Úvod > Aktuality > Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování
Ubytování

Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování

Elektrokola, bazény a tobogány, kryté herny pro děti, animační programy, pestré služby anebo naopak jedinečné místo, ticho a klid – tím vším lákají provozovatelé kempů stále náročnější Čechy. Vybavenost některých areálů vás skutečně překvapí! Myslete na svou dovolenou už nyní a rezervujte si své místo s předstihem.
kempingLéto se blíží a už je nejvyšší čas vybírat, kam se vydat na dovolenou, kterou nejspíše budeme trávit na domácí půdě...

Dovolená ve stanu je pořád běžná věc, ale je to ubytování s veškerým komfortem: dovnitř rozhodně nepolezete po čtyřech, ke standardu patří lednička, matrace nebo připojení k internetu. A když nechcete bydlet ve stanu, můžete si vybrat třeba mobilní dům anebo chatku, vybavenou ve stylu Feng Shui – tak jako v kempu Dešná na pomezí Hostýnských vrchů a Beskyd.
 

Dovolená v resortu Dešná na východní Moravě

Resort DeštnáV řadě hodnocení se uvádí, že luxusnější ubytování než v kempu Dešná jinde nenajdete. V krajině severovýchodně od Zlína čeká na hosty několik chatek, zrekonstruovaných a zařízených ve stylu prastaré východní filozofie Feng Shui. Nabízejí nejenom pohodlné postele s luxusním povlečením jako v pětihvězdičkovém hotelu, ale také prostornou koupelnu s masážní sprchou a umyvadlem z mexické, ručně malované keramiky, místnost se sedací soupravou, televizí a spoustou květin a plno nejrůznějších stylových detailů, které umožňují nerušené plynutí energie.

Samozřejmě tu najdete i další chatky, různě velké, ale vesměs s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou, dva luxusní a plně vybavené rodinné stany včetně elektrospotřebičů, karavanová stání, hezký prostor pro vlastní stany na okraji lesa a solidní restauraci s interiérem, rovněž řešeným ve stylu Feng Shui. Pro návštěvníky kempu jsou zdarma dva bazény, přičemž ten větší je vyhřívaný, nechybí ani moderní hřiště s umělým povrchem.
 

Luxus ve středověku – historické stany v Malešově

středověký kempV Malešově u Kutné Hory najdete středověký kemp, který poskytuje netradiční ubytování. Hosté si ve speciálně vybavených stanech mohou vyzkoušet spojení romantického středověku s pohodlím 21. století. Každý stan má navíc vlastní koupelnu a k dispozici je i elektrická zásuvka.

Stylové zážitkové ubytování na břehu rybníka si může dopřát najednou až 32 lidí. Většina stanů je uzpůsobena k pobytu čtyř osob. Jeden z příbytků je určený pro pár, který si chce užít středověkou romantiku při svitu luceren.
 

Na návštěvě u Holanďanů na Broumovsku

kemping božanovPodle Asociace kempů je v Česku necelých pět set oficiálních kempů. Drtivou většinu návštěvníků tvoří Češi, mírně přibývá Poláků a naopak ubývá Nizozemců, kteří kdysi české kempy hojně vyhledávali. Dodnes ale několik kempů vlastní a náležitě o ně pečují; k takovým zařízením patří například malý, okouzlující a přátelský camping BožanovBroumovských stěnách anebo rodinný Camping Frymburk na břehu Lipna.

Najdete tu obchod, restauraci, místnost s pračkami a sušičkami, atrakce ve vodě, několik dětských hřišť, doprovodné programy a akce, bonusem je nádherné místo, klidné prostředí a čisto. Do takového místa se lidé rádi vracejí a neodradí je ani vyšší ceny.
 

Kempy s vyšším standardem

Mobilheim kempRůzné možnosti ubytování od stanu až po mobilhouse a bazén či rybník na koupání nabízí také Camping Bucek u Nového Strašecí anebo Camping Oase u Dolních Břežan; obě místa mimochodem můžete dobře využít pro letní návštěvu Prahy. V Beskydech pak patří mezi luxusnější zařízení Mobilheim kemp v Rožnově pod Radhoštěm, v blízkosti slavného skanzenu a letního koupaliště s řadou tobogánů a atrakcí.

kempingZklamaní z výběru skvěle vybavených kempů nebudete ani na jižní Moravě, kde najdete například Camping Vranovská pláž u Vranovské přehrady, anebo Autokemp Merkur Pasohlávky, který patří mezi kempy s nejlépe hodnocenou zábavou. Spokojení budete i v Campingu CountryHubokých Mašůvkách. Jeho návštěvníci jej hodnotí jako oázu klidu a pohody s dobře rozvrženou plochou, kde si každý najde své soukromí, navíc je tu výborné dětské hřiště, tenis, minigolf a ochotný personál.
 

Trochu jiné kempy

Dovolená v kempech zkrátka frčí a někde lákají hosty tak šikovně, že se tam letos v létě ubytujete už jen se štěstím. O popularitu mají postaráno třeba kempy, které bodovaly v soutěži Kemp roku, rekreační areály, kde si můžete pronajmout rodinné luxusní stany anebo místa, která jsou něčím výjimečná. K těm patří třeba Safari Kemp ve Dvoře Králové, kde můžete antilopy a zebry ze zdejší zoo pozorovat přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu, anebo kemp Šiklův mlýn přímo v areálu westernového městečka. A pokud náhodou někde objevíte špatně udržovaný areál se špinavým a neudržovaným sociálním zařízením anebo nepříjemný personál, bez výčitek se rozlučte a jeďte jinam. Díky portálu Kudy z nudy už dobře víte kam.
Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Romantický statek – ekofarmu Jáňův dvůr najdete ve vinařské vesničce Nový Přerov nedaleko Mikulova, na hranici s Rakouskem. Rozlehlé stavení s historickou tváří je příjemnou zastávkou pro putující cyklisty, oázou klidu pro unavené obyvatele měst a místem zážitků pro rodiny s dětmi.

Luxusní středověký kemp v Malešově

Luxusní středověký kemp v Malešově

V Malešově u Kutné Hory najdete středověký kemp, který poskytuje netradiční ubytování. Hosté si ve speciálně vybavených stanech mohou vyzkoušet spojení romantického středověku s pohodlím 21. století.

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Příjemný kemp s koupalištěm najdete zhruba 1,5 km od centra Sobotky na krásném slunném prostranství obklopeném přírodou s výhledem na zámek Humprecht.

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

Kemp Koupaliště ve Sloupu v Čechách leží na břehu Radvaneckého rybníka. Oblíbené rekreační místo slouží turistům již od roku 1905. Ubytovat se zde můžete jak ve vlastním stanu, tak také v chatičkách.

Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek se nachází 30 km západně od Prahy, v malebné části středních Čech. Leží v přírodním parku Džbán na břehu Buckého rybníka. Nedaleko leží také Krušovice a Rakovník. Oblast je v těsné blízkosti CHKO Křivoklátsko.

Prague Camping Džbán v Divoké Šárce

Prague Camping Džbán v Divoké Šárce

Kemp Džbán se nachází v okrajové části Prahy 6 – Vokovicích, v poklidném prostředí, na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka. Areál je oplocený, osvětlený, s noční ostrahou a s travnatým povrchem. Ubytování je možné ve vlastních stanech či karavanech, nebo ve zdejších chatičkách či safari stanech.

Autokemp Cihelna Pardubice

Autokemp Cihelna Pardubice

Nově zrekonstruovaný Autokemp Cihelna Pardubice se nachází na břehu řeky Labe nedaleko historického centra města. V jeho těsném sousedství můžete nalézt letní Koupaliště Cihelna a Lanové Centrum.

AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření.

Autocamp Oasa Staňkov – první ekologický kemp v ČR se širokou nabídkou sportovních aktivit

Autocamp Oasa Staňkov – první ekologický kemp v ČR se širokou nabídkou sportovních aktivit

Dvouhektarový kemp vám umožní strávit dovolenou přímo na břehu Staňkovského rybníka, který je u nás nejdelší a zároveň má největší objem vody. Jako první v České republice byl Autocamp OASA v Jižních Čechách oceněný Ekoznačkou EU.

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou

Rekreační areál Stříbrný rybník se nachází v Malšově Lhotě u města Hradec Králové, na břehu Stříbrného rybníka. Areál díky své poloze uprostřed nádherné přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a novohradeckých lesů je ideální pro rodinnou dovolenou.

Autokemp a přehrada Baška

Autokemp a přehrada Baška

Baška je známá na pořádání společensko-kulturních a sportovních akcí, k jejichž konání hodně přispívají místní spolky. Lákadlem pro návštěvníky obce je přehrada Baška s možnosti využití autokempu, rybaření či odpočinku.

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatičkách i karavanech, nebo třeba v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2019, v r. 2020 pak nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Camping leží na jižním okraji Prahy, mezi obcemi Zatníky a Libeň. Kemp nabízí ubytování ve stanech, karavanech i v budově. Je vhodný pro rodiny s dětmi, sportovce, turisty, cyklisty a další milovníky kempování.

Kemp Resort Dešná – prostor pro zábavu i odpočinek

Kemp Resort Dešná – prostor pro zábavu i odpočinek

Kemp nedaleko Zlína disponuje dostatkem prostoru pro pobyt ve stanech, karavanech i chatách. Dokáže se dokonale přizpůsobit potřebám a představám návštěvníků, ať už upřednostňují přírodnější formu noclehu (stany), vlastní zázemí (karavany) či komfort a odpovídající servis (chaty).

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů? Ve dvorské zoo to není žádný problém – můžete si zde objednat pobyt v nových luxusních stanech v "korunách stromů".

Žlutá Plovárna na Malé Skále

Žlutá Plovárna na Malé Skále

Žlutá Plovárna je unikátní sportovně rekreační centrum. Nachází se pod vyhlídkou skalního masívu Pantheon a nad jezem na Malé Skále, v Českém ráji. V areálu naleznete lanové centrum, půjčovnu lodí, raftů a kajaků, půjčovnu koloběžek a sportovních potřeb, které můžete využít na místních hřištích.

Glamping v divočině

Glamping v divočině

Ubytování je jako stvořené pro všechny milovníky přírody. Pozemek je obklopen CHKO Brdy. Na pozemku budou ubytovaní hosté i ve 2 – 3 karavanech a každé místo nabízí naprosté soukromí.

Rodinný kemp Jadran ve Františkových Lázních

Rodinný kemp Jadran ve Františkových Lázních

Kemp Jadran leží v lesoparku s minerálními prameny ve Františkových Lázních. Je vzdálen pěšky asi 1 km a autem 3 km od středu města. Rovná a travnatá plocha nabízí místa ve stínu i na slunci.

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Moravský Jadran, jak je nazýván tento kraj, je krajem lesů, vod a strání, krajem slunce a perlivého vína. Jednu ze zátok Vranovské přehrady, která je obklopena 100 metrů vysokými skalami, obepíná Camp Bítov. Nabízí hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, blízké tenisové kurty, masáže, bowling.

Další aktuality

Apalucha, Homolkovi a Vánice: známé i neznámé zimní filmy

K zimní pohodě, se sněhem či bez, patří pohodové lenošení s teplým čajem, dekou a filmem, který máte rádi. A proč si nepustit tematický film, kde se jezdí na lyžích, saních, fouká vítr a sníh se sype z nebe o sto šest? Kudy z nudy vám přináší inspiraci na pár oblíbených komedií, drama nebo detektivku. A přidáme i několik zajímavostí z natáčení...
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

V Deštém se pojede Orlický maraton

První únorový víkend, tedy 4. až 5. 2. 2023 ožije okolí Deštné v Orlických horách již po 39. oblíbeným Orlickým maratonem. Členitý terén dává závodníkům pořádně zabrat a jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku. Ale právě podhorské louky zapadané sněhem a náročnější běžecké tratě jsou to, co závodníky nejvíce láká. Startuje se na trasu 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je přichystána 10 km trasa.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady zve děti i dospělé na výlet do pohádky. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Otevřeno je v pátek, sobotu a neděli 3. – 5. 2. 2023 od 10.00 do 17.00 hod. Navštívit můžete hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, zámecké pohádkové sklepení, hradní pohádkovu půdu, Zdravosvět a Dračí království nebo čarodějnou Bestyjolu.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Běžkařský okruh v Orlickém Záhoří je v provozu

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku naleznete 4,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh, který je nejdelší osvětlenou tratí pro běžecké lyžování v zemi. Díky nynější sněhové nadílce je okruh všem milovníkům bílé stopy k dispozici. Večerní osvětlení probíhá od denně od setmění do 21 hodin. Běžkování i parkování v aréně je zcela zdarma.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty