Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Slovácko > Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves

O slovácké vesnici, ležící v rovinách kolem řeky Moravy jižně od Uherského Hradiště, se často mluví a píše díky zdejším sirnatým lázním. Ostrožskou Novou Ves ale znají i cyklisté a milovníci vodních radovánek, které lákají Novoveská jezera a přírodní koupaliště Albatros.

Ostrožská Nová Ves: lázně a památkový domek

Vesnice mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem vznikla sloučením dvou obcí, Ostrožské Nové Vsi a Chylic. Název se několikrát změnil, až zůstal ten současný. V rozsáhlém lesoparku se nachází Sirnaté lázně, zaměřené na léčbu kloubních a kožních chorob. V centru obce stojí barokní kostel sv. Václava, naproti pak můžete navštívit památkový domek. V selském stavení z přelomu 19. a 20. století mají svá zázemí místní spolky, najdete tu i malou expozici tradičního bydlení.
 

Ráj pro vodomily i pro ptáky

Obcí vedou cyklistické trasy, navazující na vinařské cyklistické stezky. Sportovní vyžití nabízí golfové hřiště s krásným výhledem na hrad Buchlov a také rozsáhlá jezera, která vznikla po těžbě štěrku. Říká se jim slovácké moře a kromě koupání, kdy štěrkový podklad koupaliště funguje jako přírodní filtr čisté vody, jsou vhodná k potápění a rybaření. Na jezerech se každoročně konají závody dračích lodí a jsou rovněž důležitým hnízdištěm a zastávkou vodních a mokřadních ptáků.
 

Včely, příroda, víno a stylové ubytování

Cyklostezku od Sirnatých lázní až k zámku v Uherském Ostrohu provází Včelí naučná stezka, kdy jednotlivá stanoviště nabízejí informace o včelách, medu, úlech a dalších zajímavostech. Poblíž lázní se nachází přírodní památka Lázeňský mokřad, milovníci umění se mohou zastavit v galerii Dolmen a minout byste neměli ani vinotéku U sv. Vavřinca. Ubytování ve slováckém stylu poskytuje kemp Slovácký dvůr; vybrat si můžete penzion, domky podobné místním vinařským búdám, pojmenované podle odrůd vinné révy, rybářské chatky s rákosovými střechami a dokonce i sudy.

Štěrkopísková jezera Ostrožská Nová Ves – přírodní koupaliště Albatros v Ostrožské Nové Vsi

Přírodní koupaliště v Ostrožské Nové Vsi je ideálním místem pro odpočinek u vody. Nabízí klid, soukromí, čerstvý vzduch a krásnou vodu.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Galerie Dolmen Ostrožská Nová Ves

Aukční síň a prodejní galerie nabízí obrazy, grafiky, sochy a knihy.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Památkový domek v Ostrožské Nové Vsi

Památkový domek v Ostrožské Nové Vsi je typickou malorolnickou budovou z přelomu 19. – 20. století.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Sirnaté lázně – lázně v srdci Moravského Slovácka

Klidné a malebné prostředí Sirnatých lázní v centru Moravského Slovácka, výborné účinky lázeňských i relaxačních procedur, procházky lázeňským parkem, výlety do okolí či posezení v některém ze stovek vinných sklípků této vinařské oblasti, to vše přispěje k regeneraci těla i psychiky.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi je situován v nížině toku řeky Moravy pod hřebenem Bílých Karpat u hranice se Slovenskem a Rakouskem. Areál je plný staveb podobných vinařským búdám a apartmány získaly názvy podle odrůd vína, jež u každé rostou. Rybáře potěší chatky s rákosovou střechou.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Pojeďte na výlet


Bezbariérové Valašsko s celou rodinou

Myslíte si, že Valašsko není jako destinace na dovolenou pro vozíčkáře s rodinou příliš vhodné? Možná vás to překvapí, ale v Beskydech, jak se zdá, není nic nemožné. Užijete si tu pohodový víkend víceméně bez bariér, a navíc to bude příjemné třeba i pro menší děti.
Velké Karlovice, Cesty poznání

Běžecká trasa Kocanda

Jestli se chcete dostat ze Zlína někam jinam než do Vizovic a Otrokovic, musíte do kopce. Ale když už na něm budete, čeká vás to, co na Kocandě, les, příroda, výhledy a klid, to vše v těsné blízkosti třeba sídliště. Na části trasy je instalována naučná stezka o lese a lesnických činnostech.
Kocanda, Zlín, Cesty pro zdraví