Úvod > Co chcete dělat? > Greenway Praha – Vídeň – na kole z Prahy až do Vídně!
Greenway Praha – Vídeň - na kole z Prahy až do Vídně!
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Greenway Praha – Vídeň – na kole z Prahy až do Vídně!

Trasa spojuje dvě středoevropské metropole Prahu a Vídeň. Vznikla díky snaze občanského sdružení Greenways – Zelené stezky. Na kole nebo pěšky tak objevíte kus historie i přítomnosti.
Greenways Praha – Vídeň je síť cyklistických a pěších tras mezi Prahou a Vídní. Začíná v Centrálním parku na Praze 13 a končí ve Vídni – Stammersdorfu.

Je kulturní trasou mezi Prahou a Vídní, první dálkovou cyklotrasou v ČR a zároveň první zelená stezka – greenway ve střední Evropě. Tato cyklotrasa kombinuje cyklostezky, drážní stezky, lesní a vojenské cesty a klidné silničky a je vyznačená logem. Letos se v rámci této cyklotrasy projedete i po novém úseku – Krčínově stezce, vybudovaném na bývalé železnici mezi Sedlčany a Sedlcem.

Cyklotrasa na českém území, dlouhá 350 km (až do Vídně ujedete 470 km), je vedena tak, aby se vyhnula silnicím s hustým provozem, ale nevynechala nejdůležitější turistické atrakce. Prolíná se zde historie i příroda, poznáte okolí Prahy, krásu jižních Čech i vinařské oblasti jižní Moravy. Projedete husitským Táborem, městem památek Jindřichovým Hradcem, Českou Kanadou s hradem Landštejnem, náměstím Slavonic, Národním parkem Podyjí.

Po vinných sklípcích můžete zhlédnout mikulovské náměstí a přes hraniční přechod ve Valticích se octnete v Rakousku. Pokračujete po rakouské cyklostezce Weinviertelweg ze které se napojíte na Leiserbergweg do Ernstbrunnu, potom se touto stezkou dostanete kopcovitým terénem do Stockerau. Volně navážete na Dunajskou stezku, která Vás dovede po obou březích Dunaje do Vídně.

A kdy vyrazit? Nejvhodnější je plánovat cestu od půlky dubna do poloviny října.