Úvod > Aktuality > Kam vyrazit na letní piknik v Česku
Kam vyrazit na letní piknik v Česku
"> "> "> "> Príjemným tipem jak strávit hezký den muže být treba zámek Loucen "> I na zámku Jemnište si mužete objednat proutený koš plný dobrot "> Pikniková místa nabízí i pražské parky "> Užijte si piknik s rodinou ci práteli ">
Gurmánská turistika

Kam vyrazit na letní piknik v Česku

  • Vydáno23. května 2022
Máte rádi letní pohodu a svůj volný čas nejraději trávíte v přírodě nebo na netradičních místech? Už se dlouho chystáte na romantické odpoledne se svou drahou polovičkou, ale stále nemůžete přijít na to, co by bylo nejlepší? Období na sklonku jara a začátku léta přímo vybízí k pikniku v přírodě, daleko od stresu a starostí všedních dní. Pojeďte s námi…

Za romantikou do zámeckých parků

Piknik na zámku LiblicePříjemným tipem jak strávit hezký den může být třeba zámek Loučeň, nacházející se nedaleko Prahy. Nejdřív si můžete prohlédnout místní zámek s expozicí české větve rodiny Thurn-Taxisů a poté vás čekají procházky rozlehlým zámeckým parkem v anglickém stylu, plném labyrintů a bludišť. Rozhodně neprohloupíte, když sebou vezmete své malé ratolesti. Pokud jste náhodou svačinu zapomněli doma, máme pro vás řešení. Na zámku pro vás piknik rádi nachystají. Stačí když se před prohlídkou zámku zastavíte v infocentru, kde vám v mezičase vše připraví. Tuto službu zde můžete využít až do 30. září. V ceně 1510 – 2050 Kč je zahrnut koš dle vašeho výběru a vstupné do zámeckého parku pro příslušný počet osob. Rezervace koše na konkrétní termín je nutná 24 hod před vaší návštěvou na emailu hotel-maxmilian@zamekloucen.cz
 
I na zámku Jemniště ve středních Čechách si můžete objednat proutěný koš plný dobrot a vychutnat si je v působivých zákoutích zámecké zahrady, na dekách a polštářích, pod věkovitými stromy a s dalekými průhledy, pod tiše plujícími oblaky. Proutěné koše vám naplní podle vašich přání. Nezapomeňte však na včasnou rezervaci košů – min. 48 hod předem.
 
Užijte si piknik s rodinouNedaleko Mělníka můžete strávit příjemný den na zámku Liblice. V zámeckém parku zbudovaném převážně ve francouzském stylu, si ve stínu starých a vzrostlých platanů, dubů či kaštanů vychutnáte tajemství piknikového koše. Ten je lépe objednat minimálně 2 hodiny před plánovaným příjezdem. Za příplatek vám přivezou a přichystají piknik kdekoliv v Kokořínsku nebo přímo v mělnické vinici. Využít můžete i jízdu zámeckým kočárem, vyhlídkový let helikoptérou nebo let horkovzdušným balónem a mnohem více... Možná se vám ani při západu slunce nebude chtít domů.
 

Grillpointy nejen u Brněnské přehrady

GrilováníNa plážích Brněnské přehrady jsou k dispozici tři veřejná místa pro grilovánív Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Můžete si zde rozdělat oheň, připravit si na grilu svou specialitu nebo opéct špekáčky. V okolí grilovacích stolů je terén upraven a vysypán drobným kamením, ke standardnímu vybavení místa patří také stůl s lavicemi. Místa jsou vybrána s ohledem na maximální bezpečnost při rozdělávání ohně. Dalšími místy v Brně, kde lze grilovat je park Lužánky, Zahrada pod hradbami na Špilberku nebo v horní části Zoo Brno.
 

Parky a pražská zákoutí

V pražských parcích se smí i grilovatNe každý má rád, když se o něj někdo stará, ale naopak jsou mezi námi tací, kteří si svůj volný čas plánují nejraději sami. Pokud patříte do této skupiny turistů a cestovatelů a zároveň, zveme vás do Prahy. Speciálně vybavená pikniková místa umožňující bezpečné rozdělávání ohňů, opékání a grilování můžete nalézt v každém lesním celku, který spravují Lesy hl. m. Prahy. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.

PiknikV Praze je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na patnácti místech. Konkrétně se jedná o tato místa: Žižkov - park Židovské pece, park Parukářka (2 místa), obora Hvězda (2 místa – Pod rybníkem a U domu oborníka), Stromovka (4 místa – piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy u fitness prvků, piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov II, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov I), Petřín (v Růžovém sadu u Hladové zdi, vedle dětského hřiště), Ďáblický háj (V Lomu), Hloubětín (U třech mostů – louka u Hořejšího rybníka), Kunratický les (Vyhlídka, U Gizely), Hostivař (parkoviště u přehrady, Na Košíku), Prokopské údolí (Klukovice u dětského hřiště), Chuchelský háj (V Lomu), Řepy/Motol (v Areálu zdraví), Divoká Šárka (Na rovinách), Řepský areál zdraví (poblíž Plzeňské ulice) a Chodov (poblíž restaurace Pavlovín). Oblíbeným místem nejen pro turisty je rozhodně i pražská Kampa, ideální pro odpočinek při procházkách romantickou Prahou. V bezprostřední blízkosti říčky Čertovky na vás čeká klid uprostřed velkoměsta. Hned dva nové Grillpointy na vás čekají na pražském Výstavišti uprostřed nově zrekonstruovaného multifunkčního areálu. Za jejich využití se platí 199 Kč za hodinu a je třeba si místo rezervovat na webu publicgrills.com.
Piknik v zahradách na zámku Liblice

Piknik v zahradách na zámku Liblice

Najděte malebná zákoutí francouzské zámecké zahrady, zažijte rozmary aristokracie a vychutnejte si naše lahodné pokrmy pod širým nebem.

Pikniky na zámku Nelahozeves

Pikniky na zámku Nelahozeves

Chystáte se na zámek Nelahozeves a chcete si váš výlet opravdu užít? Pak si nenechte ujít novinku letošního léta a vyberte si z nabídky našich piknikových balíčků, které si můžete vychutnat v příjemném prostředí zámecké zahrady.

Piknik na zámku Herálec

Piknik na zámku Herálec

Piknik v zámeckém parku patří k nejkrásnějším zážitkům z pobytu v romantickém hotelu Chateau Herálec. Ve stínu majestátních staletých velikánů si v pokojné atmosféře vychutnáte piknikové lahůdky zámecké kuchyně.

Zahradní pikniky na zámku Třešť

Zahradní pikniky na zámku Třešť

Máte rádi netradiční gastronomii a hledáte opravdu výjimečný zážitek? Najděte malebná zákoutí zámecké zahrady v Třešti, pohodlně se usaďte do stínu vzrostlých stromů, do čerstvě posekané trávy a vychutnejte si zdejší lahodné pokrmy pod širým nebem.

Pohádkový piknik či letní grilování na Dolní Moravě

Pohádkový piknik či letní grilování na Dolní Moravě

Užijte si s přáteli a rodinou piknik na Kralickém Sněžníku s nádhernými výhledy do údolí řeky Moravy nebo letní grilování u penzionu Terezka. Piknikové koše nebo grilování vám rádi zajistí ve Wellness Hotelu Vista.

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!

Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Zajít si na piknik s grilováním nebo opékáním špekáčků do pražských lesů už není problém. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Rádi byste zažili nevšední zážitek s vaší láskou, přítelem nebo partou kamarádů? Nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké? Máme pro vás tip! Využijte jedinečnou možnost strávit romantické a pohodové chvíle v zámecké zahradě s piknikovým košem plným čerstvých dobrot.

Veřejné grillpointy u Brněnské přehrady a v Brně

Veřejné grillpointy u Brněnské přehrady a v Brně

Na plážích Brněnské přehrady jsou k dispozici tři veřejná místa pro grilování – v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Můžete si zde rozdělat oheň, připravit si na grilu svou specialitu nebo opéct špekáčky. Cílem je zvýšit přitažlivost této vodní nádrže.