Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna Nový Svět

Kavárna Nový Svět

Gurmánská turistika
Malá rodinná kavárna se ukrývá v malebné lokalitě Nový Svět nedaleko Pražského hradu. Vychutnáte si zde nejen vynikající kávu, ale také nevšední atmosféru skrytou za staletými zdmi starobylého domu.
Malebná rodinná kavárna pod Pražským hradem a jednou z nejútulnějších v Praze. Káva se zde podává nejen z produkce Doubleshot, ale také z lokálních českých i evropských pražíren. Dále si zde můžete objednat domácí limonády, skvělé domácí zákusky, čaje nebo dobré víno. V nabídce nechybí ani bezlepkové a bezmasé polévky nebo chleba z kvásku.

Můžete se zde posadit s přáteli, číst si, debatovat, hrát si, ochutnávat, psát e-maily, stavět z kostek, přemýšlet, tvořit… a užívat si klidu tohoto pozapomenutého koutu Prahy.

Původní domek, který stával na místě toho dnešního, byl zničen za třicetileté války roku 1741. Byl však brzy opět postaven a sloužil jako hájovna na konci Jeleního příkopu. Zlatá barva domovního znamení – sedmicípé hvězdy, je typická pro Nový Svět a není symbolem luxusu, ani přepychu, nýbrž činnosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019