!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Ochutnejte Česko!

Nápaditá jídla vaříme už od dob králů.
Vařené maso zasypané semeny granátového jablka nebo kdoule plněné cukrem a skořicí. Hostiny našich králů byly pestré a originální. Stejně jako naše současná kuchyně. Přijeďte to zažít.

Kde se dobře najíst při cestování po Česku? Vyberte si z nabídky certifikovaných restaurací CzechSpecials

Vánoce skvěle voní i chutnají

Portál Kudy z nudy nabízí skvělé menu pro každé roční období! Na podzim vám naservírujeme tradiční výlovy rybníků, jablečné slavnosti a pečené husy, zalévané Svatomartinským vínem, pak už přijdou na řadu Vánoční trhy provoněné svařeným vínem a punčem. Pokud se vám už nyní sbíhají sliny, stačí sledovat náš kalendář akcí.
Pečené husy, sladkovodní ryby, moravská vína, zabijačkové pochoutky… Česká tradiční kuchyně možná nepatří právě k dietním, kombinací chutí a vůní ale vše vynahrazuje. Poznejte speciality v originálním podání. Vydejte se na toulky za českou kuchyní tipy z Kudy z nudy.

Certifikované restaurace Czech Specials

Máte rádi typické české speciality a tradiční regionální jídla? Zajímavé restaurace, které dobře vaří českou kuchyni v tradiční i moderní formě pro vás již od roku 2008 vyhledávají naši odborníci. Těm nejlepším restauracím, které splní stanovená kritéria, pak udělují certifikát Czech Specials. Logo projektu Czech Specials na dveřích restaurace je pro vás zárukou, že na jídelním lístku najdete vždy nejméně jednu polévku a dvě hlavní jídla z toho nejlepšího, co česká kuchyně nabízí. Po celé naší republice a všude ve vysoké kvalitě.