Úvod > Co chcete dělat? > Café Záhorský v Dejvicích
Gurmánská turistika

Café Záhorský v Dejvicích

Myšlenkou na otevření kavárny v Dejvicích na Hradčanské se majitelé zabývali dlouhou dobu. Cílem byla snaha otevřít prostor, kde se budou potkávat nejen místní, ale i podnik, který nabídne posezení u dobrého jídla a pití.
Café Záhorský se nachází v původně secesním domě, který byl puristicky upraven roku 1929. Najdete jej na rohu ulic Dejvická a Eliášova. Interiérovým řešením studia JRA Magdaleny Rochové získali majitelé unikátní koncept kombinující nabídku rodinné kavárny, bistra a pekařství.
 
Každý den nabízí lehká jídla v poledním menu, saláty, rizota, těstoviny, grilované ryby a masa se zeleninou. Chtějí tu být alternativou ke klasické české kuchyni, inspiraci si berou z celého světa. Celý den jsou k pochutnání quiche, sendviče, koláče a polévky, vždy podle toho, co se aktuálně čerstvého nabízí.

Sezení v části kavárny a bistra je situováno podél nově navržených výsuvných oken a podél protilehlé stěny formou lavic se stoly a židlemi. V části pekařství je dominantní prodejní pult s vitrínami. Zde je sezení řešeno v čelní části lavicemi se stoly a židlemi. Pro rychlejší občerstvení jsou navrženy barové desky v okenních otvorech.