Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > U Kunštátů – kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů
Kultura

U Kunštátů – kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů

V Domě u Kunštátů v Řetězové ulici v Praze se v unikátních prostorech zachovalých románských sklepů nachází galerie zaměřená nakvalitní současné umění. Vedle galerie zde funguje rovněž kavárna a vinárna.
Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad patří mezi nejlépe zachované románské domy v Praze. Objekt je datován do doby po roce 1200 a zcela se vymyká jednoduchým půdorysům jiných doposud známých románských domů. Svou architektonickou kvalitou má obdobu pouze na Pražském hradě. Palác byl součástí dvorce obývaného na počátku 15.století Bočkem z Kunštátu a poté Jiřím z Poděbrad. Ten zde sídlil v době, kdy zastával funkci zemského správce (1453 – 1458) a tento palác byl jeho hlavním pražským sídlem až do zvolení za českého krále. Dům pánů z Kunštátu je doposud nejstarším domem v Praze.

V současné době je historický objekt domovem Galerie Kunštát. Navštívit tak můžete podzemní prostory domu – tedy původní přízemí, kde se dochovala téměř neporušená podstatná část románského paláce, kde se galerie nachází. V naprosto unikátním prostoru zachovalých románských sklepů zde galerie spojuje historické prostory se současnými projevy umělců a skupin. Galerie U Kunštátů chce prezentovat kvalitní současné umění, umění začínajících umělců a podporovat nové a neobyčejné projekty. 
Vedle galerie zde funguje rovněž kavárna a vinárna. V  jídelním a nápojovém lístku naleznete sortiment z pečlivě vybraných surovin, které jsou podávány v tomto jedinečném prostoru, kde se zcela nadčasově snoubí aktuální italský design s románsko – gotickými prvky.

Provozovatel

U Kunštátů

Řetězová 3
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 605 435 748
Email:
kontakt@ukunstatu.cz
WWW:
www.ukunstatu.cz
GPS:
50,085455 14,416968
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Polední Pro – 17 minut pro prozíravý život

Cyklus 8 krátkých poledních přednášek ve velké hovorně dominikánského kláštera v Praze.
Praha 1, Praha

Polední Pro – 17 minut pro prozíravý život

Cyklus 8 krátkých poledních přednášek ve velké hovorně dominikánského kláštera v Praze.
Praha 1, Praha

Josef Mysliveček – detto Il Boemo (1737–1781)

Připravovaná výstava návštěvníky seznámí se skladatelovým životním příběhem a tvorbou. Představí jej coby mezinárodní osobnost v kontextu evropských dějin a kultury.
Praha 1, Praha

Dialogy v čase / Hommage à Ricardo Bofill – výstava v Galerii Jaroslava Fragnera

Galerie Jaroslava Fragnera otevírá výstavu Dialogy v čase / Hommage à Ricardo Bofill, ve které se zaměřuje na současnou architekturu v historickém kontextu na území České republiky.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Disk

Školní divadlo Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU) je líhní mladých kreativních talentů.
Praha 1, Praha

Hotel Aurus v samém centru Prahy

Čtyřhvězdičkový hotel v centru Prahy patří k nejkrásnějším historickým památkám z 16. století. Hotel nabízí čtyři dvoulůžkové pokoje a čtyři prostorná apartmá.
Praha 1, Praha

Zlatá ulice v Praze

Zlatá ulice se svým názvem podobá Zlaté uličce na Pražském hradě. Podle radnice však na rozdíl od ní své jméno dostala skutečně po zlatnících a šperkařích, kteří v minulosti sídlili podél cest k vltavským brodům.
Praha 1, Praha

Historický dům U Voříkovských

Dům U Voříkovských je dům čp. 219 na Starém Městě v Praze na rohu Liliové a Zlaté ulice. Dům má malované stropy, nástěnné malby a gotické i barokní sklepy. Dům slouží od podzimu 2017 jako knihovna památkového ústavu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Autentista

Bar v samém srdci Starého města. Nabízí ta nejosobitější naturální vína starého kontinentu a jedinečnou selekci champagne.
Praha, Praha

Dům U Zlatého hada

Nárožní dům U zlatého hada vznikl na dvou středověkých stavebních parcelách spojených v roce 1419. Z doložených historických spisů zde býval proslulý šenk. Domovní znamení dům obdržel až v 18. století, kdy v něm byla lékárna.
Praha 1, Praha

Pivnice U Zlatého Tygra na Starém Městě pražském

Pivnice U Zlatého Tygra to je tradiční plzeňská pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy. Inspiraci zde u plzeňského piva hledali mnozí, včetně autora české hymny Josefa Kajetána Tyla či Bohumila Hrabala.
Praha 1, Praha

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.
Praha 1, Praha