Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna co hledá jméno – fenomén pražského Smíchova
Gurmánská turistika

Kavárna co hledá jméno – fenomén pražského Smíchova

Na místě bývalé truhlárny se podařilo vytvořit netradiční kavárnu, kde najdete mnohem víc než výběrovou kávu a domácí dobroty. Součástí je galerie, ateliér pro umělce a obrovský dvůr, kde pod hvězdami a za doprovodu té správné melodie ztratíte pojem o čase a zapomenete, že jste v centru města.
Na místě bývalé truhlárny vznikl prostor, který na Smíchově dlouho chyběl. Okouzlující interiér kavárny vás přenese do poklidné a téměř nadpozemské atmosféry. Za projektem stojí parta šesti kamarádů, kteří svépomocí a s asistencí mnoha přátel během jednoho roku zrekonstruovali opuštěný objekt určený původně k demolici.
 
Podnik se pyšní kvalitní kávou z pražírny Nordbeans ze severu Čech, čerstvými limonádami a domácími dobrůtkami, ale i pečlivým stylem servírování na dřevěných prkénkách nebo věčně usměvavou obsluhou. V létě nabízí posezení na zdivočelé zahrádce ve stínu rozložitého kaštanu – na starých školních židlích, schodech nebo i ledabyle odloženém trámu.
 
K prostoru kavárny náleží i samostatná galerie a za zmínku stojí i překrásné toalety. Právě tam zjistíte, že v interiéru bylo myšleno skutečně na vše. Ručníky na osušení rukou jsou šetrnější k životnímu prostředí a navíc krásně voní, příjemně překvapí i nejmenší detaily v podobě držáků na toaletní papír, vyrobených z potrubí, které se tu a tam zjevuje v celém podniku. S velkou péčí jakoby se z konkrétních dílků poskládal celý vesmír kavárny.
 
V patře vznikla místnost pro promítání a workshopy, ve vedlejší místnosti pak momentálně vzniká malé co-workingové centrum a v budoucnu by měla k prvnímu nadzemnímu podlaží patřit i střešní ozeleněná terasa. Ke kavárně brzy přibude i vlastní kuchyně a vedle baru se týden co týden plánují střídat vyhlášení kuchaři v pop-up kuchařských prezentacích, aby vyhlášené chody vznikaly přímo před zraky návštěvníků.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Oscar's brasserie

Oscar's brasserie

Praha 5, Praha
Restaurace Taro

Restaurace Taro

Praha 5, Praha