Úvod > Aktuality > Pavel Daněk: cesta k nejvyššímu mostu ve střední Evropě – Žampašskému viaduktu
Pavel Daněk: cesta k nejvyššímu mostu ve střední Evropě - Žampašskému viaduktu
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Pavel Daněk: cesta k nejvyššímu mostu ve střední Evropě – Žampašskému viaduktu

  • Vydáno24. září 2020
Česká republika je plná překvapení a je zde mnoho zákoutí, která by měl navštívit každý správný cestovatel. Své o tom ví český influencer a nadšený cestovatel Pavel Daněk, jenž v rámci projektu #svetovecesko objevuje zajímavá místa po celém Česku. Tentokrát se vydal k druhému nejvyššímu mostu ve střední Evropě – Žampašskému viaduktu.
Žampašský viadukt je unikátní stavbou, která nemá v českém prostředí obdoby. Nachází se
v blízkosti Jílového u Prahy a dosahuje výšky 41,5 m. Pohled z mostu se vám nabídne jen v případě, že nasednete do vlaku a vydáte se po trati zvané „Posázavský pacifik“. Zpříjemnit si svůj čas je však možné i v okolí viaduktu. „Nevede sice do Bradavic, ale je to krásný místo nad Sázavou, kde si můžete vychutnat American Pale Ale, výhledy a pohodu při západu,“ pochvaluje si výlet Pavel na svém instagramovém profilu.
 
Vyrazit můžete kdykoli, i když podzimní období je v této oblasti obzvlášť kouzelné – okolní krajina hraje všemi barvami. A co si tady dát někdy sraz, projít okolí, udělat grilování. Přidáte se? Určitě bych vzal všechny druhy #StarobrnoCraft k ochutnání,“ vyzývá Pavel Daněk další nadšené cestovatele.
 
Za světovými zážitky nemusíte cestovat daleko. Všechny je najdete v Česku! Tipy na zajímavá místa najdete na craft.starobrno.cz.
 

Další aktuality