Úvod > Aktuality > Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty
Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty

  • Vydáno28. srpna 2022
Milujete kavárny, máte své oblíbené podniky a nebráníte se ani novinkám? Máme pro vás pár tipů – a nutno dodat, že tipů osvědčených a zajímavých. Bude vám tu dobře v deštivém počasí i ve slunečných dnech a vaše chuťové buňky nadchne vynikající a voňavá káva doplněná třeba o domácí zákusky či slané dobroty.

Káva s atmosférou staré Prahy

staromák prahaNa toulkách historickým centrem Prahy objevíte celou řadu skvělých kaváren, pražíren a cukráren, kde vám připraví kávu přesně podle vašeho gusta. Skutečné klenoty mezi pražskými kavárnami ale většinou nebývají na hlavních turistických trasách, chce to pátrat trochu hlouběji v uličkách – třeba v Týnské, která se proplétá podél severní stěny Týnského chrámu a obchází Ungelt. Pouhých pár kroků od Staroměstského náměstí ve starém gotickém domě sídlí Cathedral Café s kavárenskou zahrádkou pod širým nebem, která se může stát vaší oázou klidu v uspěchaném dni.

nový světMáte v plánu návštěvu Pražského hradu? Pak nezapomeňte ani na Nový Svět, pitoreskní podhradí složené z maličkých domků a dlážděných uliček. V domě se zlatou sedmicípou hvězdou si odpočinete v malé rodinné kavárně Nový Svět nad skvělou kávou a sladkými domácími dobrotami, jako je například meruňkový koláč nebo vlastnoručně vyrobená zmrzlina. K ochutnání ale lákají i další dobroty – co kdybyste vyzkoušeli třeba Novosvětského Müslitele?
 

V novoměstském a vinohradském stylu

café La BohemePůvabným starobylým portálem s anděly vás přivítá kavárna a originální cukrárna Styl & Interier, skrytá před ruchem Václavského náměstí v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Kouzelný interiér kavárny si získává obdiv mnohých návštěvníků, slouží totiž jako ukázkový prostor pro obchod s nábytkem a interiérovými doplňky. I když ale zrovna nic nezařizujete, určitě tu nebudete zklamaní.

Další kouzelný pohled do vnitrobloků centra Prahy nabízí Super Tramp Coffeepasáži mezi Opatovickou a Spálenou. Kávu z předních pražíren doplňují vyhlášené sladkosti z vlastní pekárny a skvělé domácí limonády. V Sázavské ulici na Vinohradech pak najdete La Bohème Café. Kde jinde byste měli ochutnat špičkovou kávu než v showroomu a hlavní kavárně známé pražírny výběrové kávy?
 

Mlsné toulky z Letné do Dejvic

Máte namířeno na Letnou? Pak se zastavte v ulici Jana Zajícecukrárně Alchymista. Poznáte další z vnitrobloků, údajně s nejkrásnější zelenou zahrádkou v celé Praze, a můžete se také zastavit v blízkém Muzeu kávy. Výlet do Stromovky zase můžete protáhnout do Dejvic a navštívit Café Záhorský v Eliášově ulici. Rodinná kavárna v Praze 6 zvítězila roku 2021 v soutěži Interiér roku a odnesla si rovnou dvě ceny, a to v kategorii Veřejný interiér – restaurace a hotely a pak hlavní cenu, vybíranou napříč kategoriemi. Autorkou je architektka Magdalena Rochová, dcera známé návrhářky Liběny Rochové.
 

Dvě holešovické kavárny a jedna na Letné

kavárnaPotrpíte si na designové interiéry a industriální styl? Pak se vám budou líbit kavárny v Holešovicích, například Bitcoin CoffeeDělnické ulici, kavárna a coworkingové centrum, kde se za kávu ze známých berlínských pražíren a další pochoutky platí virtuální měnou bitcoin. Neznáte anebo nemáte? V kavárně mají automat pro jejich snadný nákup a ráda vám poradí i obsluha. Dokonale promyšlený a do puntíku vyladěný interiér, tak vypadá kavárna Phill's Twenty7, která se nachází v Přístavní ulici. Interiér a designová světla Neverending Glory navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Cihlové stěny, TON a Stockist židle dokonale doplňují industriální prvky. O kousek výš na Letné, v ulici Milady Horákové, hledejte kavárnu a pražírnu kávy Dos Mundos. Nabízí kávy z různých koutů světa – od guatemalských sopek ve střední Americe, přes hory Etiopie až po ostrovy Indonésie. Kromě výběrové kávy si zde zákazníci mohou pochutnat na domácím koláči, dortu nebo sladké snídani či večeři.
 

Za dobrou kávou do Karlína, Vršovic a na Smíchov

S industriálním stylem si rozumí i Bistro Proti ProuduBřezinově ulici; podle svých tvůrců má připomínat vynálezce Františka Křižíka, který právě v Karlíně vybudoval v roce 1884 svou první továrnu, první tramvajovou dráhou spojil Karlín s Libní a jeho oblouková lampa svítila nejen karlínským od roku 1887. Když projdete až pod Vítkov a odbočíte do Pernerovy ulice, záhy narazíte na další vyhlášený podnik, kavárnu a restauraci s pekárnou Eska, kde prý zdánlivě obyčejné suroviny proměňují k nepoznání.

Při procházce Vršovicemi se zastavte v Kodaňské ulici v Café Jen, proslulé spoustou domácích dobrot a výběrovou kávou z londýnských pražíren. V létě mají vždycky otevřenou krásnou zahrádku přímo na ulici. Populární je i poslední podnik v naší nabídce, Kavárna co hledá jméno ve Stroupežnického ulici na Smíchově. Rozhlédněte se po interiérech staré truhlářské dílny, kde si kromě výběrové kávy a domácích dobrot vychutnáte galerii, ateliér pro umělce a malebný dvorek, který je perfektním útočištěm před shonem v rušných  pražských ulicích.
Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee v bývalé průmyslové oblasti v Holešovicích, je open source kavárnou, místem pro otevřené setkávání a diskuzi. Servírují zde pouze výběrovou kávu, tedy tu, o kterou je maximálně pečováno od kávového keře, až po pražení v předních evropských pražírnách.

La Bohème Café na Vinohradech

La Bohème Café na Vinohradech

Klidná atmosféra, pozorná obsluha a špičková káva. Showroom a hlavní kavárna známé pražírny výběrové kávy La Bohème Café patří v rámci Vinohrad k největším, ale zároveň k nejpříjemnějším. Objednejte si kávu a v klidu se tu na chvíli zapomeňte v některém ze zdejších pohodlných křesílek.

Super Tramp Coffee

Super Tramp Coffee

Super Tramp si zakládá na výběrové kávě z předních evropských pražíren. Nápoje doplňují vyladěnými sladkostmi z vlastní pekárny, které jsou mezi stálými hosty vyhlášené.

Kavárna Styl & Interier

Kavárna Styl & Interier

Kavárnu Styl&Interiér najdete v úžasné romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Barokním průjezdem s anděly se dostanete do kouzelné zahrady, kde na vás mezi květinami a staletými platany čeká ničím nerušené příjemné posezení.

Kavárna Nový Svět

Kavárna Nový Svět

Malá rodinná kavárna se ukrývá v malebné lokalitě Nový Svět nedaleko Pražského hradu. Vychutnáte si zde nejen vynikající kávu, ale také nevšední atmosféru skrytou za staletými zdmi starobylého domu.

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Hlavní nádraží v Praze patří k nejvýznamnějším secesním památkám v Česku, je národní kulturní památkou. Kavárna byla původně odjezdová hala, později sloužila jako místo k posezení při čekání na vlak.

Kočičí kavárna na Smíchově

Kočičí kavárna na Smíchově

Útulný podnik plný kočiček a dobré kávy naleznete na Smíchově v ulici Vodní. K mazlení je tu připraveno jedenáct kočiček a všechny jsou velice mazlivé. Při hezkém počasí nabízí kavárna posezení i na zahrádce.

Ippa Café

Ippa Café

V Ippa Café můžete ochutnat evergreeny nebo novinky jako mango, hruška nebo cheesecake hned ve čtyřech pražských pobočkách, a to Belgická, Tylovo náměstí, Jungmannova či Břevnov. Ochutnejte dezerty, které nemají v České republice konkurenci.

Cukrárna Alchymista v Bubenči

Cukrárna Alchymista v Bubenči

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné. Sídlí v ulici Jana Zajíc, blízko stadionu Sparta. Její interiér je nádherný, obsluha příjemná a zákusky určitě stojí za ochutnání. Navíc má Alchymista i Muzeum kávy a také čarokrásnou zahradu.

IF Café – cukrárna ve Werichově vile

IF Café – cukrárna ve Werichově vile

Kavárna se nachází v klubové zóně Werichovy vily a je tak součástí stálé expozice. V nabídce jsou domácí designové zákusky, místní specialitou jsou dezerty spojené s lidmi, kteří jsou s historií domu spojeni.

Café Záhorský v Dejvicích

Café Záhorský v Dejvicích

Myšlenkou na otevření kavárny v Dejvicích na Hradčanské se majitelé zabývali dlouhou dobu. Cílem byla snaha otevřít prostor, kde se budou potkávat nejen místní, ale i podnik, který nabídne posezení u dobrého jídla a pití.

Café Mozart

Café Mozart

Noblesní kavárna s největší soukromou sbírkou míšeňského porcelánu a hodin v I.patře historického domu na Staroměstském náměstí.

Kavárna Bílá vrána v Praze

Kavárna Bílá vrána v Praze

Bar je příjemným místem pro odpočinutí nebo setkání nad mléčným koktejlem, šálkem kvalitní fair tradeové kávy nebo třeba domácím koláčem.

Kavárna a výroba Pannyruty

Kavárna a výroba Pannyruty

Objevte kouzlo smyslných kuliček od Pannyruty. Jejich tajemství tkví v ruční výrobě a kvalitních surovinách.

B. Braun Café

B. Braun Café

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna, Café B. Braun, jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.

Kavárna Místo v pažských Dejvicích

Kavárna Místo v pažských Dejvicích

V pražských Dejvicích najdete vynikající kavárnu Místo, která připravuje kávu české pražírny výběrové kávy Doubleshot. Na své si tu přijde každý, kdo má rád kvalitní kávu, domácí sladkosti a bistro styl kuchyně.

Bistro Proti Proudu v Karlíně

Bistro Proti Proudu v Karlíně

Proud a spojení jsou hlavní motivy interiéru bistra Proti proudu v pražském Karlíně. Inspirace karlínským inovátorem v oblasti elektrotechniky, Františkem Křižíkem, se prolnula s myšlenkou propojení skrze dobrou kávu a skvělé jídlo. Prostě perfektní místo pro snídani nebo lehký oběd.

Kavárna Plečnik na Vinohradech

Kavárna Plečnik na Vinohradech

Nová kavárna na pražských Vinohradech nabízí kvalitní italskou kávu Goppion a má také poměrně širokou nabídku rozlévaných vín. Ochutnat můžete výborné koláče a zákusky. V budoucnu zde bude vystavovat řada výtvarníků.

Café Na půl cesty na Pankráci

Café Na půl cesty na Pankráci

Kavárna „Na půl cesty“ je první tréninkovou kavárnou sdružení Green Doors a nachází se v v Centrálním parku Pankrác.

Francouzská kavárna Interiér de l´Art na Novém Městě v Praze

Francouzská kavárna Interiér de l´Art na Novém Městě v Praze

Francouzská kavárna, kde vám nabídnou kávu, čaje, čokoládu i alkoholické nápoje. Podává se zde snídaně, panini, croissant, toast nebo croque. K dispozici je také připojení k internetu pomocí Wi-Fi.

Galerijní kavárna Nová syntéza

Galerijní kavárna Nová syntéza

Ve Veletržním paláci v Praze je otevřená kavárna Nová syntéza, která kromě klasické chvilky nad kávou nabízí návštěvníkům galerie i široké veřejnosti výstavní prohlídku experimentálních expozic.

Café Továrna

Café Továrna

Stylová kavárna nabízí čerstvou kávu, studené i teplé nápoje a další občerstvení. Je otevřena denně po celý rok. Na své si přijdou milovníci kvalitně připravené kávy, ale i děti. Nabízíme domácí limonády a čaje, belgické pralinky, koláče a pizzu.

Tichá kavárna – pražská kavárna s neslyšící obsluhou

Tichá kavárna – pražská kavárna s neslyšící obsluhou

Tichá kavárna je první pražskou kavárnou, kde pracuje neslyšící obsluha. Kavárnu naleznete na Praze 8 – Kobylisích. Nabízí vám příjemné posezení v nekuřáckém a bezbariérovém prostředí, jehož součástí je také dětský koutek.

U Kunštátů – kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů

U Kunštátů – kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů

V Domě u Kunštátů v Řetězové ulici v Praze se v unikátních prostorech zachovalých románských sklepů nachází galerie zaměřená nakvalitní současné umění. Vedle galerie zde funguje rovněž kavárna a vinárna.

Café Martin v Karlíně – začtěte se u kávy

Café Martin v Karlíně – začtěte se u kávy

Tréninková kavárna Café Martin v pražském Karlíně je novým místem, které přitahuje milovníky literatury a čtení. Můžete zde ochutnat výtečnou kávu, kousek domácího dezertu či sklenku čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy.

Areál Vltavanů 229 – centrum volného času

Areál Vltavanů 229 – centrum volného času

Spojení unikátního dětského hřiště, kde se vyřádí i dospělí, a ojedinělého historického objektu někdejší Vršovické vodárny v Braníku, kde se vše inspiruje myšlenkou – aktivně spojit volný čas dětí a rodičů.

Kavárna a pražírna kávy Dos Mundos

Kavárna a pražírna kávy Dos Mundos

Na pražské Letné se nachází kavárna Dos Mundos s velice originálním interiérem, kterému dominuje výrazná grafika za barem. Pohodovou atmosféru dotvářejí výlohy, jež jsou vyplněny houpačkovými systémy v červené barvě. O designovou stránku se zde zasloužil Architektonický ateliér +arch.

Delice Cafe – návštěva dokonalé kavárny v Praze

Delice Cafe – návštěva dokonalé kavárny v Praze

Všechno je tady trochu jinak. Za dortíky, které Delice Cafe nabízí, se jinak jezdí hodně daleko, často až někam do evropských metropolí. Připraví vám zde kávu podle těch nejlepších světových standardů a především přesně podle vašeho přání.