Úvod > Co chcete dělat? > Moravské vinařské stezky - na kole krajem památek a vína
Moravské vinařské stezky - na kole krajem památek a vína
"> "> "> "> Cyklisté mezi sklepy v Petrove "> Námestí v Mikulove "> Odpocívka u Mikulova "> Certifikované ubytování i restaurace "> Informacní panel u Nových Mlýnu "> Vinicemi kolem Pálavy "> Cestování po souši i po vode "> Kaple Panny Marie u Znojma "> Mezi vinicemi na Kyjovsku "> S rodinou ci práteli
+ Přidat foto

Moravské vinařské stezky - na kole krajem památek a vína

Letní sporty
Moravské vinařské stezky vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena deseti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských měst a obcí.
Vítejte na Moravských vinařských stezkách, které vás provedou malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště.

1 200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena deseti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských center. Tyto okruhy propojuje jako nit páteřní Moravská vinná stezka. Návštěvníkům se tak nabízí možnost výběru z jednodenních i vícedenních výletů.

Rovinaté Znojemsko, zvlněná krajina Modrých Hor, vinohrady na strmých svazích Pálavy, zalesněné Chřiby, výhledy na hřebeny Bílých Karpat z vinic na Uherskohradišťsku – to vše jsou Moravské vinařské stezky ze sedla kola. Čekají vás malebná městečka se sklepními uličkami, historické a přírodní památky, živé tradice, restaurace přátelské cyklistům i ubytování přímo nad sklepy.

A nejen to – během celého roku probíhá na jižní Moravě řada cyklovýletů pro veřejnost, hodových a vinařských slavností. Kalendář, který držíte v ruce, vám pomůže vybrat ty nejlepší od jara až do podzimu.

Vinařské stezky jsou nejen cestou za poznáním jižní Moravy, ale také putováním za vínem a lidmi, pro které je pěstování vinné révy údělem i celoživotní zálibou. Přejeme vám, aby se víno i Moravské vinařské stezky staly celoživotní zálibou i pro vás.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Eat Art Gallery

Eat Art Gallery

Mikulov, Jižní Morava
Penzion Pod Vyhlídkou Mikulov

Penzion Pod Vyhlídkou Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
Penzion Amici miei v Mikulově

Penzion Amici miei v Mikulově

Mikulov, Jižní Morava