!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Cukrárna Alchymista v Bubenči
Gurmánská turistika

Cukrárna Alchymista v Bubenči

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné. Sídlí v ulici Jana Zajíc, blízko stadionu Sparta. Její interiér je nádherný, obsluha příjemná a zákusky určitě stojí za ochutnání. Navíc má Alchymista i Muzeum kávy a také čarokrásnou zahradu.
V cukrárně Alchymista si můžete koupit kávu zrnkovou, kterou vám pzde odle přání namelou na požadovanou hrubost. Pokud si vyberete některý druh kávy ze zdejší nabídky, tak vám z ní podle vás připraví espresso, cappuccino, latté, nebo vídeňskou kávu (která se zde připravuje z kávy filtrované, takže má plnou chuť). Cukrárna Alchymista zákazníkovi nabízí široký sortiment jedinečných dortů vyráběných v malovýrobnách, které zajišťují vysokou kvalitu surovin a precizní způsob přípravy. Alchymistovou gurmánskou hvězdou je především dort Alchymista. Dále pak nabízí mrkvový dort, různé druhy cheesecaků (karamelový, pomerančový, čokoládový, malinový, ...) a koláčů.
 
Cukrárna, čajovna a kafírna Alchymista byla otevřena v červenci roku 1998. Je vytvořena v retrostylu, který navazuje na prvorepublikové kavárny. Nabízí příjemné prostředí v dřevem obložených prostorách, které navrhl arch. Martin Stránský. Prostoru dominuje nástropní malba Jana Kristoforiho, symbolizující alegorii alchymie.
 
Prostředí spoluvytváří příjemná stylová hudba, nabídka denního tisku a čerstvé květiny z květinářství Jitky Kolmanové. Z důvodů velkého zájmu zákazníků byla v cukrárně Alchymista v roce 2006 provedena rekonstrukce, kterou podle návrhu majitelů realizovala firma Tandler. Došlo k propojení s galerií Scarabeus a později ještě k rozšíření kapacity kavárny a propojení s muzeem kávy, které seznamuje návštěvníky s historií pěstování kávy, výrobou kávovinových náhražek, historickými reklamními materiály o kávě, sbírkou dóz na kávu, s mlýnky, pražičkami a dalšími předměty týkající se kávy.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Aplikace MyStay

Aplikace MyStay

Praha, Praha
Presto kurzy vaření

Presto kurzy vaření

Praha 7, Praha
Bistro Milada

Bistro Milada

Praha 7, Praha