Úvod > Aktuality > Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty
Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty
"> "> ">
Gurmánská turistika

Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty

Vydáno 9. března 2017
Milujete kavárny, máte své oblíbené podniky a nebráníte se ani novinkám? Máme pro vás pár tipů – a nutno dodat, že tipů osvědčených a tak zajímavých, že je návštěvníkům doporučuje i oficiální turistický portál hlavního města.

Káva s atmosférou staré Prahy

Na toulkách historickým centrem Prahy objevíte celou řadu skvělých kaváren, pražíren a cukráren, kde vám připraví kávu přesně podle vašeho gusta. Skutečné klenoty mezi pražskými kavárnami ale většinou nebývají na hlavních turistických trasách, chce to pátrat trochu hlouběji v uličkách – třeba v Týnské, která se proplétá podél severní stěny Týnského chrámu a obchází Ungelt. Pouhých pár kroků od Staroměstského náměstí ve starém gotickém domě sídlí Cathedral Café s kavárenskou zahrádkou pod širým nebem, která se může stát vaší oázou klidu v uspěchaném dni.

Máte v plánu návštěvu Pražského hradu? Pak nezapomeňte ani na Nový Svět, pitoreskní podhradí složené z maličkých domků a dlážděných uliček. V domě se zlatou sedmicípou hvězdou si odpočinete v malé rodinné kavárně Nový Svět nad skvělou kávou a sladkými domácími dobrotami. Co kdybyste vyzkoušeli třeba Novosvětského Müslitele?
 

V novoměstském a vinohradském stylu

Půvabným starobylým portálem s anděly vás přivítá kavárna a originální cukrárna Styl & Interier, skrytá před ruchem Václavského náměstí v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Kouzelný interiér kavárny si získává obdiv mnohých návštěvníků, slouží totiž jako ukázkový prostor pro obchod s nábytkem a interiérovými doplňky. I když ale zrovna nic nezařizujete, určitě tu nebudete zklamaní.

Další kouzelný pohled do vnitrobloků centra Prahy nabízí Super Tramp Coffeepasáži mezi Opatovickou a Spálenou. Kávu z předních pražíren doplňují vyhlášené sladkosti z vlastní pekárny a skvělé domácí limonády. V Sázavské ulici na Vinohradech pak najdete La Bohème Café. Kde jinde byste měli ochutnat špičkovou kávu než v showroomu a hlavní kavárně známé pražírny výběrové kávy?
 

Mlsné toulky z Letné do Dejvic

Máte namířeno na Letnou? Pak se zastavte v ulici Jana Zajícecukrárně Alchymista. Poznáte další z vnitrobloků, údajně s nejkrásnější zelenou zahrádkou v celé Praze, a můžete se také zastavit v blízkém Muzeu kávy. Výlet do Stromovky zase můžete protáhnout do Dejvic a navštívit Café Záhorský v Eliášově ulici. Rodinná kavárna v Praze 6 zvítězila v soutěži Interiér roku a odnesla si rovnou dvě ceny, a to v kategorii Veřejný interiér – restaurace a hotely a pak hlavní cenu, vybíranou napříč kategoriemi. Autorkou je architektka Magdalena Rochová, dcera známé návrhářky Liběny Rochové.
 

Tři holešovické kavárny

Potrpíte si na designové interiéry a industriální styl? Pak se vám budou líbit kavárny v Holešovicích, například Bitcoin CoffeeDělnické ulici, kavárna a coworkingové centrum, kde se za kávu ze známých berlínských pražíren a další pochoutky platí virtuální měnou bitcoin. Neznáte anebo nemáte? V kavárně mají automat pro jejich snadný nákup a ráda vám poradí i obsluha. Forbidden SpotBubenské není jen bistro a kavárna, ale také galerie moderního umění a showroom značky Life is Porno, a nakonec ani třetí kavárna Signature store & cafe není jen obyčejný podnik. Kavárna s designovým obchodem je součástí komplexu Vnitroblock, kde se dá pořídit oblečení nebo doplňky do bytu, nechybí ani taneční studio Sector a PidiKino.
 

Za dobrou kávou do Karlína, Vršovic a na Smíchov

S industriálním stylem si rozumí i Bistro Proti ProuduBřezinově ulici; podle svých tvůrců má připomínat vynálezce Františka Křižíka, který právě v Karlíně vybudoval v roce 1884 svou první továrnu, první tramvajovou dráhou spojil Karlín s Libní a jeho oblouková lampa svítila nejen karlínským od roku 1887. Když projdete až pod Vítkov a odbočíte do Pernerovy ulice, záhy narazíte na další vyhlášený podnik, kavárnu a restauraci s pekárnou Eska, kde prý zdánlivě obyčejné suroviny proměňují k nepoznání.

Při procházce Prahou 10 se zastavte v Kodaňské ulici v Café Jen, kde hraje prim přátelství, dobré jídlo, výběrové kafe a Vršovice. Populární je i poslední podnik v naší nabídce, Kavárna co hledá jméno ve Stroupežnického ulici. Rozhlédněte se po interiérech staré truhlářské dílny, kde si kromě výběrové kávy a domácích dobrot vychutnáte galerii, ateliér pro umělce a malebný dvorek, který je perfektním útočištěm před shonem v ulicích dnešního Smíchova.
 
Areál Vltavanů 229 – centrum volného času

Areál Vltavanů 229 – centrum volného času

Spojení unikátního dětského hřiště, kde se vyřádí i dospělí, a ojedinělého historického objektu někdejší Vršovické vodárny v Braníku, kde se vše inspiruje myšlenkou – aktivně spojit volný čas dětí a rodičů.

CrossCafe – káva pro lepší den

CrossCafe – káva pro lepší den

Originální česká franchisová síť kaváren s přátelskou atmosférou, nabídkou prémiové kávy, horkých i ledových nápojů, dortů vlastní výroby, sendvičů, salátů i vydatných polévek.

Francouzská kavárna Interiér de l´Art na Novém Městě v Praze

Francouzská kavárna Interiér de l´Art na Novém Městě v Praze

Francouzská kavárna, kde vám nabídnou kávu, čaje, čokoládu i alkoholické nápoje. Podává se zde snídaně, panini, croissant, toast nebo croque. K dispozici je také připojení k internetu pomocí Wi-Fi.

Kavárna Nový Svět

Kavárna Nový Svět

Malá rodinná kavárna se ukrývá v malebné lokalitě Nový Svět nedaleko Pražského hradu. Vychutnáte si zde nejen vynikající kávu, ale také nevšední atmosféru skrytou za staletými zdmi starobylého domu.

Kavárna Styl & Interier

Kavárna Styl & Interier

Kavárnu Styl&Interiér najdete v úžasné romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Barokním průjezdem s anděly se dostanete do kouzelné zahrady, kde na vás mezi květinami a staletými platany čeká ničím nerušené příjemné posezení.

B. Braun Café

B. Braun Café

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna, Café B. Braun, jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.

Bistro Proti Proudu v Karlíně

Bistro Proti Proudu v Karlíně

Proud a spojení jsou hlavní motivy interiéru bistra Proti proudu v pražském Karlíně. Inspirace karlínským inovátorem v oblasti elektrotechniky, Františkem Křižíkem, se prolnula s myšlenkou propojení skrze dobrou kávu a skvělé jídlo. Prostě perfektní místo pro snídani nebo lehký oběd.

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Hlavní nádraží v Praze patří k nejvýznamnějším secesním památkám v Česku, je národní kulturní památkou. Kavárna byla původně odjezdová hala, později sloužila jako místo k posezení při čekání na vlak.

Galerijní kavárna Nová syntéza

Galerijní kavárna Nová syntéza

Ve Veletržním paláci v Praze je otevřená kavárna Nová syntéza, která kromě klasické chvilky nad kávou nabízí návštěvníkům galerie i široké veřejnosti výstavní prohlídku experimentálních expozic.

Kavárna Bílá vrána v Praze

Kavárna Bílá vrána v Praze

Bar je příjemným místem pro odpočinutí nebo setkání nad mléčným koktejlem, šálkem kvalitní fair tradeové kávy nebo třeba domácím koláčem.

Kavárna Chocco Caffé Litomyšl

Kavárna Chocco Caffé Litomyšl

Kavárna Chocco Caffé se nachází v srdci Smetanova náměstí v Litomyšli. Najdete zde prostor, kde se můžete zastavit, odpočinout si u dobré a kvalitní kávy, čokoládových pralinek a výborných dortů, a to vše přímo z vlastní výroby.

La Bohème Café na Vinohradech

La Bohème Café na Vinohradech

Klidná atmosféra, pozorná obsluha a špičková káva. Showroom a hlavní kavárna známé pražírny výběrové kávy La Bohème Café patří v rámci Vinohrad k největším, ale zároveň k nejpříjemnějším. Objednejte si kávu a v klidu se tu na chvíli zapomeňte v některém ze zdejších pohodlných křesílek.

U Kunštátů – kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů

U Kunštátů – kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů

V Domě u Kunštátů v Řetězové ulici v Praze se v unikátních prostorech zachovalých románských sklepů nachází galerie zaměřená nakvalitní současné umění. Vedle galerie zde funguje rovněž kavárna a vinárna.

Forbidden Spot

Forbidden Spot

Unikátní prostory, kde se střetává pouliční umění s módou, gastronomií ale především originalitou, se nachází v pražských Holešovicích ve funkcionalistické budově staré přes 80. let, jež na první pohled nemusí vůbec zaujmout. To, co ukrývá ve svém nitru, stojí za návštěvu!

Café Továrna

Café Továrna

Stylová kavárna nabízí čerstvou kávu, studené i teplé nápoje a další občerstvení. Je otevřena denně po celý rok. Na své si přijdou milovníci kvalitně připravené kávy, ale i děti. Nabízíme domácí limonády a čaje, belgické pralinky, koláče, pizzu a rozpečené bagety.

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee v bývalé průmyslové oblasti v Holešovicích, je open source kavárnou, místem pro otevřené setkávání a diskuzi. Servírují zde pouze výběrovou kávu, tedy tu, o kterou je maximálně pečováno od kávového keře, až po pražení v předních evropských pražírnách.

Café Mozart

Café Mozart

Noblesní kavárna s největší soukromou sbírkou míšeňského porcelánu a hodin v I.patře historického domu na Staroměstském náměstí.

Tichá kavárna – pražská kavárna s neslyšící obsluhou

Tichá kavárna – pražská kavárna s neslyšící obsluhou

Tichá kavárna je první pražskou kavárnou, kde pracuje neslyšící obsluha. Kavárnu naleznete na Praze 8 – Kobylisích. Nabízí vám příjemné posezení v nekuřáckém a bezbariérovém prostředí, jehož součástí je také dětský koutek.