Úvod > Co chcete dělat? > ParaZOO – expozice Záchranné stanice pro živočichy Vlašimi
Příroda

ParaZOO – expozice Záchranné stanice pro živočichy Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.
ParaZOO je unikátní expozicí volně žijících živočichů České republiky. Uvidíte zde vydru, výry, krkavce, čápy, nejrůznější dravce a řadu dalších zvířat, která byla přijata do záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Přijďte se seznámit s jejich příběhy a zároveň se naučit, jak zvířatům v přírodě pomáhat. Součástí zahrady je také expozice ptačích budek a uměle vytvořených úkrytů pro živočichy vhodných k oživení zahrad, ptačích siluet či expozice nástrah číhajících na živočichy v přírodě s radami jak zraňování živočichů předcházet.
 
ParaZOO se nachází v zahradě Podblanického ekocentra, u jehož vstupu vás přivítá abstraktní kovová plastika představující letící volavku. Zahrada je nově rekonstruovaná. Návštěvnický okruh je zajímavě řešený. Vaše děti jistě zaujme prosklenné vydrárium s podhledem pod vodní hladinu, dendrofon anebo si mohou hrát v dětském koutku. Podél cest jsou umístěny lavičky a tak si zde můžete i příjemně odpočinout.

Svou návštěvou podpoříte péči o pacienty v záchranné stanici. Posláním záchranné stanice je péče o zraněné a jinak handicapované volně žijící živočichy s cílem jejich vyléčení a navrácení zpět do volné přírody. Kromě stálých obyvatel jako je krkavec Bob a vydry Fousek s Kapkou návštěvníky pozdraví také včelojed lesní, motáci, vrána šedivka nebo dvě sojky. Neváhejte a přijďte do paraZOO.
15.10.
Street food piknik Vlašim 2022

Street food piknik Vlašim 2022

Vlašim, Středočeský kraj
27.11.
Předvánoční jarmark ve Zručském dvoře

Předvánoční jarmark ve Zručském dvoře

Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj
28.10.
Aida Mujačić

Aida Mujačić

Sázava, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí