!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > U Kunštátů - kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů
Kultura

U Kunštátů - kavárna, vinárna a galerie v jednom z nejstarších pražských domů

V Domě u Kunštátů v Řetězové ulici v Praze se v unikátních prostorech zachovalých románských sklepů nachází galerie zaměřená nakvalitní současné umění. Vedle galerie zde funguje rovněž kavárna a vinárna.
Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad patří mezi nejlépe zachované románské domy v Praze. Objekt je datován do doby po roce 1200 a zcela se vymyká jednoduchým půdorysům jiných doposud známých románských domů. Svou architektonickou kvalitou má obdobu pouze na Pražském hradě. Palác byl součástí dvorce obývaného na počátku 15.století Bočkem z Kunštátu a poté Jiřím z Poděbrad. Ten zde sídlil v době, kdy zastával funkci zemského správce (1453 – 1458) a tento palác byl jeho hlavním pražským sídlem až do zvolení za českého krále. Dům pánů z Kunštátu je doposud nejstarším domem v Praze.

V současné době je historický objekt domovem Galerie Kunštát. Navštívit tak můžete podzemní prostory domu - tedy původní přízemí, kde se dochovala téměř neporušená podstatná část románského paláce, kde se galerie nachází. V naprosto unikátním prostoru zachovalých románských sklepů zde galerie spojuje historické prostory se současnými projevy umělců a skupin. Galerie U Kunštátů chce prezentovat kvalitní současné umění, umění začínajících umělců a podporovat nové a neobyčejné projekty. 
Vedle galerie zde funguje rovněž kavárna a vinárna. V  jídelním a nápojovém lístku naleznete sortiment z pečlivě vybraných surovin, které jsou podávány v tomto jedinečném prostoru, kde se zcela nadčasově snoubí aktuální italský design s románsko – gotickými prvky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020