Úvod > Aktuality > České hotely bodují v domácích i světových soutěžích
Ubytování

České hotely bodují v domácích i světových soutěžích

  • Vydáno21. ledna 2020
Zahraniční hotely možná znáte dokonale, ale i u nás najdete překrásná místa, často neprozkoumaná a plná překvapení. Když si vybíráte hotel a jsou pro vás důležitá jeho ocenění i to, jak se líbil ostatním cestovatelům, bude se vám hodit výčet těch nejoblíbenějších. Na složité hledání zapomeňte: máte přece svůj oblíbený portál Kudy z nudy.
Dobrým pomocníkem jsou například hotely oceněné v soutěži Czech Hotel Awards. Vítěze devátého ročníku budeme znát až v březnu, a tak se podíváme tam, kde se radovali loni. Nabídneme vám také hotely, které okouzlily uživatele cestovatelského portálu TripAdvisor a podíváme se i na výběr nejlepších destinací, zapojených do projektu Amazing Places.
 

Hotel roku – Czech Hotel Awards

Svůj hotel roku si může vybrat opravdu každý, protože ceny se udělují nejenom v kategoriích 3, 4 a 5 hvězd, ale také Wellness&Spa a Congress, a to navíc pro každý kraj a všechny pražské obvody. Mezi absolutní vítěze se zařadil Family Hotel Okoř, Hotel Kašperk v Kašperských Horách a karlovarský luxusní pětihvězdičkový hotel Quisisana Palace, v kongresové kategorii pak Hotel InterContinental Prague a ve Wellness&Spa Hotel Berg u Máchova jezera. Mezi pravidelně oceňované hotely v Praze patří například Hotel Selský Dvůr s romantickou restaurací v rustikálním stylu či La Ballerina Hotel na Novém Městě. Přímo v historickém centru Prahy na Kampě, jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa, láká k ubytování hotel Kampa Garden, o pár kroků dál v Mostecké ulici pak objevíte další vítěznou destinaci, Hotel Pod věží. Při cestě do Českého Krumlova využijte služeb Hotelu Bellevue na Latránu, v těsné blízkosti slavného hradu a zámku, a ve středních Čechách si vyberte kouzelný zámecký hotel Liblice.
 

Travellers' Choice a portál TripAdvisor

Spokojenost klientů s jejich ubytováním pečlivě sleduje cestovatelský portál TripAdvisor a podle jejich hodnocení pak sestavuje žebříčky hotelů s oceněním Travellers' Choice. Kromě nejoblíbenějších lokalit tu najdete třeba výběr malých a luxusních hotelů, zařízení s nejvýhodnější nabídkou anebo nejromantičtějších míst.

Co objevili a hodnotili cestovatelé z celého světa v České republice? Jedničkou nejoblíbenějších luxusních hotelů je pětihvězdičkový Four Seasons Hotel Prague na břehu Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a se skvostným výhledem na Pražský hrad. Nikoli náhodou v pořadí další tři oceněné hotely najdete na Malé Straně, ve čtvrti plné barokních paláců, kostelů a zahrad. Jsou to Aria Hotel Prague, Hotel U Zlaté studně a Hotel Mandarin Oriental. Žebříčku nejoblíbenějších romantických hotelů vévodí dva hotely na Starém MěstěPraze, Hotel Residence Agnes a Hotel Unitas, mezi malými hotely se vedle některých již jmenovaných zalíbily Boutique Hotel & Spa Chateau Herálec, hotel Chateau Mcely a Alchymist Grand Hotel & Spa.
 

Ubytujte se s Q – certifikátem kvality

Značku „Q“ uděluje Český systém kvality služeb nejenom hotelům a penzionům, ale také restauracím, muzeím, památkám, producentům regionálních výrobků a dalším institucím v cestovním ruchu splňujícím stanovená kritéria. Certifikát potvrzuje, že se snaží neustále zlepšovat a zdokonalovat a poskytují služby skutečně na úrovni. Ověřit to můžete v některém z mnoha hotelů, třeba v plzeňském hotelu U Pramenů, v apartmánech Bed & Bike s výhledem na renesanční náměstí v Prachaticích nebo v hotelu Cvilín, který stojí poblíž poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné nad Krnovem, v místě s fantastickým výhledem na Jeseníky.
 

Kouzelná místa

Tým Amazing Places už řadu let vášnivě vyhledává zajímavé tipy k ubytování v řadě kategorií, od hotelů až po sruby či luxusní kempy. Sami zjistíte, že jde o místa se zárukou kvality a jistoty, která vás určitě nezklamou. Mezi ověřené destinace patří třeba brněnský hotel Anybody, lázeňský hotel Augustiniánský dům se zahradou šesti smyslů v Pražské čtvrti lázeňského města Luhačovice, resort Knížecí cesta u Lipna, půvabný Boutique hotel Mezi plůtky na Čeladné v Beskydech, restaurace a penzion Kozí chlívek v Deštném v Orlických horách nebo penzion Zikmundov ve Chřibech. Kouzelná místa objevíte ale i v centrech velkých měst: důkazem je třeba Dancing House Hotel ve známém Tančícím doměPraze s luxusním výhledem na Pražský hrad a Vltavu.
 

Které místo byste ještě měli znát?

Jen pár pokojů, ale každý s unikátní atmosférou, má Wellness & Spa Boutique Hotel Villa Memories v krajině Hostýnských vrchů. V soutěži Boutique Hotel Awards byl vyhlášen nejlepším rodinným butikovým hotelem v Evropě a zařadil se tak k luxusním destinacím na Kostarice, v Thajsku a na Bali.
 
25 tipů na nové hotely a komfortní ubytování

25 tipů na nové hotely a komfortní ubytování

Nový svěží design, příjemné prostředí a důraz na bezpečnost a pohodlí hostů, to vše nabízí nově otevřené anebo zrekonstrukované hotely v Česku. Užijte si neobyčejný zážitek a ubytujte se v některém z nich. Nabídnou vám nečekaný komfort a umožní vám zapomenout na každodenní starosti. Dopřát si můžete jedinečné spojení aktivní dovolené, relaxace v luxusních spa & wellness centrech či kvalitní odpočinek po dlouhé cestě nebo jednání v moderně zařízeném apartmánu. Stačí si jen vybrat z naší nabídky, která uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších hostů...

30 tipů na ubytování na zámku

30 tipů na ubytování na zámku

Toužíte prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend? Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Představte si harmonické prostředí, v němž se snoubí příroda a historie s moderními vymoženostmi a vy máte jedinečnou možnost strávit romantickou noc v nádherném aristokratickém sídle s neobyčejnou atmosférou. Vyberte si z našich 30 tipů!

30 tipů na ubytování na hradech a zámcích

30 tipů na ubytování na hradech a zámcích

Chtěli byste si vyzkoušet, jak se bydlelo zámeckým či hradním pánům? Pak se podívejte na naše tipy, které vám ukáží, na jakých sídlech je možné přenocovat – a nemusí se vždy jednat o luxusní a drahé ubytování. Vybírat můžete z řady elegantních sídel, ale také z hostelů a hradních ubytoven, které hostům nabízejí spojení romantiky a historie.

20 tipů, kde se ubytovat aneb zajímavé penziony

20 tipů, kde se ubytovat aneb zajímavé penziony

Hledáte-li romantické ubytování v zajímavém prostředí, uprostřed přírody nebo třeba v zámeckém apatmá, tak jste na Kudy z nudy na tom správném místě. Často komplikované hledání vám ulehčíme výběrem obsahujícím tipy po celé České republice.

Další aktuality

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: 15 tipů za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
Plzeňský kraj | Památky

Vydejte se po stopách židovské Plzně

V Plzni najdete celou řadu památek, které odkazují na dlouhou historii místního židovského obyvatelstva. Velká synagoga, pátá největší na světě, patří k místním dominantám. Ostatní památky jako Stará synagoga nebo bytové interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose již na první pohled tak viditelné nejsou. Najdete je skryté v zástavbě v širším centru města, nicméně jejich návštěva vás určitě okouzlí.
Plzeňský kraj | Památky

Užijte si pivní podzim v Plzni

Období vinobraní se Plzně moc netýká, to ale neznamená, že se tu na podzim nic neděje! V následujících měsících máte na výběr z několika pivních událostí, které k Plzni prostě patří. Vždyť taky dala světu to nejlepší pivo na světě!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Výlety pro samotáře: ticho a samota Českého lesa

Doslova do jiného světa vstoupíte v Českém lese, který stojí stranou hlavního zájmu turistů. Je to kraj zaniklých vesnic a sklářských hutí, hlubokých lesů a prosluněných pasek. V nejzápadnějším cípu, kam se vůbec můžete dostat, objevíte v lesích zapomenutý zámek či legendární místo zdejších sklářů.
Plzeňský kraj | Příroda

Na návštěvě keltské vesnice ve skanzenu Jivjany zažijete keltsko – římskou bitvu

Keltský den ve skanzenu Jivjany láká na ukázky řemesel z doby laténské, uvidíte i sokolníky se živými dravci. V sobotu 19. srpna 2023 odpoledne se můžete těšit také na klání válečníků z různých historických období a na závěr celého dne se v Jivjanech odehraje velká keltsko – římská bitva.
Plzeňský kraj | Zážitky

Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň

Od pátku 18. do soboty 26. srpna 2023 opět zaplní centrum Plzně multižánrový Festival na ulici. Letos slaví kulatiny a hudbou bude žít město na mnoho scénách i ve vybraných barech. Pro děti bude scéna na Proluce každý den od 15 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu v pivovaru Chodovar

Kromě výborného piva se můžete v sobotu těšit v Chodové Plané i na netradiční prohlídky pivovaru, odemčené skalní sklepy, ohňostroj, prodej pivní kosmetiky, hudební vystoupení nebo pivní soutěže. Je připravený i program pro děti. Chcete se stát „Pivním rytířem Chodovaru 2023“? Vypravte se v sobotu 19. srpna 2023 na Slavnosti piva Chodovar. Pivovar navíc slaví 450 let od svého založení!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Štolu Prokop ve Stříbře oživují horníci i důlní lokomotiva

Figuríny horníků imitující různé hornické profese i situace, v nichž se lidé při těžbě ocitli, zhlédnou zájemci v expozici 700 metrů dlouhé štoly Prokop ve Stříbře. K vidění je zde také důlní technika, která se v minulosti používala při dobývání stříbrné rudy. Zájemci mohou navštívit také průzkumnou štolu, která dříve sloužila jako sklad trhavin.
Plzeňský kraj | Památky