Úvod > Co chcete dělat? > Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu, Foto Studio Flusser, GHMP
"> Dům U Kamenného zvonu, Foto Studio Flusser, GHMP "> Dům fotografie, foto Studio Flusser, GHMP "> Městská knihovna, 2. patro, foto Studio Flusser, GHMP "> Bílkův dům v Chýnově u Tábora, foto Tomáš Souček, GHMP  "> Colloredo-Mansfeldský palác, Foto Tomáš Souček, GHMP "> Bílkova vila v Praze, foto Tomáš Souček, GHMP
Přidat foto
Kultura

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy se zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech.

Galerie hlavního města Prahy je jednou z nejvýznamnějších galerií v České republice, která se ve své výstavní činnosti zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech: v Domě U Kamenného zvonu, v Městské knihovně – 2. patro, v Colloredo-Mansfeldském paláci, v Domě fotografie, v Bílkově vile, v Zámku Troja a v Domě Františka Bílka v Chýnově.

V roce 1963 byl Galerii hlavního města Prahy svěřen do správy soubor veřejných plastik, které jsou ve vlastnictví hlavního města. Galerie o svěřené plastiky systematicky pečuje a zajišťuje jak běžnou údržbu, tak i rozsáhlé restaurátorské zásahy, které obnovují materiálové i výtvarné kvality exponovaných děl.
 

Budovy Galerie hlavního města Prahy

Ubytování a restaurace v okolí