Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Slovácko > Milotice
Milotice
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto

Milotice

Obec mezi Hodonínem a Kyjovem proslavilo vinařství a barokní zámek s francouzskou zahradou, anglickým parkem a několika drobnými romantickými stavbami. Pro milovníky vína je téměř povinnou zastávkou areál vinných sklepů Šidleny jihozápadně od Milotic.

Co musíte vidět v Miloticích

V centru obce stojí barokní kostel Všech svatých; zeď kolem něj ohrazovala dnes již zaniklý hřbitov. Nepřehlédnutelnou dominantou je barokní zámek Milotice s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou, zahradnictvím, francouzským parkem a bažantnicí s altánem a umělou zříceninou. V interiérech se seznámíte se životním stylem a zvyklostmi posledních majitelů z rodu Seilern-Aspang, můžete si rovněž vypůjčit historický kostým a vyfotografovat se v něm při procházce parkem nebo na nádvoří.
 

Sklepní uličky, vinaři a akce s vínem

V Miloticích se zachovává tradice hodů a pravidelně se tu pořádají košty vín, v zámecké zahradě a v areálu vinných sklepů Šidleny se pravidelně koná národopisný festival kyjovského Dolňácka. V Šidlenách lemuje sklepní uličky asi 250 vinných sklepů, od původních až po nově postavené, mezi nimi najdete hotel Vinohrad. U informačního panelu, jednoho ze zastavení Moravské vinařské stezky, stojí socha patrona vinařů sv. Urbana a nabízí se odtud pěkný výhled do okolní krajiny se zámkem a vinohrady.
 

Na vodu, do zoo nebo na vláčky?

Na výlet do okolí se dá vyjet po moravských vinařských cyklostezkách nebo na koních, ale můžete se také svézt na šlapací drezíně po staré Baťově železnici anebo výletní lodí po Baťově kanálu. Z Milotic se snadno dostanete na bájný vrch Náklo, s dětmi navštivte zahradní železnici ve Vracově anebo zoologickou zahraduHodoníně. Kdo má rád lidovou architekturu a atmosféru dávných časů, ten by si neměl nechat ujít prohlídku Muzea vesnice jihovýchodní Moravy – skanzenu ve Strážnici.

Ubytování a restaurace

B\V Vinařství Milotice

B\V Vinařství Milotice

Milotice, Jihomoravský kraj
Vinařství Tomáš Krist

Vinařství Tomáš Krist

Milotice, Jihomoravský kraj