Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Víno Marcinčák – objevte s námi kouzlo spojení vína a kulinářského umění
Gurmánská turistika

Vinařství Víno Marcinčák – objevte s námi kouzlo spojení vína a kulinářského umění

Prožijte nevšední zážitek při projížďce na kole po vinařských stezkách Mikulovska nebo tématickém zájezdu za kvalitním jiskřivým vínem, spojeným s prohlídkou vinařství (výroba slámových vín), řízenou degustací pod vedením zkušeného someliéra a kulinářský zážitek ve stylu slow food.
Vinařství Víno Marcinčák hospodaří na 110 hektarech vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, na půdách geologicky shodných s půdami oblasti Médoc v Bordeaux. Veškerá činnost vinařství je vedena v duchu tzv. integrované produkce s důrazem na šetrný ekologický přístup. Moderní výrobní areál sídlí v obci Novosedly a ročně vyprodukuje 200 000 lahví výhradně přívlastkových vín. Specialitou vinařství jsou vína ledová, slámová a výběry z cibéb.

Při své cestě za novými zážitky se můžete ubytovat ve *** Hotelu Marcinčák v malebném historickém městě Mikulov, zde si zapůjčit kolo a vyrazit na cestu po vinařské cyklostezce Stará hora, která vás dovede až k našemu vinařství. Nebo můžete využít našich služeb a do vinařství vás dopravíme.

Zde si prohlédnete výrobní technologii jak klasických, tak slámových vín, pod vedením vyškoleného someliéra absolovujete řízenou degustaci v reprezentačním sklepě a zde vás také překvapíme mimořádným gastronomickým zážitkem ve stylu slow food, třeba za doprovodu cimbálové muziky. Je jen na vás a vašich přáních, jak strávíte příjemné chvíle v kolébce moravského vinařství.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Čížek v Mikulově

Pension Čížek v Mikulově

Mikulov, Jihomoravský kraj
Wellness Hotel Volarik

Wellness Hotel Volarik

Mikulov, Jihomoravský kraj
Degustarium Mikulov

Degustarium Mikulov

Mikulov, Jihomoravský kraj
Vinařství Naturvini

Vinařství Naturvini

Mikulov, Jihomoravský kraj