Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Den ve vzduchu 2023
Společenské akce

Den ve vzduchu 2023

Den ve vzduchu 2023 je dechberoucí show, moderní i historická letadla a parádní podívaná pro celou rodinu. Koná se na letišti v Plasech v Plzeňském kraji.

Největší letecká show na západě Čech se v letošním roce koná o víkendu 29. a 30. dubna. Hlavní program nabídne dechberoucí podívanou na moderní i historické skvosty, nejlepší akrobatické piloty nebo skupiny nebo například stíhačky.

Mezi největší taháky bude patřit vystoupení armády České republiky, záštitu nad celým leteckým dnem převzala ministryně obrany České republiky Mgr. Jana Černochová. Gripeny české armády zahájí letovou část programu v 13:30. 

Protikladem armádním strojům bude vystoupení rakouských Blanix-Team, kteří se v Plasích představí vůbec poprvé. Dva větroně pod hlavičkou Red Bullu předvedou dokonalou a tichou krásu v oblacích. Piloti ve svých československých kluzácích Blaník přesvědčí všechny diváky o tom, že to nejlepší, co se děje ve vzduchu nemusí být rychlé a hlučné.

Za zmínku určitě stojí také nejlepší akrobatická skupina na světě The Flying Bulls Aerobatics Team. Skupinová akrobacie patří k nejtěžším disciplínám, které můžete na leteckých dnech vidět. Tu nejlepší show na světě divákům nabízí The Flying Bulls Aerobatics Team. Čtyři letadla a 4 čeští borci v kokpitech předvádějí kousky, při kterých divákům tuhne krev v žilách.

„Tentokrát přiletíme všichni čtyři a zalétáme celý program včetně dvojitého zrcadla, zrcadlové akrobacie, velmi těsné skupinové akrobacie nebo akrobacie na záporných géčkách. Budou tam i klasické věci, co se líbí, jako je srdce, míječka, kdy lidé trnou, jestli se srazíme nebo nesrazíme. Nejmenší vzdálenost je tam metr či metr a půl. Bude toho hodně, těšíme se do Plas jako vždycky, je to otevírání sezony a nás to tam baví,“ řekl pilot Jan Rudzinskyj.

A v neposlední řadě se můžete těšit na jednoho z nejlepších akrobatických pilotů Martina Šonku.

Další premiéru na Dni ve vzduchu obstará symbol amerického válečného letectva – vrtulník Bell AH-1S Cobra. Ve vzduchu budou k vidění i první poválečný československý celodřevěný letoun M-1 D Sokol nebo americký cvičný letoun z roku 1942 North American AT-6C Harvard.

Akce má i bohatý doprovodný program- ukázky hasičů, policistů, rozhovory a koncerty.

Provozovatel

Aeroklub Plasy

Letiště 404
331 01 Plasy
Tel.:
+420 373 322 029
Email:
info@akplasy.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.denve...
GPS:
49,922745 13,376779
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Postřelí
Město:
Plasy
Tipy na výlet:
Plasy a okolí
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Poznámka:levnější vstupné v předprodeji do 16. dubna
děti do 7 let a ZTP a ZTP/P zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Cisterciácké noci ...s Hornobřízskými

Prohlídky v Plasech.
Plasy, Plzeňský kraj

Nocí ke hvězdám aneb Monastýrování v Plasech

V Plasích budete moci navštívit konvent.
Plasy, Plzeňský kraj

Cisterciácké noci ...s Hodovízskými v Plasech

Tradiční noční prohlídky kláštera.
Plasy, Plzeňský kraj

Klášterní architektura – Monastýrování

Santiniho osobitý výraz.
Plasy, Plzeňský kraj

Národní technické muzeum za 80 Kč – Den české státnosti: v roce 2023

Den české státnosti a výročí prvního otevření stálých expozic Národního technického muzea ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech připadá na 28.09.2023. V tento den je možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč.
Plasy, Plzeňský kraj

Tradiční stavitelství za císaře Franze Josefa

Do 29. října 2023 se můžete v Centru stavitelského dědictví v Plasích seznámit se stavitelstvím za císaře Franze Josefa.
Plasy, Plzeňský kraj

Nový pohled na Jana Blažeje Santiniho-Aichela

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o./ Centrum baroka a Státní oblastní archiv Plzeň/ SOkA Plzeň-sever, Plasy zvou na přednáškový cyklus ZA POZNÁNÍM BAROKA s podtitulem K POCTĚ ARCHITEKTA JANA BLAŽEJE SANTINIHO-AICHELA.
Plasy, Plzeňský kraj

Řeka Střela pod Žlutickou přehradou

Řeka Střela pramení půl kilometru severně od Prachomet na rozhraní Slavkovského lesa a Tepelské vrchoviny. Na konci svého toku se vlévá do Berounky.
Plasy, Plzeňský kraj

Zoo Plasy

Rodinná zoologická zahrada se nachází ve městě Plasy a oficiálně byla otevřena v květnu 2016. Najdete zde propojení zábavy, odpočinku a vzdělání. Zoo se nachází v areálu Fantasy Golfu Plasy.
Plasy, Plzeňský kraj

Alej vzdechů – turistickou stezkou z Plas do Nebřezin

V jihovýchodní části Plas na pravém břehu řeky Střely se nachází stromořadí asi 168 památných lip. Jejich stáří je odhadováno na cca 300 let.
Plasy, Plzeňský kraj

Klášter Plasy – první cisterciácky panovnický klášter v Čechách

Zdejší rozlehlý komplex byl a je klášterem, zámkem a památkou, která po staletí tvořila dominantu krajiny severně od Plzně. Ačkoliv klášter patřil historicky do Rakovnického kraje, ovlivňoval a určoval dění především v severní části dnešního kraje Plzeňského.
Plasy, Plzeňský kraj

Barokní cyklotrasy na Plzeňsku

Barokní cyklotrasy na severním Plzeňsku se klikatí malebnou krajinou Plzeňského kraje. Po krásách přírodního a kulturního charakteru si můžete odpočinout u deseti barokních odpočívadel, která jsou zasazena do krajiny. Středobodem cyklotras jsou Plasy, kde začínají tři okruhy s různou obtížností.
Plasy, Plzeňský kraj

Cisterciácké cesty – evropské stezky Cisterscapes

Cisterscapes jsou evropské Cisterciácké stezky propojující cisterciácké kláštery napříč Evropou. Na našem území se nachází tři z nich. Pojďte objevit fascinující kus evropské kulturní historie na Cisterciácké cestě!
Plasy, Plzeňský kraj

Dětské expozice a programy v Centru stavitelského dědictví Plasy

Muzeum – místo, kde se dá objevovat, žasnout, přemýšlet, tvořit, být spolu, … velká výzva pro muzejníky i pro rodiče. Nabízíme vám přehled možností, ze kterých si můžete vybírat v Centru stavitelského dědictví Plasy.
Plasy, Plzeňský kraj

Národní technické muzeum – Centrum stavitelského dědictví v Plasích

V nově opraveném hospodářském zázemí cisterciáckého kláštera v Plasích vytvořilo Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví – unikátní středisko dokumentace, prezentace a celoživotního vzdělávání v oblastech souvisejících se stavební historií a tradičním stavitelstvím.
Plasy, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy se nachází v části prostorů bývalého pivovaru v areálu kláštera v Plasích. Navázal tak na několika set let starou pivovarnickou a sladovnickou tradici na severním Plzeňsku.
Plasy, Plzeňský kraj

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. se nachází v malebném údolí města Plasy, které je vyhlášeno svou pestrostí kulturních památek a překrásnou přírodní scenérií. V areálu je k dispozici také fitness centrum, ve výstavbě je pak nové wellness.
Plasy, Plzeňský kraj

Malý penzion Baráček

Malý rodinný penzion se nachází na severu Plzeňského kraje v malé vesničce Pláně. Nabízí příjemné ubytování v hraniční oblasti absolutní tmy a uprostřed nádherné přírody Manětínska a Rabštejnska.
Pláně, Plzeňský kraj

Penzion U svaté Barbory Manětín

Nově zrekonstruovaný Penzion U svaté Barbory stojí na klidném místě v obci Manětín s přilehlou loukou a potokem. Můžete se nejen ubytovat, ale třeba i využít sportovních možností okolí ze sedla kola nebo při hraní míčových her.
Manětín, Plzeňský kraj

Tábořiště Planá u Berounky

Kemp pro vodáky sjíždějící Berounku, milovníky přírody, rybáře a trampy. Zajišťuje ubytování ve vlastním stanu či karavanu. K dispozici jsou terasy nad pláží nebo louka.
Hromnice, Plzeňský kraj

Pizzerie Na náměstí v Manětíně

V Pizzerii „Na náměstí“ v Manětíně se můžete kromě profesionálně vyškoleného personálu těšit na široký výběr specialit a nápojů. V příjemném prostředí restaurace bude i pracovní oběd vždy příjemnou záležitostí a večeře s rodinnou či přáteli radostným zážitkem.
Manětín, Plzeňský kraj

Zámecká restaurace Manětín

V areálu manětínského zámku je vám k dispozici restaurace s možností pořádání svateb, večírků i rautů. Pro zájezdy je možné zajistit prohlídku zámku.
Manětín, Plzeňský kraj

Penzion a restaurace U Kiliána

Vyhlášený penzion a restaurace U Kiliána na okraji tepelské a žihelské pahorkatiny je skvělým výchozím bodem či vítanou zastávkou při výletech do této krásné turistické oblasti.
Žihle, Plzeňský kraj