Zaječí

Jihomoravskou vinařskou obec znáte z filmových pláten: ve vinařství U Kapličky se natáčely filmy Bobule a Bobule 2. Kromě řady vinařství v Zaječí najdete zajímavý pozdně gotický kostel, do okolních vinic s rozhlednami vede oblíbená vinařská cyklostezka a na výlet se můžete vypravit třeba na Pálavu.

Zaječí: neobyčejný výhled na Pálavu

Dominantou vinařské obce ležící kousek od Novomlýnských nádrží je mohutný, pozdně gotický kostel sv. Jana Křtitele. Stojí na mírném návrší, odkud se otvírá krásný výhled do okolí. Přímo od kostela vede značený vycházkový okruh na další místa krásných výhledů, například k rozhledně Maják na vrcholu Přítlucké hory. Pálavu a Nové Mlýny jako na dlani uvidíte také z kopce Kalvárie nad vinařstvím U Kapličky, kde stojí kaplička sv. Urbana a rozhledna Dalibor.
 

Víno a vinařská stezka

Vinice U kapličky, Růžový vrch, Stará a Nová hora, Hrádek, Kalvárie nebo Zelnice: zná je každý, kdo si zamiloval vína ze Zaječí. Pod Kalvárií se rozkládá malebný areál vinařství U Kapličky, přímo v obci najdete vinařství Nosreti s lanovým centrem či vinařství Šabata. Podobně jako přes další vinařské obce Velkopavlovické vinařské podoblasti vede i přes Zaječí vinařská cyklostezka, ideální pro výlet přes Rakvice do Podivína, do Lednice a dalších míst Lednicko-valtického areálu.
 

Zábava a zážitky u Novomlýnských nádrží

Za Zaječí se snadno dostanete k Novomlýnským nádržím, třem rozsáhlým jezerům pod Pálavou. Kromě prostřední nádrže Nové Mlýny slouží ke koupání, rybolovu, windsurfingu a dalším vodním sportům, v hlavní sezoně hladiny křižují výletní lodě, břehy lemují stezky pro pěší turisty a cyklisty. K oblíbeným výletním cílům u Novomlýnských nádrží patří Aqualand Moravia a vinařská obec Pavlov; na jejím okraji stojí Archeopark, mapující život našich předků v době lovců mamutů.

Turistická informační centra


Aktivity v obci Zaječí

Kaplička sv. Urbana a rozhledna Dalibor v Zaječí

Rozhledna s kapličkou se nacházejí na jihozápadě obce Zaječí, na zalesněném kopečku Kalvárie (262 m.n.m.), nad Vinařstvím „U kapličky“.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Jana Křtitele v Zaječí

Dominantou obce Zaječí je novogotický kostel sv. Jana Křtitele, který stojí na nejvyšším místě na východním okraji Zaječí. I když v sobě kostel ukrývá cenné architektonické články z roku 1508, jeho dnešní tvář je novogotická. Stavbu zdobí hranolová věž završená jehlancem.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Vinařství Nosreti

Pokochejte se čarokrásným výhledem na typickou scenérii jižní Moravy s vinařtsvím, vinicemi, Pálavskými vrchy a Novomlýnskou nádrží či jen relaxujte s pohárkem vychlazeného vína v příjemném prostředí vinného sklepa vinařství Nosreti.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Půjčovna kol v Zaječí

Potřebujete si půjčit kolo či koloběžku? Pak vyzkoušejte půjčovnu v Zaječí, kterou naleznete u ubytování V zaječskej věži, nedaleko centra obce.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v obci Zaječí

Vinařství U Kapličky v Zaječí – relax uprostřed vinohradů

Vinařská obec Zaječí je odpradávna zajímavá svou polohou na rozhraní dvou největších vinařských podoblastí "Velkopavlovická" a "Mikulovská". Zdejší kraj je zcela protkán vinařskými stezkami a určitě nadchne každého milovníka vín. Zdejší sklepy skrývají mnohdy nádherná a zajímavá vína.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Vinařství Šabata – rodinné vinařství v Zaječí

Základním zdrojem, pro produkci vín našeho vinařství jsou vinice okolo Přítlucké hory (292 m.n.m.), která dominuje obcím Zaječí, Přítluky a Rakvice. Vinařství se specializuje na výrobu přívlastkových vín, červených vín vyráběných technologií samotoků, na mladá Svatomartinská vína.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Penzion U Palečků

Ubytování a vinný sklep v Zaječí. Malá rodinná firma s historií a tradicí.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Penzion U Vinařství v Zaječí

Moderní penzion spojený se známým vinařstvím Šabata nabízí nadstandardně vybavené pokoje, programy pro firmy i rodiny s dětmi, wellness relaxaci i stravování v restauraci penzionu.
Zaječí, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál


Tak trochu jiná zima v Mikulově aneb v zimě do Lednice

Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého města Mikulova a udělejte si radost malými dárky z vánočního jarmarku. Blízký zámek Lednice, skromné to venkovské sídlo rodiny Lichtenštejnů, vás zase zve na zimní prohlídky nádherných interiérů. Pobyt v Lednicko-valtickém areálu můžete ještě okořenit plavbou s vůní svařeného vína po řece Dyji k Janohradu anebo návštěvou zámeckého skleníku, kde pořád něco kvete!

Trojúhelník Lednicko-valtickým areálem na kole

Nenáročný cyklovýlet vás zavede na nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu. Trasa vychází z Břeclavi a protíná nivu Dyje, proplétá se okolo Janova hradu k Minaretu, zámku Lednice, Chrámu Tří Grácií, zámku ve Valticích a Bořím lesem přes Rendez-Vous se vrací zpět do Břeclavi. Celý okruh měří 37 kilometrů a mimo krátkého stoupání z Valtic po silnici č. 40 k benzínce, vede po rovině.

Objevte všechny krásy Mikulovska

Když se vracíte z jihu zpátky do České republiky, Mikulov je prvním městem, které vás zdaleka vítá a ujišťuje, že jste zase doma. Malebný zámek na kopci posetém hezkými domečky ční nad okolní pálavskou přírodou. Zastavte se a poznejte zdejší historii, projděte se přírodou a okoštujte vynikající výsledky práce místních vinařů.

Za vínem do Velkopavlovické oblasti

Vydejte se pěšky nebo na kole za vínem. Ve skutečnosti není důležité jak, protože pokud navštívíte některý z nepřeberného množství moravských vinných sklípků, patrně stejně půjdete domů po svých a kolo vám bude sloužit spíše jako opora při chůzi. Alespoň budete mít více času pokochat se krásou nekonečných vinic. Moře je fajn, ale daleko. Morava také začíná na "M" a je o poznání blíž. Ruku na srdce, kolikrát jste byli v opravdovém moravském sklípku a "zabékali" si s cimbálovkou?