Úvod > Aktuality > Pavel Daněk: objevuje Labské pískovce, největší pískovcový kaňon v Evropě
Pavel Daněk: objevuje Labské pískovce, největší pískovcový kaňon v Evropě
"> "> ">
Příroda

Pavel Daněk: objevuje Labské pískovce, největší pískovcový kaňon v Evropě

  • Vydáno15. září 2020
Že České Švýcarsko patří mezi nejcennější a nejnavštěvovanější přírodní oblasti České republiky asi není žádným tajemstvím. Každý nejspíš slyšel o známých soutěskách či Pravčické bráně, jenže tato tajuplná lokalita a její okolí ukrývá mnohem více zajímavostí, které stojí za návštěvu. Jedno takové pozoruhodné místo prozkoumal i český influencer a cestovatel Pavel Daněk, jenž poznává #Světovéčesko. Ten se nechal unést magickou atmosférou pískovcového kaňonu, jenž patří k nejkrásnějším místům Evropy.
„Labské pískovce. Věděli jste, že je to největší pískovcový kaňon v Evropě? Já do teď ne. Na každém břehu je spousta vyhlídek a po jedné stezce dojdete až do Českého Švýcarska. My si to vyšli na Spálenisko a Růžovou vyhlídku. Je to fajn procházka a na konci jsem si dal odměnu v podání India Pale Ale, který je z craftových piv můj favorit,“ pochvaluje si výlet Pavel Daněk na svém Instagramu.  A není divu, tato oblast nabízí nezapomenutelnou podívanou na vysoké skalní útvary, ale meandry Labe.

„Pokud se tam někdo vydáte, tak dejte určitě vědět jak se vám tam líbilo a jak jste užili. A pokud jste to dočetli až sem, tak jeden menší tip. V Ludvíkovicích mají krásný turistický přístřešek s ohništěm a místem na přespání,“ dodává Pavel na svém profilu.
 
Za světovými zážitky nemusíte cestovat daleko. Všechny je najdete v Česku! Tipy na zajímavá místa najdete na craft.starobrno.cz.
 
Kaňon Labe – nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě

Kaňon Labe – nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě

Národní přírodní památka Kaňon Labe (Labský kaňon) se táhne mezi městem Děčínem a obcí Hřensko. Protéká jím řeka Labe, jeho břehy lemují vysoké pískovcové skály a okolím vedou značené turistické trasy, které vám přiblíží krásnou přírodu s řadou skalních vyhlídek.

Köglerova naučná stezka Krásnolipskem – nejstarší naučná stezka v Čechách

Köglerova naučná stezka Krásnolipskem – nejstarší naučná stezka v Čechách

Při procházkách tichými lesy na západ od Krásné Lípy, můžete narazit na očíslované informační tabule s poučnými texty. U mnohých z nich si nelze nevšimnout nápaditých pomůcek či odpočinkových míst. Jedná se o Köglerovu naučnou stezku Krásnolipskem, nejstarší přírodovědnou naučnou stezkou v Čechách.

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

CHKO Labské pískovce je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopené věžemi a masivy místy tvořícími skalní města. Vznikla v roce 1972 na ploše 324 km² s cílem ochrany pískovcové krajiny, rozsáhlých přirozených lesů i kulturních památek, zejména lidové architektury.

Horolezectví v oblasti Labských pískovců

Horolezectví v oblasti Labských pískovců

Lezení na pískovcovích věžích, sklaních masívech a umělé stěně. Nabízíme opravdu skvělé a bezpečné lezení na pískovcové věže cestami od úrovně I až po VII pro ty opravdu náročné.