Úvod > Aktuality > Chcete se naučit tradiční česká jídla a speciality? Přihlaste se do kurzů vaření!
Chcete se naučit tradiční česká jídla a speciality? Přihlaste se do kurzů vaření!
"> "> ">
Gurmánská turistika

Chcete se naučit tradiční česká jídla a speciality? Přihlaste se do kurzů vaření!

  • Vydáno19. února 2020
Tradiční česká a moravská jídla včetně moučníků bývají leckdy oříškem i pro zkušené kuchařky (a kuchaře). Naučte se připravovat chutné polévky, vynikající hlavní chody a lahodné dezerty jako opravdoví profesionálové. Z našich tipů na nejrůznější kurzy si určitě vyberete – přihlásíte se na výrobu frgálů, přípravu svíčkové podle M. D. Rettigové anebo se naučíte vařit pivo?

Maso v kuchyni i na grilu

steakNevíte si rady, jak upravit hovězí steak způsobem medium, aby byl křehký během pár minut? Láká vás dokonale připravit vepřovou panenku a nebo snad ohromit přátelé na domácím večírku kuřecím masem upraveným netradičním způsobem anebo byste chtěli v létě zazářit u grilu? Pak si prohlédněte nabídku kurzů kuchařské školy Presto Martina Kincla. Kurz "Maso a steaky" nebo "Sezónní kurz grilování" bude přesně to pravé pro vás. Kurzy se konají v příjemných nově zrekonstruovaných prostorách v pražské Bubenči.
 

Svíčková od M. D. Rettigové a další české speciality

svíčkováRecept M. D. Rettigové na svíčkovou na smetaně anebo jak udělat vynikající omáčku s masem a knedlíkem se naučíte na kurzech vaření Ola Kala na pražských Vinohradech. Z tradiční české kuchyně se zde věnují také kynutému těstu na koláče, koláčky a briošky, naučí vás zde také výborné velikonoční pečivo anebo báječné minidortíky. Kurzy vaření vedou odborníci z oblasti gastronomie, kteří vám rádi předají své zkušenosti a odhalí tipy a triky profesionálů. V atmosférou prosyceném ateliéru získáte všechny předpoklady stát se dobrými hostiteli a skvělými kuchaři.

Naučte se vařit pivo!

pivoZajímalo vás odedávna, jak se vaří pivo a vždycky jste si to toužili vyzkoušet? Pak pro vás máme dobrou zprávu – Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabízí široké veřejnosti kurzy vaření piva. Zájemci se při nich dozvědí o postupech při výrobě i to, jaké suroviny jsou pro nápoj vhodné. Kurzy se konají v minipivovaru zemědělské fakulty. Kurzy jsou vedeny zkušeným sládkem minipivovaru. Lze je po dohodě zaměřit nejenom na samotné praktické vaření piva, ale můžete se vrhnout i na teoretickou přípravu na vaření, čistění a desinfekci provozu, úvod do problematiky pivních druhů, také aktuální informace ohledně legislativy k minipivovarům a domácímu vaření.
 

Poklady klasické české kuchyně

špekové knedlíkyKuchařské techniky a perfektní přípravu českých pokrmů by se měl naučit každý kulinář a milovník jídla. Ať již úplný začátečník, nebo ten, kdo chce své umění jen zdokonalit. Díky záměrně vybraným pokrmům vás v tomto kurzu naučí zvládnout techniky a základy mnoha dalších jídel české klasické kuchyně. Naučit se můžete ale také poctivé české omáčky krok za krokem. Kurzy se konají alespoň jednou do měsíce v Pražském kulinářském institutu v Suchdole.
 

Valašské frgály, moderní dezerty i chřest

FrgályBistrotéka Valachy ve Zlíně nabízí skvělé kurzy vaření a pečení se zkušenými mistry kuchaři, pekaři a cukráři. V profesionálně vybaveném kuchařském studiu, které je součástí Bistrotéky Valachy, si pod vedením zkušených, ale i hobby kuchařů můžete užít 3,5 hodiny chutí, vůní a legrace. Mezi originální kurzy patří pečení frgálů. Na kurzu proniknete do tajů jeho přípravy a pod vedením cukrářky a pekařky s valašskými kořeny si jej sami připravíte. Oblíbený je také kurz "České dezerty moderně" – moučníky z odpalovaného těsta pod vedením samotné šéfcukrářky Bistrotéky Valachy Tamary Adamčíkové. A pozor s blížící se chřestovou sezónou byste neměli váhat ani nad dalším kurzem s názvem "Chřest na talíři".
 

Pečení frgálů v Resortu Valachy

FrgálDalší možností, kde se naučit péci lahodnou valašskou pochoutku, je Resort Valachy, který sdružuje trojici hotelů ve Velkých Karlovicích. Právě zde probíhají kurzy výroby frgálů pod vedením zdejších pekařek. Účastníci si během tříhodinového kurzu zkusí celý postup a zhotoví si vlastní frgál, který si odvezou domů i s receptářem a zástěrou na památku. Dozví se také různé tipy a zajímavosti o historii a současnosti frgálu. Kurzy se konají od dubna do listopadu každou sobotu, v červenci a srpnu i v úterý.
Kurzy vaření piva pro veřejnost na Jihočeské univerzitě

Kurzy vaření piva pro veřejnost na Jihočeské univerzitě

Jihočeská univerzita nabízí široké veřejnosti kurzy vaření piva. Zájemci se při nich dozvědí o postupech při výrobě i to, jaké suroviny jsou pro nápoj vhodné. Kurzy se uskuteční v minipivovaru zemědělské fakulty.

Pečení frgálů v Resortu Valachy

Pečení frgálů v Resortu Valachy

V Resortu Valachy, který sdružuje trojici hotelů ve Velkých Karlovicích, si můžete frgály nejen zakoupit, ale také vyrobit vlastní pod vedením zdejších pekařek. Kdo by si je chtěl zakoupit, může tak učinit v recepcích hotelů kdykoli během dne.

Presto kurzy vaření

Presto kurzy vaření

Nabízíme pro všechny milovníky dobrého jídla a příjemného stolování kurzy vaření poblíž centra Prahy. Kurzy jsou vedeny zábavnou metodou a jsou určeny všem, ať začátečníkům nebo i pokročilejším, kteří rádi vaří a neví jak na to, i těm, kteří vědí jak na to a chtějí se naučit ještě více.

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření "šité na míru". U zrodu Pražského kulinářského institutu stála mimo jiné velká tradice z dob první republiky.

Kurzy vaření Ola Kala – poznejte umění gastronomie

Kurzy vaření Ola Kala – poznejte umění gastronomie

Chcete si sami vyzkoušet uvařit tradiční česká jídla i cizokrajné speciality? Naučte se připravovat chutné polévky, vynikající hlavní chody a lahodné dezerty jako opravdoví profesionálové. Navštivte kurzy vaření Ola Kala.