Úvod > Kalendář akcí > Flora Olomouc 2022 – jarní etapa
Flora Olomouc 2022 – jarní etapa
"> "> "> "> "> "> ">
21.4.
24.4.
Přidat foto
Výstavy

Flora Olomouc 2022 – jarní etapa

Záplava jarních květin pestrých barev a tvarů v Olomouci po roční pauza i na jaře.
Chrám jara
Jarní expozice Flory je situována do vnitřních prostor chrámu. Toto posvátné místo budící v člověku respekt i obdiv je ideálním místem pro to oslavit v něm příchod nejkrásnějšího ročního období, které přináší naději a radost – jara.

Jaro v každém koutku
K výstavám Flora tradičně patří i expozice Českého zahrádkářského svazu. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy pavilon C provoní pestrá škála jarních květin a cibulovin z produkce českých pěstitelů, zajímavě využitých v netradičních dekoracích. Na téma Jaro v každém koutku zároveň proběhne i soutěž ČZS pro studenty zahradnických škol o nejlépe ztvárněnou expozici.

Chybět nebude ani stánek časopisu Zahrádkář, kde bude k dispozici mimo předplatné časopisu, knihovniček Zahrádkáře a dalších titulů i odborné poradenství v podání Jaroslava Roda a Josefa Soukupa. Pro navození příjemné atmosféry bude připraveno vinařské posezení s živou cimbálovou muzikou.

Bonsaje – tradice s fantazií
Expozice představí ty nejzajímavější bonsaje ze sbírek Bonsaimusea Isabelia ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Návštěvníci se mohou těšit na průřez unikátní bonsajové tvorby, kterou bude reprezentovat 50 – 60 bonsají stáří 80-100 let, původem z Číny, Japonska, Koreje i Evropy.

Po celou dobu trvání výstavy bude možné zakoupit rostliny, veškeré příslušenství i odbornou literaturu, pro zájemce bude k dispozici odborné poradenství.

Výstava prací studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně
V historické oranžerii se budou prezentovat ateliérové a závěrečné práce studentů Zahradní a krajinářské architektury, Realizace a správy zeleně a programu Floristická tvorba.

Hortifarm
Součástí výstavy jarní Flora je i veletrh zahradní mechanizace

Jarní zahradnické trhy
Výstavu doplní vyhledávané jarní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek, zahradního nábytku a hobby potřeb.Přijďte se inspirovat novými trendy!

Speciální nabídka pro zájezdy
Výstaviště Flora Olomouc nabízí možnost získání 20% slevy ze vstupného při pořádání zájezdů; sleva platí v případě závazného objednání nejméně 20 ks vstupenek do 12. dubna 2021. Organizované zájezdy členů Českého zahrádkářského svazu mají za stejných podmínek dokonce slevu 30 %. Tato nabídka platí pouze do 12. dubna 2021, poté budou mít všichni zájemci možnost koupit si vstupenku online nebo na pokladně v době konání výstavy.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování ve Sladovna Apartments

Ubytování ve Sladovna Apartments

Olomouc, Olomoucký kraj
Comfort Hotel Olomouc Centre

Comfort Hotel Olomouc Centre

Olomouc, Olomoucký kraj
Hotel Flora v Olomouci

Hotel Flora v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj
Hotel Central Park Flora v Olomouci

Hotel Central Park Flora v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj