.
Zámek Nový Světlov – společenské i kulturní centrum Zlínského kraje

Zámek Nový Světlov – společenské i kulturní centrum Zlínského kraje

Na úpatí Bílých Karpat v Bojkovicích - Světlově najdete unikátní zámek ve slohu anglické tudorské gotiky. Zámek Nový Světlov je prestižním regionálním kulturním centrem s celoročním provozem. Najdete zde divadelní sál, hotel a restauraci.

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií Zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin.

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů.

Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice nabízí ubytování v historických prostorách, které mají svoji neopakovatelnou atmosféru.

Ubytování na zámku v Novém Městě nad Metují

Ubytování na zámku v Novém Městě nad Metují

Ve kterémkoli hotelu si můžete pronajmout pokoj nebo dva. V Novém Městě nad Metují však získáte klíče přímo od zámku. Staňte se tedy skutečnými zámeckými pány.

Zámek Sobotín u Šumperka

Zámek Sobotín u Šumperka

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty.

Ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz

Ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz

Zámek Mitrowicz nabízí jedinečné ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz. Celkem šest místností s kapacitou 18 lůžek je zařízeno historickým nábytkem a dále se rozšířila ubytovací kapacitu v bývalé budově pivovaru, tak aby celková kapacita dosáhla 20 pokojů (44 lůžek).

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.

Zámek Hostačov – luxus za přijatelnou cenu

Zámek Hostačov – luxus za přijatelnou cenu

Svatba na zámku Hostačov - romantický obřad, svatební hostina i ubytování svatebních hostů ve skutečných zámeckých komnatách. To vše v absolutním soukromí a na jednom místě - uprostřed Čech - na zámku, který má skutečné kouzlo.

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

Zámek Herálec - červený samet, stříbrný vítr

Zámek Herálec - červený samet, stříbrný vítr

Dopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu - se standardy a vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let. Pět okvětních lístků erbovní herálecké růže se stalo symbolem kvality a luxusu, pohody, soukromí a výjimečnosti.

Zámek Liblice - relaxace i gurmánské zážitky

Zámek Liblice - relaxace i gurmánské zážitky

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého venkovského baroka z dílny italského architekta Giovanna Battisty Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství, Arnošta Pachty z Rájova, osobitý projekt nového sídla.

Hotel Na zámku Letohrad

Hotel Na zámku Letohrad

Hotel s restaurací najdete v zámku na letohradském náměstí. Zámek byl vystavěn v roce 1680 na místě bývalé dřevěné tvrze. Dnešní podobu získal zámek rekonstrukcí, která byla dokončena v roce 1998.

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Hrádek u Sušice

Zámek Hrádek u Sušice

Na Klatovsku nedaleko Sušice naleznete opravený Zámek Hrádek v obci Hrádek u Sušice. Volně přístupný je zámecký park s naučnou stezkou Františka Pravdy.

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Zámek Lobeč - ideální místo pro romantický pobyt

Zámek Lobeč - ideální místo pro romantický pobyt

Již několik let nabízí zámek Lobeč svým hostům jednoduché ubytování na zámku a nyní rozšiřuje služby o kompletní servis pro svatební hostiny a jiné rodinné a firemní oslavy.

Ubytování na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun

Ubytování na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun

Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun nabízí ubytování v Zámeckém penzionu, který se nachází přímo na prvním nádvoří zámku. Ubytování je zajištěno ve třech pokojích umístěných v prvním poschodí Úřednického domu.

Chateau hotel Zbiroh - staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh - staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh nabízí svým hostům nezapomenutelné chvíle plné romantiky a historie. Komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími. K dispozici máte výběr z 53 pokojů, každý je originál, prostorem, plochou i orientací výhledů z oken.

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Jedním z nejatraktivnějších míst pro pořádání svatebních obřadů, firemních akcí, školení, konferencí, loveckých i jiných venkovních aktivit je zámek Chateau Mcely. Rekonstruovaný zámek nabízí moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu.

Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.

Hotel Chateau Clara Futura - zámek v Dolních Břežanech

Hotel Chateau Clara Futura - zámek v Dolních Břežanech

Zámek, který patří pražskému arcibiskupství je nově zrekonstruuvaný na hotel. Zámecký komplex je dokonalou kombinací historie a moderny. Technologiemi nabitý, světlý a přátelský prostor nabízí dostatečnou kapacitu pro zcela nerušený souběh více různých typů akcí najednou.