Úvod > Aktuality > Za méně peněz víc muziky aneb kde s jedním vstupným uvidíte víc?

Za méně peněz víc muziky aneb kde s jedním vstupným uvidíte víc?

Vydáno 12. července 2018 Zážitky
Vzpomínáte na profesora Zelí z povídky Miloslava Šimka a Jiřího Grossmana Exkurze do ZOO a jeho vychytralou poznámku „Nechci slevu zadarmo“? Okřídlenou větou jsme se na portálu Kudy z nudy nechali vést při mapování míst, kde vám nabídnou nejrůznější zvýhodněné vstupenky.
Pravda, zadarmo to sice nebude, ale víme, kde se podíváte do čtyř zajímavých expozic, do tří muzeí, tří zoologických zahrad, tří chrámů, na dva hrady a do okolí Františkových Lázní s výraznou slevou.
 

Rodinná karta Visit Plzeň Card

Více než 300 Kč ušetří rodiny s dětmi, které si při návštěvě Plzně koupí Visit Plzeň Card za 1 299 Kč. Zahrnuje rodinné vstupné do zoologické zahrady, DinoParku, Techmania Science Centra i Muzea loutek. Pokud všechna zmiňovaná místa navštívíte, ušetříte díky Rodinné kartě téměř čtvrtinu, než kdybyste si kupovali jednotlivé vstupenky (rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí 1 620 Kč).

Vstupenku seženete v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 v Plzni anebo online na portálu plzenprodeti.cz. Vstupenka platí 48 hodin od vstupu do prvního ze čtyř turistických cílů maximálně pro dvě dospělé osoby a dvě děti od 3 do 15 let; využít ji můžete od 1. července do 31. října.
 

Tři muzea v Táboře

Muzeum TáborCelkem 290 Kč ušetří rodina se dvěma dospělými a nanejvýš třemi dětmi se společnou rodinnou vstupenkou v Táboře. Stojí 999 Kč a vyplatí se těm, kteří chtějí navštívit Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega a Filmovou zbrojniciHousově mlýně. Platnost karty je neomezená, platí do doby vyčerpání všech zážitků.

Z jedné expozice do druhé snadno dojdete pěšky a trojvstupenku koupíte v recepci každé z nich. Platí do konce roku a vyplatí se i rodině se dvěma děti, ovšem jen v určitém věku. Při počítání úspor byste totiž měli vědět, že v Muzeu čokolády a marcipánu a na Housově mlýně mají vstupné zdarma děti do 6 let, do 3 let pak v Muzeu Lega.
 

Chrudim: společná vstupenka do tří muzeí

Muzeum ChrudimOd začátku června až do konce září můžete při návštěvě Chrudimi zakoupit společnou vstupenku do tří muzeí: Muzea loutkářských kulturMydlářovském domě, Muzea barokních soch a Regionálního muzea. Platí dva dny, můžete ji koupit pro jednotlivce (za 120 Kč), pro rodiny (300 Kč, ale počítejte s tím, že děti do 6 let mají vstup beztak zdarma) a dokonce i pro skupiny více než čtyř osob; pro jednoho pak stojí 75 Kč.

Bonusem ke společné vstupence do tří muzeí je průvodce hrou s honbou za pokladem!
 

Křížem krážem přes muzea a galerie Vysočiny

Muzeum VysočinySpolečnou vstupenku pro dvanáct vstupů do čtyř muzeí, jejich čtyř poboček a do tří galerií nabízejí muzea a galerie na Vysočině. Stojí 120 Kč pro dospělé, 60 Kč pro děti, studenty a seniory a 300 Kč pro školní třídy a na rozdíl od jiných je přenosná; lze ji tedy půjčit například přátelům či příbuzným. Navíc nemá ani časové omezení – zkrátka platí tak dlouho, dokud nenavštívíte poslední instituci, s limitem dva roky od prvního zaznamenaného vstupu. Variabilní je i její použití: můžete postupně navštívit všechna místa, ale také můžete opakovaně navštívit jen vybrané instituce anebo si dokonce dvanáctkrát zajít na jediné místo; to záleží jen na vás. Ve všech muzeích vstupenka platí pro všechny expozice a aktuální výstavy, výjimkou je pouze Muzeum Vysočiny v Třebíči, kde se jeden vstup rovná jedné ze čtyř expozic.

Kam vás tedy na Vysočině pozvou? Třeba do Muzea Vysočiny a do Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, do Muzea Vysočiny a do Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, do Muzea Vysočiny v Pelhřimově, do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, do Muzea Vysočiny v Třešti, Muzea Vysočiny v Telči, Muzea řemesel v Moravských Budějovicích a Muzea v Jemnici.
 

Hrady Točník a Žebrák

Těch, co si pletou hrady Točník a Žebrák, je pěkná řádka. Abyste se nespletli, o to se stará společná vstupenka na oba hrady; pro jednotlivce stojí 110 Kč, snížená 80 Kč a rodinné vstupné vás vyjde na 300 Kč, děti do 6 let neplatí nic. Na obou hradech samozřejmě můžete až do konce října využít vše, co se právě ten den a v tu hodinu nabízí, například speciální prohlídky a akce.
 

Tři zoo na severu Čech

Zoo DěčínV severozápadních Čechách se domluvily tři zoologické zahrady Podkrušnohorský zoopark Chomutov, zoo Ústí nad Labem a zoo Děčín – a nabízejí od jara až do konce října zvýhodněnou společnou vstupenku do všech tří míst. Stojí 260 Kč pro dospělé a 140 Kč pro děti, má to ovšem háček: je jich omezený počet. Za každou uskutečněnou návštěvu dostanete tematickou magnetku a také razítko na vstupenku, a pokud se vám během letošní sezony skutečně povede navštívit všechny tři zahrady a odevzdáte soutěžní ústřižek, budete zařazeni do slosování o ceny. Letos vyhraje rovnou 10 vylosovaných!
 

Trojvstupenka do kutnohorských chrámů

Chrám sv. BarboryV Kutné Hoře je i letos možné zakoupit si společnou vstupenku zahrnující kromě rozšířeného prohlídkového okruhu chrámu sv. Barbory také kostel Všech Svatých s kostniceí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Radost turistům udělá i zpráva, že s kombinovanou vstupenkou můžete navštívit kapli Božího těla zdarma.

Trojvstupenka stojí dospělého 220 Kč, seniory od 65 let a studenty od 15 do 26 let přijde na 155 Kč, děti od 6 do 15 let a držitelé průkazu ZTP zaplatí 130 Kč.
 

Lázně Františkovy každému vyhoví...

FrantišekJak se zpívá ve známé písničce, Františkovy Lázně nabízejí spoustu atraktivit. A své hosty vyzývají: Plaťte jednou, přijeďte třikrát.

Každý, kdo si zakoupí jednotnou vstupenku na kterékoliv z pokladen hradu Seeberg, Národní přírodní rezervaci Soos či v Městském muzeu ve Františkových Lázních může využít vstup do kteréhokoliv z těchto míst v průběhu 10 dní již zdarma.
Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina

Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina

Společná vstupenka muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina umožňuje opakovaně zavítat do jednoho kulturního zařízení, navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je navíc přenosná.

Muzeum Vysočiny Třebíč - expozice na třebíčském zámku

Muzeum Vysočiny Třebíč - expozice na třebíčském zámku

Původně benediktinský klášter později přestavěn na renesanční zámek stojí v severozápadní části Třebíče, nad levým břehem řeky Jihlavy. Třebíčský zámek s bazilikou tvoří dobře viditelnou dominantu města. Roku 2018 byl zámek Třebíč zapsán na seznam UNESCO.

Trojvstupenka do kutnohorských chrámů

Trojvstupenka do kutnohorských chrámů

V rámci spolupráce s ostatními subjekty v Kutné Hoře je i letos možné zakoupit si společnou vstupenku zahrnující kromě rozšířeného prohlídkového okruhu chrámu sv. Barbory také kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci.