Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna Nový Svět
Gurmánská turistika

Kavárna Nový Svět

Malá rodinná kavárna se ukrývá v malebné lokalitě Nový Svět nedaleko Pražského hradu. Vychutnáte si zde nejen vynikající kávu, ale také nevšední atmosféru skrytou za staletými zdmi starobylého domu.
Jakmile budete mít cestu na Hradčany, hledejte Nový Svět, a to v pitoreskní stejnojmenné uličce. Je to fakt úplně jiný svět. Terasa kavárny hledí na konec Jeleního příkopu a potůček Brusnici, kde k večeru kvákají žáby a kde přes den lze zahlédnout i zajíce.

Malebná rodinná kavárna pod Pražským hradem a jednou z nejútulnějších v Praze. Káva se zde podává nejen z produkce Doubleshot, ale také z lokálních českých i evropských pražíren. Dále si zde můžete objednat domácí limonády, skvělé domácí zákusky, čaje nebo dobré víno. V nabídce nechybí ani bezlepkové a bezmasé polévky nebo chleba z kvásku.

Zahradu zdobí sochy Josefa Nálepy, který měl hned vedle ateliér. Kromě ptáků je tu slyšet každou hodinu loretánská zvonkohra. Na legendární Faema E61 jede espresso od Doubleshot, na filtru si experimentujou pro sebe i štamgasty. Mají české koláče, buchty, bábovk a famózní kremrole, vše pečou na místě, takže to v podniku krásně voní.

Můžete se zde posadit s přáteli, číst si, debatovat, hrát si, ochutnávat, psát e-maily, stavět z kostek, přemýšlet, tvořit… a užívat si klidu tohoto pozapomenutého koutu Prahy.

Původní domek, který stával na místě toho dnešního, byl zničen za třicetileté války roku 1741. Byl však brzy opět postaven a sloužil jako hájovna na konci Jeleního příkopu. Zlatá barva domovního znamení – sedmicípé hvězdy, je typická pro Nový Svět a není symbolem luxusu, ani přepychu, nýbrž činnosti.