Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře
Zážitky

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek.

Najdete zde také modely vytvořené z čokolády a marcipánu. Mr.Beana v životní velikosti i s jeho autem, Jaromíra Jágra, největší čokoládový vlak u nás, husitský průvod, panenky oblečené do marcipánových šatů, peklo s čerty, kteří vaří čokoládu a mnoho dalšího. V dílnách je možné vyrábět z marcipánu nebo pracovat s čokoládou, koukat cukrářům přímo pod ruce, nebo si objednat komentovanou prohlídku s průvodcem, který vám zajisté řekne spoustu čokoládových novinek.  Pořádáme také kurzy, festivaly čokolády, degustace. Přijeďte do Tábora i vy.

Společná vstupenka Třeboň + Tábor

V květnu 2017 jsme otevřeli v Třeboni na náměstí naší první pobočku s názvem Třeboň v marcipánu. V romantickém prostředí domu ze 16. st. nabízíme tak trochu jiný pohled na město Třeboň. 12 cukrářů zpracovalo tématiku třeboňských pověstí i legend, setkáte se s významnými osobnosti jako byl Krčín, Petr Vok nebo Štěpánek Netolický. Možná se dozvíte o historii města něco více. Expozice je určená jak pro děti, tak pro dospělé a po její návštěvě můžete porovnat svět marcipánové fantazie s realitou okolního města.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Škochův Dům

Restaurace Škochův Dům

Tábor, Jihočeský kraj
Pivnice Výčep v Táboře

Pivnice Výčep v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj