Úvod > Co chcete dělat? > Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice – víno ze slunečných strání Slovácka
Gurmánská turistika

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice – víno ze slunečných strání Slovácka

Areál Šlechtitelské stanice, založené již roku 1922, nabízí nejen informační centrum a degustační prostory, ale také vyhlídkovou terasu s posezením a kruhovým výhledem na zdejší vinice. Vyrábí se zde kvalitní vína vyrobená z vlastních hroznů zrajících na slunečných stráních Slovácka.
Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice má dlouholetou tradici, byla založena v roce 1922 jako státní podnik zabývající se šlechtitelskou a výzkumnou činností. Dnes zde najdete vinařské informační centrum, v přízemí prodejní místnost a v prvním patře velkou degustační místnost s názvem Golanské výšiny. Na střeše této budovy střediska vznikla vyhlídková terasa, zvaná Štýrská s posezením, pro počet cca 50 osob s kruhovým rozhledem do polešovských, boršických a zlechovských vinic, s pohledem na masiv Chřibů, Hostýnských vrchů, Vizovických vrchů a celý masiv Bílých Karpat a nivy řeky Moravy. Stanice leží na vinařské cyklostezce Vinař.

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice má dlouholetou tradici, byla založena v roce 1922 jako státní podnik zabývající se šlechtitelskou a výzkumnou činností. V současné době je na stanici pěstováno přes 300 různých odrůd, klonů a novošlechtění. Stanice obhospodařuje 30 ha zemědělské půdy, z toho je 17 ha vinic s ušlechtilou evropskou révou a vinice podnožové. Veškerá vyráběná a nabízená vína Šlechtitelské stanice tedy pochází z vlastních hroznů zrajících na slunečných stráních Slovácka, ze kterých pocházejí jedny z nejkvalitnějších vín jižní Moravy.

Odborné degustace probíhají na Štýrské terase, na Golánských výšinách a ve tři sta let starém vinném sklepě ve Vinařské ulici. Firma nabízí zajména prodej „ze dvora“ a nabízí svým zákazníkům prodej lahvových i sudových vín (zejména jakostních a jakostních vín s přívlastkem), prodej stolních a moštových vinných hroznů, burčák i sazenice révy vinné (v měsících březen a duben).

 

Provozovatel

Šlechtitelská stanice vinařská, s.r.o. Polešovice

Polešovice 634
687 37 Polešovice
Tel.:
+420 572 593 385
Tel.:
+420 602 512 427
Email:
info@ssvpolesovic...
WWW:
www.ssvpolesovice.cz
GPS:
49,033511 17,351784
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Vaďura Polešovice

Vinařství Vaďura Polešovice

Polešovice, Zlínský kraj
Muzeum vinařství Boršice

Muzeum vinařství Boršice

Boršice, Zlínský kraj
Vinařství Jakubík

Vinařství Jakubík

Zlechov, Zlínský kraj