Úvod > Co chcete dělat? > Třeboň v marcipánu – galerie, čokolaterie a dílna
Rybári na rybníku Svet
"> Rybári na rybníku Svet "> V lázních "> Vánoce na zámku "> "> "> "> Delení ruží
Přidat foto
Kultura

Třeboň v marcipánu – galerie, čokolaterie a dílna

Pojďte se podívat na dějiny města Třeboně jako na dlani. Chceme ukázat Třeboň v jiné perspektivě, možná více v legendách a pověstech, chceme ukázat kreativitu a šikovnost našich cukrářů, chceme umožnit návštěvníkům zkusit si sami s marcipánem pracovat.
12 příběhů vycházejících z historických událostí a pověstí města najdete v galerii jako na dlani. Vytvořili je cukráři z celé republiky z marcipánu a inspirovali se pověstmi, příběhy, historickými osobnostmi i legendami.

Setkáte se tak s Krčínem, alchymisty, třeboňskými paničkami a pány, nahlédnate do pivovaru, kláštěra, divadla nebo na chvilku zažijete atmosféru Vánoc na zámku. To vše doplněno texty, audio záznamy, videem.

V závěru prohlídky si zkuste modelovat s marcipánem v tvořivé dílně a vytvořit si vlastní suvenýr, nebo relaxujte v kavárně se šálkem kávy či teplé čokolády a s domácím dortíkem.
 

Tvořivá marcipánová dílna

Tvořivá marcipánová dílna je otevřena od pátku do neděle (i ve svátky), vždy od 9 do 19 hodin. Dílny jsou určené pro všechny věkové kategorie, ale nejvíce asi zaujmou děti. Můžete si v dílnách vyzkoušet práci s marcipánem a vymodelovat si svůj vlastní suvenýr. Malé děti použijí vykrajovátka, větší se mohou pustit i do 3D figurek.
Dílničku můžete opakovaně navštívit nezávisle na expozici. Je přístupná přímo z čokolaterie. Při vstupu do dílny platíte pouze použitou marcipánovou surovinu ve výši 80 Kč.
 

Slovo o marcipánu

Marcipán je zajímavá cukrovinka, která přišla do Evropy z Asie. Na sultánově dvoře se podávala jako sladká tečka na konci hostiny. Jednalo se o exklusivní zboží, které se dlouho prodávalo pouze v lékárnách. Obecně lidé věřili, že marcipán má léčivé účinky. Marcipánovou velmocí je nyní Německo. Marcipán se používá zejména jako modelovací hmota pro výrobu ozdob, figurek, květin a dalších dekorací na dort. Marcipán může mít i své náhražky, existuje i falešný marcipán.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jihočeský kraj
Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj
Penzion u Františka Třeboň

Penzion u Františka Třeboň

Třeboň, Jihočeský kraj