ÚvodAktualityČeské hotely bodují v domácích i světových soutěžích
Ubytování

České hotely bodují v domácích i světových soutěžích

  • 21. ledna 2020
Zahraniční hotely možná znáte dokonale, ale i u nás najdete překrásná místa, často neprozkoumaná a plná překvapení. Když si vybíráte hotel a jsou pro vás důležitá jeho ocenění i to, jak se líbil ostatním cestovatelům, bude se vám hodit výčet těch nejoblíbenějších. Na složité hledání zapomeňte: máte přece svůj oblíbený portál Kudy z nudy.
Dobrým pomocníkem jsou například hotely oceněné v soutěži Czech Hotel Awards. Vítěze devátého ročníku budeme znát až v březnu, a tak se podíváme tam, kde se radovali loni. Nabídneme vám také hotely, které okouzlily uživatele cestovatelského portálu TripAdvisor a podíváme se i na výběr nejlepších destinací, zapojených do projektu Amazing Places.
 

Hotel roku – Czech Hotel Awards

Svůj hotel roku si může vybrat opravdu každý, protože ceny se udělují nejenom v kategoriích 3, 4 a 5 hvězd, ale také Wellness&Spa a Congress, a to navíc pro každý kraj a všechny pražské obvody. Mezi absolutní vítěze se zařadil Family Hotel Okoř, Hotel Kašperk v Kašperských Horách a karlovarský luxusní pětihvězdičkový hotel Quisisana Palace, v kongresové kategorii pak Hotel InterContinental Prague a ve Wellness&Spa Hotel Berg u Máchova jezera. Mezi pravidelně oceňované hotely v Praze patří například Hotel Selský Dvůr s romantickou restaurací v rustikálním stylu či La Ballerina Hotel na Novém Městě. Přímo v historickém centru Prahy na Kampě, jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa, láká k ubytování hotel Kampa Garden, o pár kroků dál v Mostecké ulici pak objevíte další vítěznou destinaci, Hotel Pod věží. Při cestě do Českého Krumlova využijte služeb Hotelu Bellevue na Latránu, v těsné blízkosti slavného hradu a zámku, a ve středních Čechách si vyberte kouzelný zámecký hotel Liblice.
 

Travellers' Choice a portál TripAdvisor

Spokojenost klientů s jejich ubytováním pečlivě sleduje cestovatelský portál TripAdvisor a podle jejich hodnocení pak sestavuje žebříčky hotelů s oceněním Travellers' Choice. Kromě nejoblíbenějších lokalit tu najdete třeba výběr malých a luxusních hotelů, zařízení s nejvýhodnější nabídkou anebo nejromantičtějších míst.

Co objevili a hodnotili cestovatelé z celého světa v České republice? Jedničkou nejoblíbenějších luxusních hotelů je pětihvězdičkový Four Seasons Hotel Prague na břehu Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a se skvostným výhledem na Pražský hrad. Nikoli náhodou v pořadí další tři oceněné hotely najdete na Malé Straně, ve čtvrti plné barokních paláců, kostelů a zahrad. Jsou to Aria Hotel Prague, Hotel U Zlaté studně a Hotel Mandarin Oriental. Žebříčku nejoblíbenějších romantických hotelů vévodí dva hotely na Starém MěstěPraze, Hotel Residence Agnes a Hotel Unitas, mezi malými hotely se vedle některých již jmenovaných zalíbily Boutique Hotel & Spa Chateau Herálec, hotel Chateau Mcely a Alchymist Grand Hotel & Spa.
 

Ubytujte se s Q – certifikátem kvality

Značku „Q“ uděluje Český systém kvality služeb nejenom hotelům a penzionům, ale také restauracím, muzeím, památkám, producentům regionálních výrobků a dalším institucím v cestovním ruchu splňujícím stanovená kritéria. Certifikát potvrzuje, že se snaží neustále zlepšovat a zdokonalovat a poskytují služby skutečně na úrovni. Ověřit to můžete v některém z mnoha hotelů, třeba v plzeňském hotelu U Pramenů, v apartmánech Bed & Bike s výhledem na renesanční náměstí v Prachaticích nebo v hotelu Cvilín, který stojí poblíž poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné nad Krnovem, v místě s fantastickým výhledem na Jeseníky.
 

Kouzelná místa

Tým Amazing Places už řadu let vášnivě vyhledává zajímavé tipy k ubytování v řadě kategorií, od hotelů až po sruby či luxusní kempy. Sami zjistíte, že jde o místa se zárukou kvality a jistoty, která vás určitě nezklamou. Mezi ověřené destinace patří třeba brněnský hotel Anybody, lázeňský hotel Augustiniánský dům se zahradou šesti smyslů v Pražské čtvrti lázeňského města Luhačovice, resort Knížecí cesta u Lipna, půvabný Boutique hotel Mezi plůtky na Čeladné v Beskydech, restaurace a penzion Kozí chlívek v Deštném v Orlických horách nebo penzion Zikmundov ve Chřibech. Kouzelná místa objevíte ale i v centrech velkých měst: důkazem je třeba Dancing House Hotel ve známém Tančícím doměPraze s luxusním výhledem na Pražský hrad a Vltavu.
 

Které místo byste ještě měli znát?

Jen pár pokojů, ale každý s unikátní atmosférou, má Wellness & Spa Boutique Hotel Villa Memories v krajině Hostýnských vrchů. V soutěži Boutique Hotel Awards byl vyhlášen nejlepším rodinným butikovým hotelem v Evropě a zařadil se tak k luxusním destinacím na Kostarice, v Thajsku a na Bali.
 
25 tipů na nové hotely a komfortní ubytování

25 tipů na nové hotely a komfortní ubytování

Nový svěží design, příjemné prostředí a důraz na bezpečnost a pohodlí hostů, to vše nabízí nově otevřené anebo zrekonstrukované hotely v Česku. Užijte si neobyčejný zážitek a ubytujte se v některém z nich. Nabídnou vám nečekaný komfort a umožní vám zapomenout na každodenní starosti. Dopřát si můžete jedinečné spojení aktivní dovolené, relaxace v luxusních spa & wellness centrech či kvalitní odpočinek po dlouhé cestě nebo jednání v moderně zařízeném apartmánu. Stačí si jen vybrat z naší nabídky, která uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších hostů...

30 tipů na ubytování na zámku

30 tipů na ubytování na zámku

Toužíte prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend? Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Představte si harmonické prostředí, v němž se snoubí příroda a historie s moderními vymoženostmi a vy máte jedinečnou možnost strávit romantickou noc v nádherném aristokratickém sídle s neobyčejnou atmosférou. Vyberte si z našich 30 tipů!

Ubytování na hradech a zámcích: vyzkoušejte bydlení v panských sídlech

Ubytování na hradech a zámcích: vyzkoušejte bydlení v panských sídlech

Chtěli byste si vyzkoušet, jak se bydlelo zámeckým či hradním pánům? Pak se podívejte na naše tipy, které vám ukáží, na jakých sídlech je možné přenocovat – a nemusí se vždy jednat o luxusní a drahé ubytování. Vybírat můžete z řady elegantních sídel, ale také z hostelů a hradních ubytoven, které hostům nabízejí spojení romantiky a historie.

Kam na perfektní dovolenou v České republice? Vyberte si z nabídky zajímavých penzionů

Kam na perfektní dovolenou v České republice? Vyberte si z nabídky zajímavých penzionů

Hledáte-li romantické ubytování v zajímavém prostředí, uprostřed přírody nebo třeba v zámeckém apatmá, tak jste na Kudy z nudy na tom správném místě. Často komplikované hledání vám ulehčíme výběrem obsahujícím tipy po celé České republice.

Další aktuality

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat na Šumavě

Během horkých dnů je nejlepší alternativou pobyt někde u vody. Pokud hledáte příjemné osvěžení na Šumavě, pak vám dnešní rady portálu Kudy z nudy přijdou vhod. Nabídneme vám možnosti, kde se svlažit a neporušit tak zákaz koupání, který platí na mnohých místech Národního parku Šumava. Zapovězená jsou především ledovcová jezera, ale také plavební kanály (např. Schwarzenberský nebo Vchynicko-tetovský). Není však důvod k obavám – na Šumavě naleznete mnoho jiných atraktivních koupacích míst. Prim mezi nimi hraje samozřejmě Lipenská přehrada, ale k dispozici vám je i spousta dalších koupališť.
17. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Benediktinské dny oživí klášter Kladruby

V pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 se konají oživené noční prohlídky kláštera v Kladrubech, tzv. Benediktinské dny. Netradiční exkurze klášterem vám přiblíží významné období našich dějin.
11. červenec 2024 10:00
Památky, Plzeňský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kam k vodě na Plzeňsku

Okolí Plzně nabízí možnosti koupání v několika vodních nádržích, rybnících i přírodních biotopech. Vybrat si můžete například nádrž Hracholusky, biotop Kotynka či Blovice, lomy Starý Klíčov, Hradec anebo Hradišťský vrch. Nejoblíbenějším místem Plzeňanů je Velký bolevecký rybník.
9. červenec 2024 10:30
Letní sporty, Plzeňský kraj

V šumavském Nebespánu ochutnáte lahůdky francouzské kuchyně

Boutique hotel Nebespán nabízí od 5. do 7. července a 24. až 25. srpna mimořádný kulinářský zážitek – zdejší francouzský šéfkuchař Mikael Rassineux vám těchto dnech připraví nejlepší úpravy mušlí: Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise. Kromě vynikající kuchyně si v Nebespánu můžete dopřát skvělý odpočinek.
4. červenec 2024 9:00
Ubytování, Plzeňský kraj

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: tipy na výlety za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
4. červenec 2024 6:16
Památky, Plzeňský kraj

Poledník, Třístoličník a Bučina: tři krátké výlety přes hranice na Šumavě

Hledáte zajímavý námět na šumavský výlet? Vyzkoušejte naše tipy na krátké výlety přes hranice. Vybrali jsme si horu Poledník, Třístoličník a oblíbenou Bučinu. Udělejte si hezkou procházku těmito místy, která byste za minulého režimu museli obejít velikým obloukem.
3. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Evropského poháru v downhillu

Po třech letech se o nastávajícím prodlouženém víkendu postaví bikeři na start mezinárodního podniku v downhillu na šumavském Špičáku. Ve dnech 5. až 7. července 2024 se pojede v pořadí 4. závod šestidílné série iXS Downhill Cupu, kde mohou startovat i jezdci bez licence.
2. červenec 2024 13:50
Letní sporty, Plzeňský kraj

V létě lákají do Klatov karafiáty i tradiční pouť

Výlet do Klatov se obvykle neobejde bez krkolomného výstupu na Černou věž, sestupu do tajemných katakomb a obdivování barokní lékárny U Bílého jednorožce. Pokud se sem s portálem Kudy z nudy vypravíte o víkendu 12. až 14. července 2024, můžete si navíc užít tradiční pouť a výstavu slavných klatovských karafiátů!
30. červen 2024 18:54
Životní styl, Plzeňský kraj